Inspirander

Wyświetlanie 1–30 z 112 wyników

Meble ogrodowe do aranżacji przestrzeni na zewnątrz

Styl to kwestia postawy, a nie miejsca, w którym się znajduje – dlatego podczas projektowania ogrodu lub balkonu powinieneś również wybrać wygląd, który odpowiada Twoim osobistym życzeniom. Kup meble i dekoracje według własnego gustu i ciesz się czasem na świeżym powietrzu.

W naszym poradniku znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o meblach do projektowania ogrodów. Możesz przeczytać tutaj, kiedy powinieneś zacząć szukać odpowiednich modeli lub jak możesz również idealnie umeblować mały taras.

Zadaj sobie te pytania przed zakupem kolejnych mebli ogrodowych.

Istnieje teraz tak duży wybór różnych stylów, materiałów i modeli, że chcielibyśmy przedstawić krótki przegląd. Jakie kryteria należy zawsze wziąć pod uwagę przed zakupem i kiedy jest najlepsza pora roku na zakup mebli ogrodowych, wyjaśniamy w naszych najczęściej zadawanych pytaniach:

Kiedy kupować meble ogrodowe?

Meble ogrodowe i dekoracje na zewnątrz są produktami wyłącznie sezonowymi i dlatego zazwyczaj są dostępne tylko od marca do października. Na początku sezonu artykuły do ​​użytku na zewnątrz zwykle nie są tak popularne, ponieważ pogoda zwykle nie osiągnęła jeszcze letnich temperatur.

Lub możesz kupić nowe meble jesienią na przyszły rok.

Jakie meble ogrodowe mogą przebywać na zewnątrz zimą?

Meble aluminiowe i ze stali nierdzewnej można bezpiecznie pozostawić na zewnątrz, ponieważ nie rdzewieją. Polirattan można również pozostawić w ogrodzie zimą. Włókno z tworzywa sztucznego nie wchłania wilgoci i wytrzymuje  bardzo temperatury. Niemniej jednak nie powinieneś już siedzieć na zimnym polirattanie, gdy jest mroźny dzień, w przeciwnym razie może pęknąć pod wpływem nacisku.

W przypadku drewnianych mebli ogrodowych wszystko zależy od gatunku drewna. Twarde drewno, takie jak eukaliptus lub drewno tekowe, bardzo dobrze znosi wysokie wahania temperatury, mróz, słońce i wilgoć, ponieważ ich drewno zawiera dużą ilość olejków eterycznych. Modele te są zatem bardzo odporne na warunki atmosferyczne i zimą można je pozostawić na zewnątrz. Jednak gatunki drewna takie jak modrzew, świerk czy sosna są również uważane za odporne na warunki atmosferyczne, ale zdecydowanie wymagają impregnacji.

Jeśli chcesz nadać swoim meblom dodatkową ochronę, najlepiej zainwestować w pokrowce ochronne. W miesiącach letnich można ich używać również przy złej pogodzie.

Jak prawidłowo czyścić i pielęgnować meble ogrodowe?

Podobnie jak w przypadku poprzedniego pytania o odporność poszczególnych materiałów na warunki atmosferyczne, właściwe czyszczenie i pielęgnacja zależy wyłącznie od projektu mebli ogrodowych. Na przykład modele wykonane z metalu są stosunkowo łatwe w pielęgnacji.

W przypadku plastiku należy zadbać o to, aby materiał nie stał się zbyt kruchy pod wpływem długotrwałego działania promieni słonecznych. Zapobiega to również pękaniu materiału i wnikaniu brudu w powierzchnię. Dlatego należy czyścić te modele w krótszych odstępach czasu dostępnym w sklepie środkiem do czyszczenia tworzyw sztucznych i zawsze przed użyciem przetrzeć meble wilgotną ściereczką z mikrofibry.

Ponieważ drewno jest materiałem naturalnym, należy obchodzić się z nim ze szczególną starannością. W końcu chcesz jak najdłużej cieszyć się nowymi meblami ogrodowymi. Zasadniczo drewniane meble należy czyścić co najmniej trzy razy w sezonie wodą z mydłem i ściereczką z mikrofibry. W razie potrzeby i w przypadku starszych modeli można również regularnie szlifować meble, zabezpieczać drewno i olejować. To świetny sposób, aby w przyszłym sezonie Twoje meble wyglądały jak nowe.

To się liczy przy zakupie mebli ogrodowych

Jesteś nowy w poszukiwaniu mebli ogrodowych i nie wiesz jeszcze, co wybrać? Oto nasze najlepsze wskazówki dotyczące kupowania:

Wybierz meble, które spełniają jednocześnie kilka funkcji. Na przykład, możesz jednocześnie przekształcić meble wypoczynkowe w jadalnię, a tym samym mieć dużo więcej miejsca na dekoracje i rośliny.

Nie zapomnij o swojej prywatności i ochronie przeciwsłonecznej.
W żadnej strefie zewnętrznej nie powinno zabraknąć miejsca do wypoczynku. Tutaj możesz wybrać między leżakiem, hamakiem lub pufą, w zależności od osobistych upodobań i dostępnej przestrzeni.
Posiadasz już meble ogrodowe i chcesz po prostu poszerzyć swoją kolekcję? Dodaj meble ogrodowe w stylu boho. Wprowadzisz wyjątkową atmosferę na tarasie czy balkonie. Kup też naturalny dywan z trawy morskiej. Dodaj latarenki i świeczniki. Koniecznie posadź dużo roślin w neutralnych kolorach.

ZESTAW MEBLI OGRODOWYCH ZAWIERA:

  • SOFA OGRODOWA
  • KRZESŁA OGRODOWE
  • LAMPA OGRODOWA W STYLU BOHO
  • FOTEL OGRODOWY
  • DYWAN Z TRAWY MORSKIEJ
  • STÓŁ OGRODOWY
  • DONICZKI OGRODOWE
  • LAMPIONY OGRODOWE

INSPIRANDER.pl – Sztuka Pięknego Życia