Inspirander

Wyświetlanie 1–30 z 40 wyników

Krzesła do jadalni: proste i piękne krzesła

Krzesła do jadalni są podstawowym wyposażeniem każdego domu i są niezbędne. Niezależnie od tego, czy chodzi o rozmowy przy stole, czy o wspólną kolację w salonie: designerskie krzesła do jadalni powinny być nie tylko wygodne, ale także ładnie wyglądać. Dlatego w INSPIRANDER.pl znajdziesz duży wybór różnych modeli najwyższej jakości.

Z wyjątkiem kilku designerskich krzeseł, meble te zazwyczaj składają się z siedziska i ramy. Te dwa elementy zapewniają dużą swobodę projektowania, co skutkuje szeroką gamą modeli krzeseł. Odkryj poniżej najgorętsze modele krzeseł do każdego pomieszczenia.

Fotele do jadalni (krzesła z podłokietnikami)

Podłokietniki poprawiają jakość krzesła. Podłokietniki nie tylko wspierają mięśnie pleców, ale także odciążają obszar ramion. ​Fotel jest idealny do miejsc o większym ruchu, takich jak jadalnia lub stół kuchenny: tutaj zapraszają do wspólnego siedzenia i relaksu – nawet długo po obiedzie. W mniejszych pomieszczeniach należy upewnić się, że nowe krzesła do jadalni z podłokietnikami można wsunąć pod stół. Dzięki temu pomieszczenie wydaje się większe i nie jest zablokowane.

Krzesła obrotowe

Niezwykle praktyczne, a jednocześnie niezwykle stylowe: krzesła obrotowe do stołów jadalnych mają metalową podstawę, którą można obracać o 360 ° i są zwykle wyposażone w podłokietniki dla dodatkowego komfortu. Krzesła obrotowe idealnie nadają się do mniejszych pomieszczeń. 

Krzesła tapicerowane: dodatkowa porcja komfortu

Krzesła tapicerowane mają miękkie oparcie, w niektórych modelach także oparcia tapicerowane. Zachęcają do odpoczynku i nadają każdemu pomieszczeniu przytulną atmosferę. Delikatnie otulając plecy, odciążając kręgosłup, gwarantują najwyższy poziom komfortu. Dzięki różnorodnym materiałom krzeseł tapicerowanych przyczyniają się do estetyki jadalni, gabinetu czy kuchni. Krzesło tapicerowane skórą nadaje pomieszczeniom szlachetnego charakteru, szczególnie w naturalnych odcieniach brązu. Krzesło skórzane jest trwałe i łatwe w pielęgnacji. To samo dotyczy tapicerki ze skóry syntetycznej, która w niczym nie ustępuje prawdziwej skórze.

Krzesła biurowe: ergonomiczny kształt dla większego komfortu

Ze względu na konstrukcję przyjazną dla pleców, krzesła biurowe są jedynym właściwym wyborem do domowego biura. Często mają elastyczne i ergonomiczne oparcie i podłokietniki. Wysokie oparcie stabilizuje plecy, a ramiona spoczywają na bocznych podporach.Często są one regulowane na wysokość, dzięki czemu można je dopasować do sylwetki po kilku godzinach siedzenia i rozluźnić napięte mięśnie. Niektóre krzesła biurowe mają zdejmowane poduszki w obszarze szyi i głowy lub regulowany zagłówek. Pozwala to oprzeć o nie głowę, co z kolei pomaga utrzymać wyprostowaną i zdrową postawę. Dostępne są również modele z regulacją wysokości, które dostosowują się do wielkości ciała i wysokości biurka.

Krzesła metalowe: lśniący wygląd tworzy elegancję

Modne, chłodniejsze, metalowe krzesła. Przekonują swoją stabilnością, odpornością i eleganckim wyglądem. Zawdzięczają to naturalnemu połyskowi, który można przypisać odpowiedniemu metalowi lub jego chromowaniu. Dzięki temu pasują zarówno do nowoczesnych pomieszczeń, jak i do luksusowego domu – decydujące znaczenie ma tu struktura powierzchni i lakier. Błyszczące modele metalowych krzeseł wykonane ze stali nierdzewnej w kolorze srebrnym, złotym lub różowym złocie wyglądają efektownie i szykownie, natomiast modele matowe w ciemnych kolorach są bardziej surowe.

Krzesła drewniane: lite drewno dla przytulnej atmosfery

Lubimy drewniane krzesła, które dodają ciepła i przytulności każdemu pomieszczeniu. Ponadczasowe klasyki emanują rustykalnym wyglądem lub wyglądają nowocześnie i czysto. Zależy to od sposobu ich obróbki i rodzaju drewna. Jasne gatunki drewna, takie jak lokalny dąb, wyglądają nowocześnie, a ich powierzchnia jest równa, ponieważ usłojenie nie jest zbyt wyraźne. Dlatego te rodzaje drewna są charakterystyczne dla nowoczesnych stylów życia, takich jak Scandi Chic. Natomiast w przypadku drewna mahoniowego lub mango do produkcji szlachetnych i klasycznych mebli domowych oraz krzeseł stosuje się ciemniejsze odcienie drewna.

Bardzo modne ostatnio są rattanowe krzesła w stylu boho

Krzesła z rattanowym siedziskiem, a często też z rattanowym oparciem wyglądają wyjątkowo efektownie. Doskonale pasują do nowoczesnych wnętrz. Ale też do wnętrz w stylu boho. Krzesła rattanowe doskonale sprawdzą się też na tarasie lub balkonie.