Inspirander

Strona główna / Macierzyństwo / Podróże z dzieckiem / Osówka “Tajemnicze podziemne miasto”

Osówka “Tajemnicze podziemne miasto”
 Macierzyństwo,

Osówka “Tajemnicze podziemne miasto”

3 sierpnia, 2009

Poszukiwanie skarbów, wyprawa z duchami, możliwość ulepienia garnka własnymi rękami, spacer w górach i wiele innych ciekawych zajęć czekają na was w Kompleksie Osówka. Położony jest on w gminie Głuszyca, w rozległej, malowniczej kotlinie górskiej. To najbardziej tajemniczy, podziemny obiekt w tym rejonie.

Przyjeżdżając na dolny Śląsk, koniecznie zaplanujcie pobyt w tym miejscu. Pomijając inne atrakcje, mamy tu niepowtarzalną okazję zwiedzenia podziemi, kryjących w sobie największe tajemnice II wojny światowej. Nasze maluchy będą miały niepowtarzalna okazję uruchomić wehikuł czasu i przenieść się do mrocznych tajemnic wraz z Sowiogórem – duchem Gór Sowich, jak również poznać historię skarbu, pilnie strzeżonego przez Gacoperza.

Oprócz wielu legend i bajek nasze pociechy mogą poznać geologię gór, dlaczego wybuchają wulkany, gdzie występuje złoto i inne malownicze kryształy. Poza tym dowiedzą się jak żyją nietoperze, dlaczego zapadają w sen zimowy i poznają inne ciekawostki związane z tym ssakiem. Nasze smyki z całą pewnością ochoczo wezmą udział w pokazie garncarstwa, przejazdach samochodami terenowymi, pływaniu łodzią, łowieniu ryb czy krzesaniu ognia.

 

Godziny otwarcia: 10.00 – 18.00
Ceny biletów: normalny – 10 zł, ulgowy – 8 zł.
Adres: Kompleks Osówka, ul. Grunwaldzka 20, 58-340 Głuszyca
Info: www.osowka.pl

Informacja dodatkowa: Tajemnicze Podziemne Miasto – Kompleks Osówka jest udostępnione zwiedzającym przez cały rok, oprócz pierwszego dnia Wielkiej Nocy, Święta Zmarłych i Bożego Narodzenia.

Inne Artykuły: