Inspirander
Akwarium gdyńskie
 Macierzyństwo,

Akwarium gdyńskie

3 sierpnia, 2009

Jeśli będziecie na Wybrzeżu, koniecznie pójdźcie z dzieckiem do Gdyńskiego Akwarium. To właśnie tu możecie zobaczyć największą w Polsce kolekcję mieszkańców i roślinności podmorskiego królestwa.

Choć nie znajdziecie wśród mieszkańców Akwarium Syrenki, to mimo to macie możliwość podziwiania wielu gatunków różnokolorowych ryb morskich, jak również zwierząt żyjących na pograniczu dwóch środowisk: wodnego i lądowego. Nie ma tu przewodników, są za to dokładne opisy przy każdej ekspozycji, dlatego też każdy ze zwiedzających może poruszać się po Akwarium we własnym tempie (co jest bardzo ważne, jeśli zabierzemy na zwiedzanie maluszki).
Edukacja “morska” to niecodzienne lekcje, z dala od przedszkola i szkoły, dobrane stosownie do wieku uczestników. Najmłodsi “badacze” mogą stawiać pierwsze kroki w poznawaniu głębin morskich, a co najważniejsze, spotkać się z jego mieszkańcami oko w oko.

Godziny otwarcia: 9.00 – 19.00, w okresie do 31 maja.
Ceny biletów: normalny – 12 zł, ulgowy – 8 zł.
Adres: Akwarium Gdyńskie, Al. Jana Pawła II, 81- 345 Gdynia
Info: www.akwarium.gdynia.pl

Informacja dodatkowa: Akwarium czynne jest przez cały rok.W okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia zoo czynne od 9.00 do 20.00.Dzieciom do lat 3 przysługuje wstęp bezpłatny. Rezerwacja dla grup – sekcja edukacji Akwarium Gdyńskiego pod numerem telefonu (0-58) 732 66 20.

Świetny pomysł: Przyjść tu z dzieckiem nie tylko po to, by zwiedzać,ale też wziąć udział w ciekawych zajęciach na kutrach hydrograficznych oraz w laboratorium, poznać tajniki biologii morza (szczególnie przydatne dla dzieci w wieku szkolnym).

Inne Artykuły: