Inspirander

Strona główna / TEMAT DNIA / WALENTYNKI / Romantyczna kolacja – uczyń zwykły dzień wyjątkowym świętem

 Porady,

Romantyczna kolacja – uczyń zwykły dzień wyjątkowym świętem

3 lutego, 2021

Długie zimowe wieczory to doskonały czas na nieśpieszne, romantyczne kolacje w domowym zaciszu. Zbliżają się walentynki, ale tak naprawdę każdy dzień jest doskonałą okazją do tego, by świętować miłość i bliskość. Podpowiadamy, jak przygotować kolację w romantycznym wydaniu.

IG @the_seasoned_home

Romantyczna kolacja – dom pełen zmysłowych aromatów

Wspólne spędzanie czasu na gotowaniu nie tylko cieszy, ale też zbliża ludzi. Romantyczna kolacja może zacząć się już tutaj – przy kuchennym blacie, dobrej muzyce, cieple i pysznych aromatach wydobywających się z piekarnika. Zapachy wyostrzają nasze zmysły, łechcą podniebienia, stanowią obietnicę pysznej uczty, a gdyby tak dodać do tego lampkę ulubionego trunku, to wspólne gotowanie nabierze zupełnie innego charakteru! Zadbaj, by w potrawach nie zabrakło wonnych ziół i innych naturalnych afrodyzjaków, np. papryki, granatów, czekolady, truskawek, które są dostępne w każdej kuchni. Jeśli gotowanie nie jest Twoją najmocniejszą stroną i nie sprawia Ci radości, koniecznie zamów na wynos Wasze ulubione potrawy – romantyczna kolacja musi być pyszna!

Romantyczna kolacja – zacznij od aperitifu

We wszystkim, co robimy w życiu, dobry początek jest zapowiedzią sukcesu. Między innymi dlatego, Francuzi, Włosi czy Grecy, praktykują z rozmachem aperitif poprzedzający główny posiłek, który stwarza okazję do niezobowiązującej rozmowy, budowania nastroju – najprościej mówiąc – wyluzowania się. Warto pójść w ich ślady i romantyczną kolację rozpocząć od „apéro” – przygotować ulubione trunki oraz deskę pełną pysznych przekąsek. Do wyeksponowania kolorowych koreczków, kanapek, oliwek, serów i innych drobnych smakołyków doskonale sprawdzą się specjalne drewniane deski i talerze od marki Madame Stoltz albo oryginalne miseczki z kolekcji RUSTIC od marki House Doctor. Tak stylowo i nieśpiesznie rozpoczęta kolacja może być obietnicą niezwykle romantycznego wieczoru!

IG @blynndarwin

Przygotuj aperitif w najlepszym skandynawskim stylu

148,00 
199,00 
35,00 
69,00 
IG @thehouseofperez

Romantyczna kolacja – zaaranżuj wnętrze po mistrzowsku

Jesteśmy wzrokowcami, wrażliwymi na piękno, dlatego podczas romantycznej kolacji równie  istotne jak menu, są oprawa dekoracyjna i nastrój, jaki jej towarzyszy. Niech rutyna zrobi miejsce nowym emocjom, powiewowi świeżości. Zaprojektuj romantyczną kolację po mistrzowsku. Niech to nie będą te same talerze co zwykle, zmień nieco wystrój jadalni, użyj nowych kieliszków, papierowe serwetki zastąp bawełnianymi, zadbaj o przyjemne, nastrojowe oświetlenie. Romantyczna kolacja zasługuje na specjalną oprawę i atmosferę, a powiew nowości to jest coś, czego bardzo potrzebujemy obecnie w naszych domach – spędzamy w nich dużo więcej czasu niż kiedykolwiek wcześniej.

Zdjęcie główne: IG @facibenifotografia

Tekst: Monika Laskowska-Baszak

Inne Artykuły: