Inspirander
Muzeum Zabawek i Zabawy
 Macierzyństwo,

Muzeum Zabawek i Zabawy

3 sierpnia, 2009

Jeśli będziecie w okolicy Kielc, konieczne zarezerwujcie sobie czas na zwiedzanie krainy zabawek. To najstarsze i największe muzeum zabawek w Polsce. Obejrzeć tu można kilkanaście wystaw, które wzbudzą zachwyt nie tylko naszych maluchów, lecz i nasz.

Zobaczycie tu: największą europejską kolekcję żab, zabawki historyczne i ludowe, lalki Barbie (małe księżniczki padną z zachwytu), modele samochodów (wzbudzą zachwyt chłopców), samolotów, statków, kolejkę elektryczną czy lalki teatralne. Gospodarze muzeum dołożyli wszelkich starań, aby zafundować maluchom niezwykłą porywającą przygodę, stąd nasze pociechy mogą nie tylko obejrzeć, ale i dotknąć eksponatów.

Mali odkrywcy mają również okazję pobawić się w kąciku zabaw, a latem na terenie dziedzińca muzeum, a także poznać pirata Dropsa. Morski rozbójnik odpytuje dzieci z ciekawostek dotyczących zbiorów muzeum, a wszystkich którzy udzielą prawidłowych odpowiedzi obdarowuje słodyczami. Niewątpliwą atrakcją dla maluchów jest wylatująca codziennie z wieży zegarowej świętokrzyska Baba Jaga (która wcale nie straszy).

 

Godziny otwarcia: 10.00 – 18.00
Ceny biletów: normalny – 6 zł, ulgowy – 3 zł.
Adres: Muzeum Zabawek i Zabawy, Pl. Wolności 2, 25-367 Kielce
Info: www.muzeumzabawek.eu

Informacja dodatkowa: Muzeum czynne jest codziennie, oprócz poniedziałków.

Inne Artykuły: