Inspirander

Strona główna / TEMAT DNIA / WALENTYNKI / Walentynki bez wydawania pieniędzy

 Porady,

Walentynki bez wydawania pieniędzy

5 lutego, 2021

Czy okazywanie uczuć musi się wiązać z koniecznością kosztownego obdarowywania ukochanej osoby? Czy trzeba wydawać pieniądze, by sprawić partnerowi prawdziwą radość? Zainspiruj się naszymi pomysłami na walentynki, które przeczą tej tezie i dowodzą, że prawdziwa miłość nie ma swojej ceny.

IG @taramilktea

Walentynki bez wydawania pieniędzy – prezent od serca

Największy prezent, jaki możesz ofiarować ukochanej osobie, to sprawić, że poczuje się ważna i wyjątkowa oraz pokazać, jak dobrze ją znasz. Im bardziej osobisty i przemyślany prezent przygotujesz na walentynki, tym większą możesz mieć pewność, że będzie trafiony i że poruszy najczulsze nuty serca Twojej wybranki. Spraw, by te walentynki – bez konieczności wydawania pieniędzy – okazały się naprawdę wyjątkowe!

Walentynki bez wydawania pieniędzy – wyznaj uczucia inaczej niż zwykle

Walentynki – święto zakochanych, które przywędrowało do nas w skomercjalizowanej formie zza Oceanu, ewoluowało przez lata, zacierając swoje pierwotne znaczenie. Coraz rzadziej w tym dniu wysyłamy listy miłosne, zwane też „walentynkami”, zastępując je upominkami lub komercyjnymi atrakcjami. Niezależnie od etapu Waszej relacji, przygotowanie wyznania miłosnego w formie listu, pocztówki, czy nawet e-maila, może okazać się zaskakującą niespodzianką, która poruszy najbardziej zatwardziałe serce. Wyznawać miłość można na różne sposoby, nie ograniczaj się w pomysłach – nośnikiem miłości może być kartka papieru, ale też zdjęcie, tekst piosenki, własnoręcznie wykonany kolaż z wycinków gazet, a nawet zdania i fragmenty tekstu zakreślone w książce. Esencją ma być szczery, pełen uczuć, a może żartobliwy przekaz, który spowoduje uśmiech na twarzy Twojej drugiej połówki. Każdy sposób jest dobry, by walentynki uczynić bez pieniędzy niezapomnianym świętem!

Walentynki bez wydawania pieniędzy – prezenty DIY

Doskonałym prezentem na walentynki, bez konieczności wydawania pieniędzy, są kreatywne projekty DIY, które pozwalają wykonać własnoręcznie niepowtarzalne, spersonalizowane upominki. Poza klasycznymi kartkami-walentynkami mamy całą paletę możliwości – albumy wspomnień, plakaty, biżuteria, pudełka z niespodziankami, samodzielnie wypiekane słodkości w romantycznych lub zabawnych kształtach.

Zaskocz ukochanego i przygotuj 365 liścików z dowodami miłości, wdzięczności czy też żartobliwymi tekstami, które otrzyma od Ciebie w „walentynkowym słoiku miłości” na cały kolejny rok. Możesz też sama zaprojektować i powycinać karty do romantycznej gry dla dwojga, zawierające różne pytania i zadania do wykonania na wieczór. Większość tych pomysłów nie wymaga ani ponadprzeciętnych umiejętności manualnych, ani pieniędzy, a jedynie odrobiny fantazji i zaangażowania. Znając zainteresowania i preferencje partnera, możesz stworzyć w ten sposób naprawdę unikalny i zaskakujący walentynkowy prezent.

 

IG @emmaalveus
IG @alice.grigoriadi

Walentynki bez wydawania pieniędzy – 9 pomysłów na niezapomniane chwile tylko we dwoje

Największych przyjemności w życiu nie da się kupić – bliskość, czułość, uważność możecie otrzymać i podarować sobie wzajemnie bez wydawania pieniędzy

Zainspiruj się naszymi propozycjami na walentynki bez wydawania pieniędzy:

1. Kino domowe – zaaranżuj wieczór jak w prawdziwym kinie, włącznie z przygotowaniem biletów, przekąsek, popcornu, ulotki z propozycjami filmów, odpowiedniego oświetlenia i nagłośnienia. Zbuduj atmosferę, która sprawi, że poczujecie się, jakbyście walentynki spędzali w sali kinowej. 

2. Przygotuj pokaz zdjęć i wieczór wspomnień, odkurz stare albumy i filmy ze wspólnych podróży  – jednym słowem zaplanuj walentynki w wersji sentymentalnej. Taki wieczór nie tylko pozytywnie Was nastroi, ale też pokaże, ile pięknych chwil przeżyliście już razem.

3. Zaprojektujcie wspólną „mapę marzeń” – mapę Waszych celów, planów, podróży do zrealizowania. Snucie wspólnej przyszłości jest nie tylko przyjemne, ale też zbliża ludzi do siebie – niech te walentynki będą takim małym punktem zwrotnym na linii Waszego wspólnego życia, który da początek nowym pomysłom i etapom w Waszym związku.

4. Sesja zdjęciowa – romantyczna, dowcipna czy buduarowa może odmienić Wasze nastroje w walentynki! Przy dzisiejszych możliwościach taką sesję możecie wykonać sami w domowym zaciszu i bez wydawania pieniędzy – jej efekty mogą przerosnąć Wasze oczekiwania!

5. Zmysłowy wieczór we dwoje – afrodyzjaki, uwodzicielskie spojrzenia, wspólna kąpiel, delikatny masaż, szczypta pikanterii i nowości w sypialni, czas pełen bliskości i czułości – jeśli tego Wam właśnie potrzeba, to walentynki są idealną ku temu okazją!

6. Romantyczna kolacja pełna nowych smaków lub śniadanie do łóżka – a może jedno i drugie? Celebrowanie wspólnych, nieśpiesznych chwil podczas posiłków to klasyczny, ale jakże przyjemny sposób na walentynki bez wydawania pieniędzy, a nawet wychodzenia z domu.

7. Spacer, randka lub piknik w wyjątkowym miejscu, z pięknym widokiem – możesz zorganizować go nawet zimą! Wyobraź sobie zachwyt w oczach ukochanej, gdy w mroźne lutowe popołudnie, jesteście z dala od domu, a Ty wyjmujesz kosz pełen pyszności i termos z grzanym winem! Tych walentynek nie zapomnicie z pewnością!

8. Wieczór planszówek, gier i zabaw – dobra zabawa i odrobina rywalizacji w walentynki pozwoli Wam zrelaksować się i zapomnieć o całej reszcie świata. Bez żadnych kosztów!

9. Walentynki pełne dobrej muzyki! Odpowiednia muzyka wprawia w  doskonały nastrój, odpręża i zachęca do zabawy. Wieczór karaoke z playlistą dawno niesłyszanych piosenek albo taneczna impreza we dwoje przy ognistych południowoamerykańskich rytmach rozbudzi w Was chęć do dobrej zabawy!

IG @alice.grigoriadi

Tekst: Monika Laskowska-Baszak

Inne Artykuły: