Inspirander

Strona główna / TEMAT DNIA / Subskrypcja bambusowych szczoteczek od polskiej marki Szczoteko

Subskrypcja bambusowych szczoteczek od polskiej marki Szczoteko
 JESIENNE INSPIRACJE,

Subskrypcja bambusowych szczoteczek od polskiej marki Szczoteko

28 października, 2020

Czy zastanawialiście się kiedyś nad alternatywą dla plastikowych produktów, które wciąż dominują nasze życie? Według filozofii less waste warto zacząć od produktów codziennego użytku. Co powiecie na szczoteczkę do zębów?

Szczoteko to rodzinna firma, która oferuje autorskie bambusowe szczoteczki do zębów w abonamencie. Dzięki usłudze subskrypcji Szczoteko już zawsze będziesz wymieniać szczoteczkę do zębów regularnie. Co 2 miesiące naturalną bambusową szczoteczkę znajdziesz w swojej skrzynce na listy. To takie proste.

Bambus to niezwykle lekka i wytrzymała i trawa, występująca zazwyczaj w klimacie monsunowym. Stanowi on integralną część azjatyckiej roślinności, która urzeka soczystymi odcieniami zieleni oraz rozłożystymi konarami drzew. Równie wyjątkowe i imponujące są także produkty wykonane z tego materiału. Bambus jest jedną z najbardziej wyjątkowych i odpornych roślin na świecie, która potrafi przetrwać w surowych i wymagających warunkach środowiska. Trawa radzi sobie świetnie nawet w mroźnym, surowym klimacie krajów skandynawskich! Co więcej, bambus posiada ponad 50 rodzajów i 600 gatunków – wiele okazów rośnie dziennie o 1 lub 2 metry, dlatego też nierzadko rośliny te osiągają 40 metrów wysokości!   

Inne cechy charakterystyczne bambusa  to właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne, zdolność wchłaniania znacznych ilości dwutlenku węgla oraz wytwarzania 35% więcej tlenu niż równoważnej wielkości drzewa. Dzięki wymienionym atrybutom roślina ta staje się sprzymierzeńcem proekologicznych rozwiązań oraz oferuje nieograniczony potencjał na przyszłość. Bambus, uznawany za symbol zdrowa i szczęścia, jest bowiem uniwersalnym materiałem, z którego wykonywane są liczne przedmioty codziennego użytku. Ekstrakty z bambusa, które stanowią jeden z kluczowych składników aktywnych w kosmetykach pielęgnacyjnych, wzmacniają kondycję skóry, włosów i paznokci. Z kolei pędy bambusa stanowią cenny dodatek do potraw kuchni azjatyckiej, np. zup lub makaronów.

Bambus, czyli wytrzymały, lekki i szybko schnący materiał, jest również coraz częściej wykorzystywany do produkcji przyborów toaletowych. Wiele polskich firm przykuwa dużą uwagę do troski o środowisko naturalne oraz korzysta z potencjału tej rośliny. Jedną z nich jest marka Szczoteko, która oferuje swoim klientom subskrypcję naturalnych szczoteczek bambusowych

Szczoteko – zadbaj o zęby w stylu eko

Szczoteko jest rodzinną firmą, która od kilku miesięcy prężnie działa na rynku ekologicznych produktów. Pomysł na stworzenie marki narodził się w głowach właścicieli, Magdy i Mateusza, kiedy zdali sobie sprawę z tego, jak niewielu Polaków przykłada uwagę do regularnej wymiany szczoteczek do zębów, która powinna następować co 2 miesiące. Po przeprowadzaniu szczegółowych badań rynku i licznych rozmów z przyjaciółmi oraz po zapoznaniu się z potrzebami konsumenta, postanowili wyjść naprzeciw potrzebom swoich klientów. Efektem tych dążeń było stworzenie usługi subskrypcji szczoteczek do zębów. Firma Szczoteko docenia wygodę, jaką niesie za sobą sprzedaż subskrypcyjna i wierzy, że taki model biznesowy jest przyszłością. Popularność marki dowodzi, że zapotrzebowanie na ekologiczne, bambusowe szczoteczki jest niezwykle duże. Polscy konsumenci stają się bardziej świadomi, a wielu użytkowników wspiera Szczoteko od samego początku działalności firmy. Magda i Mateusz twierdzą, że kontakt z klientami to najbardziej satysfakcjonująca część ich działania. Na pytania odpowiadają szybko przez live chat, maila i social media.

Magda i Mateusz, czyli małżeństwo tworzące Szczoteko, to niezwykle kreatywni i pozytywni ludzie. Inspiracje czerpią z licznych podróży do Azji, podczas których uwielbiają obcować z przyrodą. Właściciele Szczoteko pragną popularyzować wiedzę na temat higieny i ekologii, zachęcając swoich klientów do korzystania z prostych, ekologicznych rozwiązań. Magda i Mateusz pokazują, że dzięki wdrażaniu stopniowych zmian w codziennym życiu możemy łatwo ograniczyć zużycie plastiku i zatroszczyć się o nasze wspólne dobro – Matkę Ziemię. W tym celu właściciele marki budują długofalowe relacje z klientami, którzy chętnie śledzą porady higieniczne i ekologiczne oraz wskazówki DIY, zamieszczane na blogu lub Instagramie Szczoteko. Nieocenionym pomocnikiem Magdy i Mateusza jest także ich czworonożny towarzysz – Ramen. Właściciele firmy Szczoteko dzielą się swoimi przemyśleniami i anegdotami w charakterystycznej dla siebie lekkiej i humorystycznej formie. Wynika to z ich naturalnego sposobu bycia, co widać w postach i relacjach na mediach społecznościowych.

Subskrypcja bambusowych szczoteczek – komfort użytkowania

Bambusowe szczoteczki do zębów w subskrypcji idealnie wpisują się w trzy wartości niezwykle bliskie firmie Szczoteko, jakimi są prostota, wygoda i ekologia. Produkty wyróżniają się prostym designem i rzadko spotykanym w Polsce modelem subskrypcyjnym. Dołączenie do rodziny Szczoteko jest również niezwykle prostą i przyjemną czynnością – po złożeniu zamówienia o wymianę szczoteczek do zębów co 2 miesiące dbają Magda i Mateusz! Kolejne wyróżniki firmy to biodegradowalne materiały, które wykorzystywane są nie tylko przy produkcji bambusowych szczoteczek, ale także papierowych opakowań i kopert. Produkty firmy stanowią więc doskonałą alternatywę dla plastikowych produktów. Szczoteczki do zębów wykonywane są z Nylonu 6 i bambusa Moso,  który wykazuje silne właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Produkty przyczyniają się więc do eliminowania bakterii jamy ustnej. Bambus Moso jest także gatunkiem, którego nie jedzą pandy, więc Szczoteko nie wchodzi im w drogę. Możemy zatem śmiało stwierdzić, że marka oferuje zupełnie nowy wymiar przedmiotów codziennego użytku. 

Działalność Szczoteko nie ogranicza się jedynie do internetowej sprzedaży bambusowych szczoteczek do zębów. Magda i Mateusz pragną również edukować swoich klientów i uświadamiać ich w kwestiach związanych ze zdrowiem i ekologią. Przejawem tej pięknej inicjatywy jest stworzony przez nich darmowy e-book, w którym Szczoteko prezentuje 10 niezawodnych sposobów na piękny i zdrowy uśmiech! 

Codzienne mycie zębów to prosta i powszechna czynność, o skuteczności której nie decyduje kosztowny lub specjalistyczny sprzęt, a regularność i technika. Dzięki subskrypcji bambusowych szczoteczek od marki Szczoteko nie musicie zaprzątać sobie głowy systematyczną wymianą tych produktów higienicznych. Firma buduje zaufanie swoich klientów, dlatego rezygnacja z abonamentu jest prostym procesem. Jesteśmy jednak przekonani, że większość z Was zechce związać się z marką Szczoteko na długo.

Inne Artykuły: