Inspirander

Strona główna / Macierzyństwo / Jak wybrać hotel na rodzinny weekend?

Jak wybrać hotel na rodzinny weekend?
 Macierzyństwo

Jak wybrać hotel na rodzinny weekend?

12 listopada, 2014

Jak wybrać hotel na rodzinny weekend?

Zima nie sprzyja beztroskim wypadom za miasto. Z pewnością nie jest to pora roku, gdy możemy zorganizować wycieczkę rowerową lub piknik. Jednak w tym czasie hotele w miejscowościach turystycznych kuszą atrakcyjnymi promocjami. Warto z nich skorzystać.

Wybierając się nad morze zimą, raczej nie będziemy przesiadywać na plaży, choćby by była najbardziej urokliwa. W grę wchodzi raczej poranny lub poobiedni spacer, jeśli nie będzie padać. Pływać i pluskać się w wodzie możemy nawet przez cały dzień – pod warunkiem, że wybierzemy odpowiedni hotel, który zapewni całej rodzinie wiele atrakcji. W mniej turystycznych sezonach nawet najbardziej atrakcyjne hotele starają się przyciągnąć gości, oferując niższe ceny. Jednak wybierając miejsce dla całej rodziny, nie możemy kierować się jedynie niskim kosztem pobytu. Na co należy zwrócić uwagę?

  • Basen – największą atrakcją dużych hoteli jest rozbudowana strefa rekreacyjna. Sprawdź jednak, czy z basenów nie mogą korzystać także goście z zewnątrz.
    Jeśli tak, możesz mieć pewność, że w weekendowe wieczory będzie duży tłok.
  • Hałas – W ostatnich latach coraz modniejsze stają się zimowe śluby, a poza sezonem hotele dają młodym parom duże zniżki. Planując weekend w atrakcyjnym hotelu, sprawdź, czy nie jest tam planowane przyjęcie ślubne. Jeśli tak, jest duże ryzyko, że sen twojej rodziny zostanie zakłócony.
  • Menu – jeśli nie chcesz spędzić pół dnia, jeżdżąc po okolicznych miejscowościach w poszukiwaniu pizzeri lub restauracji, serwującej fast food, zobacz w menu hotelowym są dostępne potrawy, które lubią twoje dzieci.
  • Opiekunka dla dzieci – wiele hoteli SPA oferuje atrakcyjny pakiety zabiegów relaksująco-pielęgnacyjnych dla par. Możesz więc spędzić romantyczne popołudnie lub wieczór z mężem, pod warunkiem, że twoje dzieci będą miały zapewnioną opiekę. Sprawdź, czy w hotelu można skorzystać z usług opiekunki i czy jest to opcja dodatkowo płatna.
  • Bezpieczeństwo i wygoda – sprawdź dokładnie ile łóżek jest dostępnych w rodzinnym apartamencie. Jeśli podróżujesz z małych dzieckiem, dowiedz się, czy kontakty elektryczne są zabezpieczone, a na stołówce możesz skorzystać z krzesełka do karmienia malucha. W dobrym hotelu możesz te spodziewać się specjalnych miękkich opasek nałożonych na kanty mebli. Warto także upewnić się, jaki jest dostęp do opieki medycznej w pobliżu hotelu. 

(mb)

Foto: 123 RF

ZOBACZ TAKŻE PODOBNE ARTYKUŁY:

Rodzinne wyjście do aquaparku

Kawiarnie dla mamy i dziecka

Czym pojechać w podróż

Inne Artykuły: