Inspirander

Strona główna / Macierzyństwo / Mały alergik / Mieszkanie specjalnej troski

Mieszkanie specjalnej troski
 Macierzyństwo,

Mieszkanie specjalnej troski

3 czerwca, 2013

Klamkazapadła, Twoje dziecko jest alergikiem, jednak nie ma powodów do paniki. Abymały alergik czuł się dobrze w mieszkaniu, należy przestrzegać kilka prostychzasad.

1. Sprawdź, czy ściany w Twoim domu sąsuche. Wilgotne ściany stwarzają bardzosprzyjającą atmosferę dla wszelkiego rodzaju zarodników grzybów, które sąjednym z najsilniej działających alergenów. Pomaluj ściany farbą antyalergiczną, pozbądź się oderwanych kawałkówtapet (wszelkiego rodzaju zakamarki są idealnym miejscem do namnażania sięroztoczy).

2. Pożegnaj się z bibelotami, suchymikwiatami i wszelkiego rodzaju innymiozdobami, które trzymasz na szafkach. Najłatwiej utrzymasz porządek wmieszkaniu o nieco spartańskim wystroju – bez ciężkich zasłon i dywanów i tapicerowanychmebli, które stanowią swoisty ?rezerwat” kurzu.

3. Uprzątnij z pokoju dziecka wszystkiezbędne meble.

4. Dywan w dziecięcym pokoju zastąpwykładziną o nawierzchni z linoleum – łatwo ją umyć.

5. Zabawki w dziecięcym pokoju przechowuj wszczelnie zamkniętych plastikowych pojemnikach – łatwo ich utrzymać wczystości, a zabawki nie będą zbierać kurzu.

6. Zrezygnuj z poduszek i kołder z puchowymwypełnieniem Zastąp je pościelą z wypełnieniemsyntetycznym – antyalergicznym, które można łatwo i dowolnie często prać.

7. Regularnie sprzątaj cale mieszkanie,wycieraj dokładnie wszystkie zakamarki wilgotną szmatką. Niezastąpiony wsprzątaniu jest odkurzacz antyalergiczny- posiada on specjalny filtr dlaalergików . Przynajmmniej raz w tygodniu odkurzaj również pościel.

8. Bardzo przydatnym urządzeniem może byćrównież oczyszczacz powietrza, zaopatrzony w specjalny filtr, który potrafizatrzymać nawet 80 % zanieczyszczeń powietrza.

9. Jeśli korzystasz często z komputera ze starszego typu monitorem, który jestprawdziwym ?Eldorado” dla kurzu,zastanów się nad inwestycją w monitor LCD. Starze monitory, nagrzewając się, powodują, że drobinki kurzuunoszą się i wirują w pomieszczeniu.

10. Bardzoważnym jest częste wietrzenie pokoju alergika. Pozostawiaj uchylone okno takczęsto, jak to jest możliwe w ciągu dnia, jak również wieczorem. Wyjątkiem jest tu tylko pora pylenia.

0 0 votes
Article Rating

Inne Artykuły: