Inspirander

Strona główna / TEMAT DNIA / WALENTYNKI / Masaż na walentynki – odkryj moc dotyku

 DOBRE SAMOPOCZUCIE,

Masaż na walentynki – odkryj moc dotyku

4 lutego, 2021

Odpręża, niweluje ból, leczy, rozpala zmysły – trudno nie doceniać mocy masażu, dotyku, który jest nie tylko przejawem bliskości, ale też posiada niezwykły wpływ na funkcjonowanie ciała. W świecie pełnym stresów, infekcji i społecznych niepokojów relaksacyjny masaż całego ciała to jeden z najlepszych prezentów, jaki możemy podarować sobie i swojej drugiej połówce.

Masaż na walentynki – lecznicze właściwości dotyku

Historia masażu sięga już starożytnych czasów i medycyny ludowej, w której doceniano moc dotyku i jego wpływu na kondycję ciała i zdrowie człowieka. Masaż był wówczas naturalną i bardziej instynktowną niż medyczną metodą leczenia, co nie umniejsza faktu, że już wtedy dostrzegano właściwości prozdrowotne uciskania dłońmi określonych partii ciała. Pierwsze wzmianki o leczeniu za pomocą masażu pojawiły się w chińskich i indyjskich księgach przed naszą erą, kiedy to rytuały związane z dotykiem stanowiły integralną część obrzędów religijnych. Starożytne państwa Rzym i Grecja wyniosły techniki masażu na zupełnie inny poziom, a wszystko dzięki Grekom, którzy przykładali ogromną wagę do swojej kondycji i wyglądu oraz dzięki popularności term rzymskich, w których Rzymianie ochoczo oddawali się relaksacyjnym kąpielom i rytuałom masowania ciała wonnymi olejkami. Dzisiaj techniki masażu są szeroko wykorzystywane w medycynie, szczególnie w leczeniu chorób układu ruchu i chorób mięśni, ale także stosuje się je jako wsparcie w psychologii i kosmetologii.

IG @massagetherapybycindy
IG @endotaspa

Masaż na walentynki – poznaj bogactwo technik masażu

Masaż klasyczny, relaksacyjny, sportowy, tajski, masaż gorącymi kamieniami, masaż shiatsu – nie sposób wymienić wszystkich rodzajów i technik relaksacyjnych, których dobroczynne właściwości są dla nas obecnie dostępne. W przypadku problemów zdrowotnych niezbędna jest jednak konsultacja z lekarzem, a ze względu na ryzyko urazów, przy większości tego typu zabiegów, powinniśmy zdecydować się na profesjonalne usługi u specjalistów. Seans w salonie masażu to doskonały pomysł na walentynkowy prezent – tak, dla siebie, jak i drugiej połówki. Jeśli jednak nie możemy sobie pozwolić na wizytę w profesjonalnym SPA, nie wszystko stracone – romantyczny masaż w domowym zaciszu to obietnica prawdziwie zmysłowego wieczoru w święto zakochanych.

Masaż na walentynki – masaż dla dwojga

Masaż może być doskonałym, rozpalającym zmysły, wstępem lub zakończeniem walentynkowego wieczoru. Dotyk ukochanej osoby to źródło ogromnej przyjemności, rozluźnienia i pożądania. Masaż powolny, zmysłowy, w akompaniamencie ulubionej muzyki czy też dźwięków natury i w otoczeniu woni ulubionych olejków i kremów – brzmi jak idealny plan na romantyczną randkę. Walentynkowy masaż warto poprzedzić wspólną gorącą kąpielą, która dodatkowo zrelaksuje Wasze ciała. Możecie cieszyć się swoim dotykiem równocześnie lub masować ciała naprzemiennie. Warto podążać za ciałem i śmiało komunikować partnerowi, jaki masaż sprawia nam największą przyjemność, w jakich miejscach odczuwamy ból i napięcie, oraz które partie ciała wymagają większej delikatności lub też przeciwnie – mocniejszego ucisku. W walentynki dajcie się ponieść tej prawdziwej grze zmysłów!

IG @pureblissdayspa
IG @glucksteinhome

Masaż na walentynki – domowy masaż krok po kroku

Źle wykonany masaż może nie tylko spowodować dyskomfort, ale też mieć negatywne skutki dla zdrowia masowanej osoby, której mówiąc wprost – można nieopatrznie zrobić krzywdę. Jak bezpiecznie masować ciało? Zacznij od przygotowania odpowiednich warunków i zbudowania przyjemnej, wyciszającej atmosfery. Walentynkowy masaż zasługuje na szczególnie romantyczną oprawę – nie szczędź środków i pomysłów na urozmaicenie tego zmysłowego seansu.

Specjaliści sugerują, żeby na miejsce masażu wybrać łóżko czy też podłoże, które nie będzie zbyt miękkie, zapadające się, ani też zbyt twarde. Podczas masowania linia kręgosłupa powinna być prosta, dlatego zaleca się, by osoba masowana leżała w odpowiedniej pozycji –  na brzuchu, z rękoma ułożonymi nie pod głową, ale wzdłuż tułowia. Relaksacyjny seans rozpoczynamy od głaskania i powolnych, delikatnych ruchów rozgrzanych dłoni. Jedną z podstawowych zasad bezpiecznego masowania jest wykonywanie masażu począwszy od dołu pleców, tuż nad pośladkami i podążanie w stronę serca. Masujemy wykonując koliste ruchy, najpierw wzdłuż osi ciała – od pasa do barków, a następnie w poprzek. W kolejnych fazach ugniatamy i oklepujemy plecy – ważne, by robić to z umiarkowaną siłą i delikatnością. Z wyczuciem wsłuchujmy się w potrzeby partnera, a jeśli pojawi się jakikolwiek ból lub dyskomfort – przerwijmy seans i zakończmy go ponownym głaskaniem, co pozwoli wyciszyć mięśnie. Walentynkowy masaż nie musi się ograniczać do pleców – równie zmysłowe i odprężające jest dotykanie i uciskanie stóp oraz dłoni – w takich romantycznych chwilach nie chodzi przecież o podążanie za sztywnymi technikami, ale o doświadczanie przyjemności i cieszenie się bliskością.

Masaż na walentynki – zrelaksuj się w domowym zaciszu

O jakości zabiegów w domowym zaciszu decydują takie elementy, jak dobór odpowiednich kosmetyków i akcesoriów. Do domowego masażu użyj naturalnych, dobrej jakości olejków, oliwek i kremów, które nie tylko doskonale rozprowadzają się po skórze, ale też mają zbawienny wpływ na jej wygląd. Wybierz te o przyjemnej, mazistej konsystencji i zapachach, które przywołują Twoje najprzyjemniejsze wspomnienia. Otul się ulubioną wonią kwiatów, cytrusów, odżywczych olejków roślinnych i poczuj jak Twoje ciało się odpręża! Masaż odpowiednimi olejkami i balsamami pielęgnacyjnymi przyniesie dodatkowe korzyści dla wyglądu Twojej skóry, która nawilżona, wymasowana i zrelaksowana odzyska gładkość, jędrność i zdrowy koloryt. Po takim kompleksowym zabiegu poczujesz się nie tylko rozluźniona, ale i piękna! Wypróbuj naturalne oleje do pielęgnacji twarzy i ciała, bazujące na drogocennych wyciągach roślinnych, np. olejek do twarzy Malina&Rozmaryn naszej rodzimej wegańskiej marki Krayna Vegan Comsetics i ciesz się błogością chwil ze swoim ukochanym!

IG @endotaspa

Tekst: Monika Laskowska-Baszak

Inne Artykuły: