Inspirander

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Wygodna sofa do salonu

Sofy – stylowe meble tapicerowane do dobrego samopoczucia.
Sofa to serce każdego salonu. Miejsce, w którym możemy spotkać się z rodziną i przyjaciółmi, obejrzeć film i odpocząć. Ponieważ przestrzeń dzienna jest zarówno oazą dobrego samopoczucia, jak i miejscem odosobnienia, kanapa powinna być dostosowana do Twoich osobistych potrzeb. Oprócz komfortu i walorów funkcjonalnych powinna przede wszystkim odpowiadać Twojemu gustowi. W naszym poradniku dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie nowej sofy i jak najlepiej ją wyeksponować!

Jakie są rodzaje sof?

Sofy dostępne są w wielu różnych wariantach i stylach. Z nami możesz odkryć wiele popularnych typów sof dla każdego rozmiaru pokoju i każdej koncepcji. Abyś mógł znaleźć odpowiednią kanapę do swojego domu, nasi eksperci od przygotowali dla Ciebie przegląd najpopularniejszych modeli.

Małe i praktyczne sofy: oszczędność miejsca

Sofy 2-osobowe charakteryzują się idealnymi wymiarami do małych pomieszczeń. Szukasz małej kanapy do pokoju gościnnego lub pokoju dziecka? Idealnie nadają się do tego sofy o maksymalnej szerokości 170 cm – zwłaszcza jeśli mają funkcję spania.

A może myślisz o sofie narożnej

Kanapa w kształcie litery L zapewnia przytulną przestrzeń, a podnóżek daje możliwość ułożenia nóg. Jeśli do sofy w kształcie litery L dodasz fotel, pufę i taboret, stworzysz doskonałą grupę siedzeń. Ważne: pomyśl o małych stolikach przy siedzeniach!

Szukasz modelu z większym siedziskiem niż sofa 2-osobowa i który można zastosować w każdym pomieszczeniu bardziej elastycznie niż narożnik? Sofa 3-osobowa to praktyczne rozwiązanie przejściowe – szersze niż sofa 2-osobowa i zajmujące więcej miejsca niż sofa narożna.

Duże sofy: dla wygody XXL

Lubisz zapraszać znajomych, czy masz dużą rodzinę? Zrelaksuj się na dużej sofie! Dzięki głębokiej powierzchni do siedzenia możesz wygodnie ułożyć stopy lub wykorzystać szeroką powierzchnię do leżenia na popołudniową drzemkę.

Zestawy kanapowe, które często można elastycznie zestawiać, oferują ten sam poziom komfortu. Składające się z jednej lub dwóch sof i co najmniej jednego innego mebla tapicerowanego, oferują dużo miejsca do siedzenia i nadają każdemu salonowi atmosferę salonu.

Funkcjonalne sofy: modne i uniwersalne

Nie masz pokoju gościnnego, ale chcesz zaoferować swoim gościom nocleg? Rozwiązanie: rozkładana sofa! Ponieważ rozkładane sofy zajmują niewiele miejsca, są wygodne i stanowią atut każdego gospodarstwa domowego. Taki uniwersalny fotel z funkcją spania sprawdzi się zarówno w małym salonie, jak i w pokoju dziecięcym czy w pokoju gościnnym. Funkcjonalne sofy z tapicerką zachwycają przede wszystkim maksymalnym komfortem – w dzień iw nocy. Potrzebujesz dodatkowej przestrzeni do przechowywania? Wielofunkcyjna sofa z pojemnikiem zapewnia dodatkową przestrzeń do przechowywania.

Czy chciałbyś mieć swobodę w przeprojektowaniu swojej sofy tak, jak chcesz? Sofa modułowa oferuje wiele opcji: Poszczególne części można zestawiać w dowolny sposób, co oznacza, że ​​sofę można łatwo zmniejszyć lub powiększyć.

Fantazyjne sofy i kanapy – minimalistyczne leżanki

Leżaki i szezlongi są obecnie modne – i są uważane za prekursory unikalnych projektów sof. Dzięki oparciam do połowy wysokości leżanka wygląda na  lekką. Podobnie jest z szezlongiem. Oprócz oparcia posiada tylko jeden podłokietnik, przez co sprawia wrażenie bardziej otwartego niż klasyczne sofy. Ich kompaktowe wymiary i wąska konstrukcja pozwalają umieścić je tam, gdzie potrzebujesz dodatkowej przestrzeni do przechowywania i siedzenia, na przykład w sypialni lub garderobie.

Sofy Chesterfield charakteryzują się charakterystycznym designem, czyli tapicerką zapinaną na guziki. Dzięki ozdobnym ozdobnym nitom i klasycznej skórze lub nowoczesnemu aksamitowi sofa Chesterfield jest trudna do przebicia pod względem elegancji.

Tkaniny na sofę – jak znaleźć odpowiednią

Niezbędny jest nie tylko wybór modelu sofy, ale także jej poszycia. Skóra? Skóra ekologiczna? Bielizna? Mikrofibra? Sofa z aksamitu? Istnieje niezliczona ilość tkanin obiciowych na Twoją kanapę, a każda tkanina ma swoje własne cechy i zalety. Z kanapą wykonaną ze skóry syntetycznej nie musisz rezygnować z eleganckiego wyglądu skóry i korzystać z jej łatwej pielęgnacji. Materiał syntetyczny jest mniej wrażliwy niż prawdziwa skóra i łatwiejszy do czyszczenia. Z drugiej strony prawdziwa skóra ma autentyczny urok i zachwyca nawet po latach błyszczącą powierzchnią i przyjemnym dotykiem. Niewielkie ślady użytkowania, takie jak drobne zadrapania, są na skórzanej sofie nieuniknione, ale również składają się na jej niezobowiązujący urok. Z kolei sofy z tapicerką tekstylną oferują ekskluzywny wybór kolorów i wzorów. Od wzorzystej kanapy przez designerską sofę w patchworku po sofę wypoczynkową.