Inspirander

Wyświetlanie 1–30 z 141 wyników

Doniczka: Przygotuj odpowiednią oprawę dla swoich roślin

Doniczka nie tylko służy do stylowej prezentacji roślin – większość doniczek sama w sobie przyciąga wzrok! Dzięki szerokiej gamie materiałów i kolorów donice, podobnie jak inne akcesoria dekoracyjne, mogą być dopasowane do Twojego indywidualnego stylu życia.

Czy osłonka na kwiaty wykonana z ciepłej terakoty w południowym stylu, ogromne donice dla dużego ogrodu, czy złote donice dla odrobiny glamour.

Aktualne modele uzupełniają wystrój wnętrza i zapewniają optymalne warunki dla zdrowego wzrostu roślin i kwiatów. W naszym przewodniku dowiesz się, których z nich nie powinno zabraknąć w Twoim wnętrzu i na zewnątrz!

Piękne doniczki do wnętrz i na zewnątrz

Wybierając odpowiednią doniczkę, należy wziąć pod uwagę rodzaj rośliny, jak również jej przydatność do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. Decyduje o tym materiał, z jakiego wykonana jest donica: od metalu przez kamień naturalny po tworzywo sztuczne.

Osłonka na doniczkę

Donice wykonane ze szkła, metalu, ceramiki lub materiałów syntetycznych nadają się do użytku wewnętrznego. Donice wykonane z ceramiki mogą być używane dla roślin wewnętrznych, które mają stałe miejsce ze względu na ich własny ciężar.

Z drugiej strony, modele plastikowe i z włókna szklanego można dowolnie przesuwać i zmieniać ich położenie. Te ostatnie nadają się szczególnie do wnętrz, ponieważ bezpośrednie działanie promieni słonecznych powoduje kruchość materiału.

W każdym razie donice z tworzywa sztucznego są łatwe w pielęgnacji. Jeśli się zabrudzą, można je po prostu wytrzeć; podczas przesadzania korzenie nie przyklejają się do gładkiej powierzchni.

Naturalnym odpowiednikiem jest drewniana donica w stylu boho. Jej kolor przyczynia się do tworzenia ciepłej atmosfery.

Niezależnie od tego, jaki materiał wybierzesz: wykorzystaj swoją doniczkę do dekoracji przestrzeni życiowej! Mniejsze modele nadają się do ozdabiania komód, witryn i półek. Albo co powiesz na donicę, która zwisa w dół?

Donice w kolorze szarym lub antracytowym są szczególnie nowoczesne, a te wykonane ze szkła dają efekt zwiewności. Szklane doniczki są również niezbędne dla Twoich storczyków: ich przezroczystość stymuluje fotosyntezę roślin, a tym samym ich zdrowy wzrost.

Donica na taras lub doniczka na balkon

Klasyka, która przypomina Ci o ostatnich wakacjach na południu? Terakotowa doniczka na zewnątrz? Doniczka z terakoty charakteryzuje się trwałością, taka donica też “oddycha”. Wynika to z porowatej struktury powierzchni doniczki.

Jeśli jednak nie jest ona glazurowana, woda przez nią ucieka. Dlatego białe plamy z wapna na terakotowych doniczkach nie są rzadkością.

Nasza rada: Zasadź rośliny najpierw w plastikowej doniczce, a następnie umieść je w glinianej doniczce. W ten sposób unikniesz nieestetycznych plam i będziesz mógł łatwo przenieść roślinę.

Mimo to, oddychający materiał jest idealny jako skrzynka na kwiaty lub doniczka na rośliny, które chcesz chronić przed przegrzaniem lub gniciem. Inspiracja: wcześnie kwitnące rośliny lepiej rozwijają się w dużych donicach i skrzynkach kwiatowych. Dlatego warto wybrać okrągłą doniczkę o dużym formacie lub szeroki, kwadratowy model.

Kup doniczki na INSPIRANDER.pl

Odkryj wysokiej jakości podstawki i donice w naszej ekskluzywnej ofercie na INSPIRANDER.pl! Czy to nowoczesne donice do wnętrz, czy też odporne na warunki atmosferyczne modele na zewnątrz – na pewno znajdziesz to, czego szukasz!

Możesz wybierać spośród różnych materiałów, takich jak klasyczne szkło i ceramika, łatwy w pielęgnacji plastik lub elegancki metal.

Następnie przejrzyj nasze pozostałe kategorie, aby przekształcić swój ogród lub balkon w niezrównaną oazę wellness! Możesz też stworzyć taras lub balkon w stylu boho. 

Odkryj w naszej ofercie wszystkie produkty dla pięknego domu.