Inspirander

Strona główna / TEMAT DNIA / Oświetlenie w stylu boho

 TEMAT DNIA,

Oświetlenie w stylu boho

23 lipca, 2021

Niepowtarzalny nastrój, etniczne akcenty i gra cieni – oświetlenie w stylu boho kreuje magię w każdym wnętrzu. Z tego artykułu dowiesz się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć o lampach i aranżacji mieszkania światłem w stylu boho. Ta nastrojowa, eklektyczna stylizacja odmieni  całkowicie wnętrze Twojego domu! 

Oświetlenie w stylu boho – idealny trend na lata!

Styl boho – gorący trend ostatnich lat w aranżacji wnętrz nie traci na popularności. Nie ma się co dziwić – styl artystycznej bohemy, pełen luzu i swobody, egzotycznych akcentów i wiklinowych dekoracji zachwyca oryginalnością i przywodzi na myśl odległe podróże.

Wnętrza w stylu boho to idealny sposób, by zatrzymać lato na dłużej – i to pod własnym dachem!

Jak tego dokonać? Czerp inspirację z natury – styl boho kocha naturalne tkaniny, zieleń żywych roślin, a nade wszystko światło. Oświetlenie w stylu boho odgrywa kluczową rolę nie tylko w aranżacji wnętrz, ale przede wszystkim w budowaniu przytulnej atmosfery. Odpowiednie lampy sufitowe i podłogowe boho, żyrandole w stylu boho, świeczniki, lampiony w stylu boho wyczarują wnętrze Twoich marzeń!

1 362,00 
607,00 
816,00 
419,00 

Oświetlenie w stylu boho – wyjątkowy nastrój inspirowany naturą

Postaw na kolor

Oświetlenie w stylu boho inspirowane jest wszystkim co jest naturalne i dążeniem do kreowania przestrzeni pełnej harmonii i spokoju.

Choć styl boho otrzymał łatkę odważnej, a nawet hippisowskiej ekstrawagancji, to przez ostatnie lata bardzo ewaluował, zwracając się ku naturalnym barwom i teksturom.

Lampy boho zachwycają oryginalnością kształtów, ale wyróżniają się stonowanymi odcieniami, często nawiązującymi do delikatnych kolorów ziemi.

Inspiracje naturą przejawiają się także w materiałach lamp sufitowych i podłogowych boho. W oświetleniu boho dominują takie tekstury, jak wiklina, rattan, drewno, papier, trzcina czy bambus.

Niepowtarzalny nastrój tworzy właśnie światło sufitowych lamp z naturalnych tworzyw, które dodatkowo wprowadzają etniczny akcent do naszych wnętrz. Prawdziwym hitem wnętrzarskim są obecnie rattanowe klosze sufitowe i podłogowe, które fantastycznie rozpraszają światło, tworząc w pomieszczeniach ciepłą, nastrojową atmosferę. Fantazyjne wzory splotów kloszy i abażurów sprawiają, że lampy w stylu boho spełniają funkcję nie tylko oświetlenia, ale stanowią piękny, ozdobny element dekoracyjny wnętrz.

jak wybrać lampy boho?

Styl boho pozwala na eksperymenty, łączenie różnych trendów i daje dużą swobodę w doborze dodatków. Aranżując oświetlenie w stylu boho, nie musimy się obawiać wnętrzarskich wpadek. Co więcej – lampy boho stanowią integralną dekorację wnętrz i wprowadzają przytulny nastrój, dlatego zanim postawimy na komodzie kolejną ozdobę, warto zastanowić się, czy nie lepiej zastąpić jej np. lampą stołową z trawy morskiej Santorini

Kuchnia w stylu boho stawia na drewno i biel, dlatego nad drewnianym blatem doskonale sprawdzi się sufitowa lampa z wikliny. Z kolei w aranżacji salonu i sypialni rattanowa lampa świetnie komponuje się z  beżowymi tekstyliami i ożywiającą zielenią roślin. Warto pamiętać, że oświetlenie w stylu boho tworzą nie tylko lampy sufitowe – lampy podłogowe boho potrafią wyczarować niesamowity klimat w pomieszczeniu, szczególnie w kąciku z sofą lub fotelem pełnym poduszek. Ich zaletą jest mobilność i możliwość stylizowania wnętrz na nowo, designerskie lampy podłogowe pozwalają również doświetlić ciemne kąty pomieszczenia. Nie zapominajmy o starannym dopasowaniu żarówek – oświetlenie w stylu boho stawia na ciepłe, przyjemne światło.

LAMPY W STYLU BOHO - PRZYTULNE I CIEPŁE

918,00 
1 191,00 
989,00 

Oświetlenie w stylu boho – zakochaj się w boho!

Styl boho to nie tylko jeden z najbardziej popularnych trendów wnętrzarskich ostatnich lat, to również magia kreowania przytulności  dzięki odpowiedniemu oświetleniu. Piękne, urzekające oryginalnością kształtów lampy sufitowe, stołowe i podłogowe boho, z naturalnych materiałów i w kolorach ziemi pozwalają zaprojektować wymarzoną przestrzeń, która sprzyja relaksowi i zaprasza do błogiego odpoczynku. Tego lata zakochaj się w boho!

OŚWIETLENIE W STYLU BOHO:

  1. KLOSZE W STYLU BOHO
  2. LAMPA W STYLU BOHO
  3. LAPIONY W STYLU BOHO
  4. ŚWIECZNIKI BOHO
  5. LAMPKI NOCNE W STYLU BOHO
  6.  ŻYRANDOLE W STYLU BOHO
  7. LAMPY WISZĄCE W STYLU BOHO
Pamiętaj też o dodatkach w stylu boho: wazony, kosze wiklinowe, dywany, doniczki. Warto też mieć dużo zielonych roślin w domu, żeby stworzyć styl boho. 

TEKST: Monika Laskowska – Baszak

Inne Artykuły: