Inspirander

Strona główna / Macierzyństwo / Wolny czas z dzieckiem / 7 rodzinnych zabaw na majówkę

7 rodzinnych zabaw na majówkę
 Macierzyństwo,

7 rodzinnych zabaw na majówkę

25 kwietnia, 2017

Twoja rodzina spędza weekend majowy w domu? To świetnie! Masz okazję wypróbować nasze rodzinne zabawy na majówkę!

Zabawy z piłką

Jest mnóstwo gier, w których uczestniczy piłka. Koszykówka, siatkówka, piłka nożna, zbijak. Im więcej osób – tym lepiej! Zaproście znajomych, którzy również postanowili spędzić majówkę bez wyjazdu.

Malowanie dłońmi 

Przygotuj farby plakatowe. Rozłóż na podłodze stare gazety. Tym razem pędzle nie są Ci potrzebne! Niech dziecko wkłada paluszki do farb i… maluje nimi! Jeśli jesteście odważni, zmodyfikujcie zabawę i zamiast dłoni użyjcie… stóp! To prawdziwie rodzinna i pełna śmiechu zabawa na majówkę!

Instagram/@cao_woodie

Wodne balony 

Przygotujcie ręczniki i balony napełnione wodą. Jeśli macie siatkę – jeszcze lepiej! Potrzebujecie dwóch drużyn, po dwie osoby. Każda para trzyma ręcznik za dwa końce i przerzuca balon wypełniony wodą przez siatkę. Druga drużyna próbuje go odebrać i odegrać. Liczcie punkty jak w siatkówce. 

Gotujcie razem!

Już od dawna planowałaś zrobić owocowe muffinki, francuskie makaroniki albo egzotyczne desery? Majówka to świetny moment na przetestowanie nowych przepisów. Kto jest dla Ciebie lepszym i bardziej oddanym pomocnikiem, jak nie Twoja pociecha? Niech dodaje odmierzone produkty, miesza składniki i ugniata ciasto!

Instagram/@ detilandsochi

Jak w lustrze

Stańcie z dzieckiem naprzeciwko siebie. Najpierw Ty pokazuj ruchy, a dziecko niech je odwzorowuje. Następnie zamieńcie się rolami. Ciekawe, które z Was poradzi sobie lepiej! To zabawa, którą możecie wykorzystać w ramach majówkowego sportu. Niech to będzie Wasza poranna rozgrzewka!

Zabawy z kamykami

Te małe niepozorne przeszkadzacze na drodze, umilą Twojemu dziecku wolny czas. Mogą go zająć na dłuuugie godziny. Nie wierzysz? Znajdźcie płaskie kamienie, namalujcie na kilku żółte krzyżyki, a na pozostałych niebieskie kółka. Już wiesz o co chodzi? Zagrajcie w kółko i krzyżyk! Podłużne kamyki wykorzystajcie do gry w domino. Pomalujcie je na czarno, a po wyschnięciu postawcie kropki i linię przez środek.

Papierowe zabawki

Wyciągnij wszystkie kolorowe papiery, rolki po papierze, nożyczki, kleje, brokaty i… twórzcie! Motylki z bibuły, roboty, domki, zamek. Niech Wasza wyobraźnia będzie nieskończona. Udekorujcie pokój malucha Waszymi dziełami!

Instagram/ @zabawka_robot 

Widzisz? Majówka w domu wcale nie oznacza nudy. Możecie się bawić na zewnątrz podczas ładnej pogody, jak i w domu w przypadku deszczowej. Rodzinnie spędzony czas dziecko będzie wspominać z przyjemnością!

Zobacz również:
14 SPOSOBÓW NA NUDĘ W PODRÓŻY
POMYSŁY NA DZIEŃ DZIECKA
JAKĄ ZABAWKĘ WYBRAĆ DLA DZIECKA
DLACZEGO DZIECIOM POTRZEBNA JEST ZABAWA?
DOBRY RODZIC, CZYLI JAKI?


Opracowanie: Ilona Strzeszewska

Inne Artykuły: