Inspirander

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Przewodnik po lampach ściennych: Najpiękniejsze lampy ścienne dla Twojego domu

Postaw nowe akcenty w swoim domu i stwórz nastrojową atmosferę! Dzięki naszym lampom ściennym i kinkietom możesz stworzyć ekscytującą grę świateł. Piękne wzory świetlne i cienie tworzą przyjemną atmosferę. Są one szczególnie popularne w małych pomieszczeniach. Podpowiadamy, jak najlepiej wykorzystać lampy ścienne w pomieszczeniach i na zewnątrz. Pozwól nam się zainspirować!

Te kinkiety ścienne dają Ci przewagę

Obudowy i klosze opraw ściennych z wyłącznikami są zazwyczaj małe i kompaktowe. Głównym tego powodem jest fakt, że oprawy te wykorzystują ścianę jako powierzchnię odbijającą, a lampa nie musi imponować swoimi rozmiarami. I właśnie ten aspekt sprawia, że lampy ścienne stają się wyjątkowymi i wspaniałymi źródłami światła. Dzięki promieniowaniu światła, które jest rzucane na ścianę, kinkiet tworzy bardzo piękne i wyraziste efekty świetlne i cieniowe.

Duże, okazałe lampy ścienne mogą stworzyć bogaty nastrój świetlny. Te ekscytujące efekty wymagają jednak wystarczająco dużo miejsca! Dlatego ważne jest, aby duże lampy ścienne LED były zamontowane na ścianie z dużą ilością wolnego miejsca, aby mogły w pełni rozwinąć swój efekt i stać się wspaniałym elementem przyciągającym wzrok!

Modele lamp ściennych wyglądają również bardzo elegancko:

  • Filigranowe lampy ścienne wykonane z papieru
  • Luksusowe kryształowe lampy ścienne
  • Porcelanowe lampy ścienne w stylu boho
  • Szlachetne, mieniące się lampy ścienne wykonane z aluminium

    Lampa ścienna może sama w sobie przyciągać wzrok lub stanowić uzupełnienie dominującego stylu wnętrza. Oczywiście lampa ścienna wykonana z drewna bardzo dobrze komponuje się z rustykalnymi meblami wykonanymi z dębu lub buku.

Jeśli urządziłeś swój salon w stylu antycznym, to lampa ścienna z porcelany lub kryształu jest pożądana. To samo dotyczy kuchni w kolorze białym, czarnym lub szarym.

Kuchnia powinna być odpowiednio ozdobiona lampą ścienną w kolorze białym, szarym lub kinkietem w kolorze czarnym. Metalowe lampy ścienne wykonane z aluminium są szczególną ozdobą. Dekoracyjne lampy ścienne z mosiądzu również zdobywają tutaj punkty!

Jak znaleźć odpowiednie lampy ścienne do wnętrz i na zewnątrz?

Na zewnątrz lampy ścienne mogą również stworzyć bardzo przyjemną atmosferę. W tym przypadku należy jednak zwrócić uwagę na to, czy lampy nadają się do stosowania na zewnątrz.

Wiązka światła może mieć kształt od okrągłego, poprzez stożkowy do promienia słonecznego i może być emitowana w różnych kolorach światła od białego do żółtego.

Nowe źródła światła LED są najlepszymi partnerami dla jasnych i dekoracyjnych opraw ściennych. Oprawy ścienne ze źródłami światła LED, ciepłe czy zimne, mogą sprawić, że odcienie kolorów w pomieszczeniu będą wyglądały realistycznie.

We wnętrzach, takich jak łazienka, doskonale sprawdzą się również źródła światła z diodami LED, które zapewnią optymalne warunki oświetleniowe. Zamontowana obok lustra lampa ścienna w łazience staje się praktycznym pomocnikiem przy nakładaniu makijażu lub codziennej pielęgnacji twarzy.

Gdzie zamontować lampę ścienną?

Chcesz stworzyć nastrojową atmosferę w swoim domu? Bez lamp ściennych trudno jest stworzyć i zrealizować optymalną koncepcję oświetleniową. Dzieje się tak dlatego, że ten rodzaj oświetlenia jest postrzegany jako bardzo przyjemny.

W przeciwieństwie do opraw sufitowych, które rzucają światło i tym samym cienie z góry, oprawy ścienne zapewniają pośrednie oświetlenie, które przypomina światło dzienne i jest równomiernie rozprowadzane w pomieszczeniu.

Jednak lampy to nie tylko piękny dodatek do przestrzeni życiowej, ale również idealny element dekoracyjny. Kinkiet z trawy w stylu boho to idealny sposób na rozświetlenie sypialni.

Lampa ścienna w kolorze pomarańczowym wygląda wesoło i przyciąga wzrok w jadalni. W sypialni lampa ścienna w kolorze fioletowym stanowi wizualne podkreślenie, natomiast brązowa lampa ścienna może stylowo oświetlić salon. Metalowa lampa ścienna może z łatwością uszlachetnić domowe biuro. Szczególnie elegancka jest kryształowa lampa ścienna, która świetnie wygląda obok dużego lustra w przedpokoju!

Nasi eksperci od wnętrz polecają:

Jak połączyć lampę ścienną z innym oświetleniem?
Lampy ścienne są nastrojowymi źródłami światła i idealnie nadają się do umiejętnego ustawienia sceny dla dekoracji ściennych. Dzięki nowoczesnym reflektorom punktowym można także nadać przytulny charakter kącikowi do czytania lub nawet kanapie i przekształcić ją w miejsce relaksu.

Najmodniejsze lampy ścienne

Lampy ścienne w nowoczesnym stylu sprawią, że każdy dom będzie lśnił imponującym blaskiem. Szczególną popularnością cieszą się obecnie lampy ścienne wykonane z betonu lub modele w stylu boho. Tak zwane lampy bańki są świetną inwestycją, szczególnie dla fanów retro.

Kup lampy ścienne i kinkiety online na INSPIRANDER.pl
Dzięki lampom ściennym INSPIRANDER zanurzysz swoją przestrzeń życiową w ekscytującym i nastrojowym świetle i doświadczysz swojego domu w zupełnie nowy sposób. Miłego przeglądania!