Inspirander

Strona główna / TEMAT DNIA / Sekret gładkiej i jędrnej skóry – olej do ciała czy balsam?

 DOBRE SAMOPOCZUCIE,

Sekret gładkiej i jędrnej skóry – olej do ciała czy balsam?

3 maja, 2021

Piękna, jędrna i gładka skóra to bardzo rzadko kwestia szczęścia czy przypadku, raczej efekt systematycznej pielęgnacji i doboru odpowiednich kosmetyków. Balsamy, masła, mleczka, oleje do ciała i twarzy – wybór preparatów do codziennej rutyny pielęgnacyjnej potrafi przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Jak zatem prawidłowo zadbać o kondycję swojej skóry? Jak dokonywać świadomych wyborów konsumenckich, niepodyktowanych chwilową modą, atrakcyjnością opakowania czy ceną? Bierzemy dziś pod lupę dwa najczęściej stosowane kosmetyki – oleje i balsamy do ciała.

Sale!
84,00 

Olej czy balsam – co wybrać do pielęgnacji ciała?

Na co dzień rzadko zdajemy sobie sprawę, jak wiele funkcji spełnia nasza skóra. Przede wszystkim chroni nas przed:

1. zakażeniami,

2. uszkodzeniami mechanicznymi czy termicznymi

3. promieniowaniem świetlnym.

Umożliwia nam również odczuwanie ciepła, dotyku, bólu i odgrywa ważną rolę w przemianie materii. W kontekście wyboru kosmetyków do pielęgnacji ciała warto wiedzieć, że skóra składa się z trzech warstw – naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej. Sam naskórek składa się z kolejnych kilku warstw, co uświadamia nam, jak ważne, a jednocześnie trudne jest właściwe odżywienie i nawilżenie skóry. Nie mniej istotny przy wyborze preparatów kosmetycznych jest również ogólny stan zdrowia naskórka – stopień wysuszenia, skłonność do podrażnień, alergii, stanów zapalnych, np. po depilacji. Czasami problemy ze skórą są konsekwencją złej diety lub odwodnienia organizmu. Zanim następnym razem sięgniesz po olej lub balsam do pielęgnacji ciała, przeanalizuj dokładnie kondycję swojej skóry, a jeśli trzeba – skonsultuj się z dermatologiem.

Olej czy balsam – co wybrać do pielęgnacji ciała?

Wybierając olej lub balsam, zastanów się, czego najbardziej potrzebuje Twoja skóra? Regeneracji? Zniwelowania skórki pomarańczowej? Delikatnego czy też silnego nawilżenia? Czy potrzebujesz kosmetyku do pielęgnacji konkretnych partii ciała, czy jak w przypadku oleju zamierzasz go stosować także do włosów? Czy stawiasz na syntetyczne produkty czy jesteś wierna tylko naturalnym kosmetykom? Znając odpowiedzi na te pytania, łatwiej Ci będzie dokonywać trafnych i świadomych wyborów w drogerii, a Twoja skóra w sposób widoczny odzyska zdrowie, blask i naturalne piękno.

IG @goop

Zatroszcz się o swoją skórę na wiosnę! Odkryj wysokiej jakości naturalne oleje, balsamy i kosmetyki do pielęgnacji ciała i twarzy, w których zakochasz się od pierwszego wejrzenia...

189,00 
599,00 
299,00 
169,00 
165,00 
235,00 
Sale!
84,00 

Olej czy balsam – co wybrać do pielęgnacji ciała?

Konieczność nawilżania skóry to nie tylko kwestia dyskomfortu związanego z wysuszeniem naskórka, ale przede wszystkim zapewnienie niezbędnego płaszcza lipidowego, który chroni skórę przed zimnem, promieniowaniem czy detergentami. Sucha skóra to ryzyko szybszego starzenia się naskórka i powstawania zmarszczek. Dlatego w przypadku wyboru balsamu lub oleju do ciała najważniejsze są ich właściwości natłuszczające oraz stężenie substancji tłuszczowych w kosmetyku.

Oleje do ciała, bazujące na ekstraktach roślinnych, spełniają tę rolę w 100%, bo są niczym innym jak tłuszczami roślinnymi, bez żadnych domieszek i bez rozcieńczania wodą. Doskonale odżywiają i nawilżają skórę, pozostawiając efekt gładkiej i nawodnionej skóry na dużo dłużej niż zwykły balsam. Sprawdzają się w przypadku bardzo wysuszonej skóry, która wymaga głębokiej regeneracji i odżywienia. Chronią i zmiękczają naskórek, pozostawiając efekt gładkiej i rozjaśnionej skóry. Z kolei balsamy do ciała bazują głównie na wodzie, a odpowiadające za natłuszczenie skóry masła i oleje roślinne stanowią zazwyczaj ok. 30% ich składu. To sprawia, że balsamy mają słabsze działanie nawilżające niż oleje do ciała, ale też są lżejsze, dzięki czemu chętniej po nie sięgamy latem. Niezwykle istotny jest fakt, że oleje należy stosować na delikatnie zwilżoną skórę, np. tuż po tonizacji twarzy lub po kąpieli. Balsamy i oleje do ciała można również łączyć ze sobą, a w przypadku jednoczesnego stosowania oleju i innych kosmetyków, zawsze olejek nakładamy na koniec, ponieważ uniemożliwi on wchłanianie substancji aktywnych danego preparatu.

Olej czy balsam – co wybrać do pielęgnacji ciała?

Coraz większe zainteresowanie wokół naturalnych kosmetyków to efekt badań naukowych, które potwierdzają, że składniki naturalne są dużo zdrowsze i znacznie lepiej tolerowane przez skórę niż związki syntetyczne, obecne np. w tradycyjnych kremach i balsamach. Stąd też tak ogromna popularność naturalnych olejów do twarzy, ciała i włosów, które są bezpieczne dla naszego zdrowia – ich skład jest zazwyczaj prosty, przejrzysty i dobrze przebadany. Wybierając olej lub balsam do pielęgnacji ciała, zawsze sprawdzaj etykietę. Dobry olej do ciała, np. nawilżający olejek z trawy cytrynowej i awokado I-LAB, bazujący na naturalnych ekstraktach roślin, posiada również znakomite właściwości przeciwzapalne, działa kojąco i gojąco na podrażnioną skórę. Z kolei w przypadku skóry ze skłonnością do zapychania się porów i występowania zaskórników warto stosować lżejszy w swojej konsystencji balsam lub też naprzemiennie – balsam i olej do ciała. W codziennej pielęgnacji urody najważniejsza jest jednak systematyczność i uważność na potrzeby skóry i organizmu.

IG @inthegldnhour

Zafunduj sobie wSPAniały weekend pełen relaksu! Zaaranżuj przepiękną przestrzeń do zabiegów pielęgnacyjnych w skandynawskim stylu.

429,00 
289,00 
86,00 
739,00 
690,00 
59,00 

Tekst: Monika Laskowska-Baszak

Inne Artykuły: