Inspirander

Strona główna / Macierzyństwo / Wolny czas z dzieckiem / Małe żywioły idą na żywioł

Małe żywioły idą na żywioł
 Macierzyństwo,

Małe żywioły idą na żywioł

8 maja, 2009

Nie wiesz jak wykorzystać energię drzemiącą w Twoim dziecku? Chciałabyś, by poprzez zabawę rozwijało w sobie również wrażliwość i zdolności artystyczne? Zabierz go na Kolorowe Emocje i pozwól pomalować świat!

Kolorowe Emocje to jeden z największych w kraju otwartych, prospołecznych projektów, skierowanych do dzieci w wieku od 3 do 13 lat. Tegoroczna, rekordowa edycja odbywa się już po raz piąty w 13 miastach Polski.

– Kolorowe Emocje to przede wszystkim okazja do nieskrępowanej zabawy w gronie tysięcy rówieśników, ale także wydarzenie o charakterze edukacyjnym – mówi Aleksandra Gilewska z firmy Baumit, mecenasa imprezy – Każdej edycji przyświeca temat przewodni, pozwalający ukierunkować twórcze wysiłki maluchów. W ubiegłych latach malowaliśmy m.in. Największy Obraz Świata, Bajkowe Miasteczko i Kolorowy Dom Mamy.

Hasłem tegorocznej imprezy jest ekologia oraz „Świat Żywiołów". Dlatego też w tym roku głównym zadaniem stanie się pomalowanie specjalnej makiety, podzielonej na cztery części – Wodę, Ziemię, Powietrze i Ciepło – czyli żywioły władające Wszechświatem. Każde dziecko otrzyma pędzel, farby oraz pelerynkę chroniącą ubranie przed ewentualnym zabrudzeniem. Nad bezpieczeństwem i dobrą zabawą uczestników czuwać będą przeszkoleni moderatorzy i hostessy.

Jednak Kolorowe Emocje to nie tylko malowanie! Mali artyści będą mogli wziąć udział w licznych zabawach edukacyjnych i konkursach ekologicznych – oczywiście podporządkowanych, zgodnie z tematem imprezy, wszystkim czterem Żywiołom. Nie zabraknie ekologicznych zagadek, czytania bajek, ale także pokazów kolorowych szczudlarzy, kuglarzy i bańkarzy.

Natomiast jeżeli wielkie tournee Kolorowych Emocji nie zawita do Twojego miasta, nic straconego – zajrzyj na www.koloroweemocje.pl i pośpiewaj ze swoim dzieckiem Hymn Kolorowych Emocji, pomóż pokolorować obrazki lub pobaw się z nim, jeżeli zainspirowały cię do tego zabawy zamieszczone na stronie.

Harmonogram Kolorowych Emocji:

09.05.2009

Białystok – Rynek Kościuszki

Rzeszów – Rynek

16.05.2009

Kielce – Plac Artystów

Toruń – Rynek Nowomiejski

23.05.2009

Łódź – Manufaktura

Wrocław – Rynek

30.05.2009

Gliwice – Park Chopina

Opole – Rynek

06.06.2009

Poznań – Kino Letnie MALTA SKI

Pobiedziska – Stadion

Gdynia – teren przy Teatrze Muzycznym

20.06.2009

Szczecin – teren przy pomniku Mickiewicza

Gorzów Wielkopolski – Bulwar nad Wartą

Mecenasem i pomysłodawcą Kolorowych Emocji jest firma Baumit Za organizację odpowiada Agencja inplusPR z Wrocławia. Patronat honorowy sprawują m.in. Rzecznik Praw Dziecka, Międzynarodowa Kapituła Orderu Uśmiechu, SARP oraz Prezydenci 10 miast, w których odbędzie się impreza. Więcej informacji na stronie projektu: www.koloroweemocje.pl

 

Inne Artykuły: