Inspirander

Strona główna / Macierzyństwo / Podróże z dzieckiem / Leśny Park Niespodzianek

Leśny Park Niespodzianek
 Macierzyństwo,

Leśny Park Niespodzianek

3 sierpnia, 2009

Leśny Park to bardzo malownicza okolica, znajdziemy tu wiele atrakcji turystyczno – przyrodniczych, dlatego warto wybrać się do Ustronia. Miłośnicy dzikiej przyrody będą mieli tu możliwość obcowania z nią i oglądania jej z bliska.

Zapaleni piechurzy chętnie zanurzą się w głąb parku, by pokonać niejedną ścieżkę przyrodniczą, a przy okazji podziwiać dzikie zwierzęta, niektóre z nich, ku wielkiej radości dzieci, dają się pogłaskać. Każdego zachwyci silna postawa jeleni szlachetnych, łagodność saren czy sympatyczna natura danieli. Niewątpliwą atrakcją parku jest stacja ptaków, gdzie odbywają się pokazy lotów ptaków drapieżnych (codziennie o godz. 11.00, 14.00 i 16.00).

Na maluchy czekają tu kolejne atrakcje – mogą one bawić się w kompleksie rekreacyjno-wypoczynkowym, gdzie czekają na nie plac zabaw, bajkowa aleja z ruchomą ekspozycją, polana piknikowa i urocze miejsca widokowe. Przechodząc przez aleje bajkową, która jest niesamowitą atrakcją dla smyków, w oszklonych witrynach można zobaczyć ruchome postacie z najpopularniejszych bajek. Bardzo ciekawa jest również ścieżka dydaktyczna, na której można znaleźć mnóstwo ciekawostek o zwierzętach oraz gatunkach drzew. Zgłodniali zwiedzający mają możliwość pokrzepienia się w punkcie małej gastronomii.

 

Godziny otwarcia: 9.00 – 18.00
Adres: Leśny Park Niespodzianek, ul. Zdrojowa 16, 43-450 Ustroń – Zawodzie
Info: : www.lesnypark.pl

Informacja dodatkowa: Leśny Park Niespodzianek zaprasza przez cały rok, latem czynny jest do zachodu słońca. Wstęp bezpłatny przysługuje dzieciom do lat 3.

Inne Artykuły: