Inspirander

Strona główna / TEMAT DNIA / Wspomagajki – odkryj niezwykły świat gier i układanek, które bawią i wspomagają rozwój dziecka

 Czas z dzieckiem,

Wspomagajki – odkryj niezwykły świat gier i układanek, które bawią i wspomagają rozwój dziecka

2 lipca, 2021

Idealna zabawka dla dziecka? Taka, która rozwija wyobraźnię i stymuluje jego rozwój, a jednocześnie cieszy i fascynuje małych odkrywców. Wspomagajki – za tą wdzięczną nazwą polskiej marki kryje się coś więcej niż zwykłe dziecięce zabawki. Odkryj wyjątkowy koncept edukacyjnych gier i układanek, które nie tylko zachwycają swoją estetyką, ale też w przemyślany sposób wspomagają rozwój naszych pociech.

 

Wspomagajki – gry i układanki wspomagające rozwój dziecka

Współczesny, przestymulowany świat naszych dzieci niesie wiele obaw i zagrożeń, z których zdaje sobie sprawę coraz więcej rodziców – orędowników świadomego rodzicielstwa. Trudno się temu dziwić – psychologowie alarmują, że przebodźcowanie nie służy nawet dorosłym, a co dopiero maluszkom, które uczą się stawiać swoje pierwsze niepewne kroki w tym wielkim i skomplikowanym z ich perspektywy świecie.

Specjaliści zajmujący się psychologią dziecięcą podkreślają zależność pomiędzy zaburzeniami w wieku dziecięcym a nadmiarem bodźców, jakich doświadcza na co dzień malec. Przyczyniają się do tego m.in. głośno grające i bardzo kolorowe zabawki, których głównym, a często jedynym atutem – są efekty świetlne i dźwiękowe.

Polska marka Wspomagajki wychodzi naprzeciw potrzebom zatroskanych rodziców i ich latorośli, oferując gry i układanki edukacyjne, które jednocześnie bawią i wspierają rozwój dziecka w wieku 2-4 lat. Koncept opiera się na założeniu, że zabawa jest doskonałym pretekstem, by stymulować dziecięcą koncentrację, wyobraźnię, a nawet motorykę małą.

Wspomagajki to w pełni bezpieczne gry i układanki dla dzieci, zaprojektowane zgodnie z wytycznymi psychologów i pedagogów dziecięcych. Zostały dopracowane z największą pieczołowitością i troską o bezpieczeństwo podczas zabaw namłodszych. A przy tym są zachwycająco piękne!

Wspomagajki – misja firmy

Wspomagajki to wyjątkowa polska marka, który powstała z potrzeby serca Anny Szynal, pedagożki z wykształcenia, a prywatnie mamy dwójki dzieci.

Będąc entuzjastką świadomego i aktywnego rodzicielstwa, postanowiła połączyć swoją pedagogiczną wiedzę z pasją i stworzyć produkty, które umożliwiałyby prawdziwą interakcję rodzica i dziecka podczas codziennych zabaw. Pięknie zaprojektowane pod jej czujnym okiem ilustracje plansz i układanek dają przestrzeń do wspólnego, radosnego odkrywania świata i budowania relacji, kształtowania wyobraźni i stymulowania rozwoju dziecka – co bardzo ważne – w sposób lekki i wesoły.

Bo jak mówi sama założycielka: „Nasze gry mają najlepszy na świecie skutek uboczny – rozwój!”.  Rodzima marka Wspomagajki to dowód na to, że tam, gdzie za projektem stoją prawdziwe ludzkie potrzeby i entuzjazm, tam rodzą się produkty „skazane” na sukces! Urocze i przemyślane gry oraz układanki edukacyjne, wspomagające rozwój dzieci, pokochali zarówno najmłodsi, jak i ich rodzice.

Wspomagajki – jak to działa?

Zabawki interaktywne, puzzle, układanki i gry edukacyjne wspierają rozwój logicznego myślenia i koncentrację, kształtują wyobraźnię, rozwijają kreatywność, a także motorykę małą u dzieci już od najmłodszych lat. Ich niezaprzeczalnym walorem jest fakt, że również uspokajają małe dzieci, pozwalają się im wyciszyć i skoncentrować na danej czynności. Dzięki precyzyjnie przemyślanym projektom Wspomagajek najbardziej rozbrykane maluchy uczą się cierpliwości i skupienia.

Czy Wiesz, czym różnią się układanki i puzzle? Odpowiedź tylko z pozoru wydaje się prosta. Anna Szynal w jednym ze swoich artykułów na blogu wyjaśnia, że w każdym z tych produktów sposób podziału i cięcia ilustracji jest różny. Układanki są cięte w linii prostej, a puzzle podzielone przez nieregularne linie mają także różne kształty.

Co ciekawe jednak, okazuje się, że to właśnie układanki są trudniejsze i w większym stopniu stymulują rozwój dziecka. Dzieje się tak dlatego, że maluch układając obrazek musi dokonać dokładniejszej analizy wzrokowej ilustracji, a w przypadku puzzli skupia się tylko na dopasowaniu poszczególnych części. Dziecko, korzystając z układanek, uczy się w ten sposób uważności, dostrzegania detali, podobieństw i różnic, co przekłada się później na jego umiejętności obserwacyjne świata oraz naukę czytania i pisania, poprzez wychwytywanie różnic między literami, sylabami, etc.

Wspomagajki to zatem doskonałe narzędzia do zabaw także z dziećmi wymagającymi opieki logopedycznej. Więcej eksperckich treści na ten temat można znaleźć na oficjalnej stronie i blogu marki, gdzie Anna Szynal dzieli się swoją bezcenną wiedzą o rozwoju i stymulujących zabawach z kilkulatkami – z punktu widzenia zarówno pedagożki, jak i mamy.

Wspomagajki – gry i układanki edukacyjne dla dzieci

Za co dzieci pokochały Wspomagajki? Za piękne, bajkowe ilustracje, ciekawą tematykę i mnóstwo dobrej zabawy, jakiej dostarczają i maluchom, i dorosłym. Na szczególną uwagę zasługują walory estetyczne gier i ukladanek, które zostały zaprojektowane w sposób niezwykle przemyślany. Na pierwszy rzut oka wspomagajki zachwycają wyjątkową kolorystyką.

Stonowane, pastelowe kolory są przyjemne dla oka, „nie krzyczą”, nie drażnią – bije z nich ciepło i delikatność, ułatwiają koncentrację i pozwalają wyciszyć się dziecku. Plansze gier i układanek edukacyjnych nie rozleniwiają jednak percepcji, są bogato ilustrowane, nasycone wieloma detalami, co zmusza maluszka do dokładnej analizy wzrokowej obrazka, wzmaga jego ciekawość i spostrzegawczość.

Piękne obrazki „wspomagajek”, zaprojektowane przez znakomitych polskich ilustratorów, przykuwają uwagę i budzą uśmiech na twarzach małych i starszych graczy. Rodzice podkreślają pozytywny ładunek, radość i sympatię, jaką wzbudzają ilustracje tych gier i układanek – „uśmiechnięte kalosze”, sympatyczne zwierzęta, łagodny lub uśmiechnięty wyraz twarzy u wszystkich postaci, jakie pojawiają się na planszach.

Wszystkie te walory składają się na wysoką jakość merytoryczną oraz wizualną, która w sposób szczególny wyróżnia Wspomagajki na niełatwym, nasyconym rynku z dziecięcym asortymentem. Wyprodukowane w 100% w Polsce, powstały przy profesjonalnym wsparciu pedagogów i psychologów, doskonałych ilustratorów oraz pod czujnym okiem założycielki, która oddała temu projektowi całe swoje serce.

Wspomagajki – gry i układanki edukacyjne dla dzieci

Wspomagajki to powrót do prostych i sprawdzonych zabaw, które umożliwiają kreatywne spędzanie czasu dzieciom i rodzicom, według własnego scenariusza. Edukacyjną grę „1, 2, 3! Pamiętam pory roku”można wykorzystać zarówno jako grę memory lub ciąg obrazków, które układa rodzic, a dziecko go naśladuje. W solidnie wykonanym pudełku znajduje się 48 pięknie zaprojektowanych kart (podwójnych), które można kategoryzować np. tworząc rodzinę zwierzątek.  W grze

„1,2,3! Szukam” – znajdują się z kolei plansze i żetony z obrazkami, które trzeba odnaleźć na ilustracji. Dzieci ćwiczą tutaj swoją spotrzegawczość, umiejętność koncentracji uwagi i wyłapywania detali. Firma Wspomagajki posiada w swojej ofercie układanki składające się z czterech, sześciu lub dziewięciu elementów. „1,2,3! Układam moi mili przyjaciele” to zestaw układanek z pięknymi obrazkami zwierzatek domowych, dla małych miłośników zwierzątek leśnych z kolei powstała seria pt. „1, 2, 3! Układam Zwierzęta w lesie”. Wszystkie gry i układanki są dedykowane dzieciom już od 2. roku życia, zostały wykonane z grubej tektury, gwarantując bezpieczną zabawę najmłodszych pociech. Piękne wizualnie, solidne pudełka z wygodną rączką zachęcają maluchy, by sięgać po gry i układanki jak najczęściej. Dzięki swoim estetycznym i merytorycznym walorom wspomagajki to doskonały pomysł na prezent dla najmłodszych solenizantów.

TEKST: Monika Laskowska-Bazak

Inne Artykuły: