Inspirander

Strona główna / TEMAT DNIA / Nowy rok bez plastiku – ekologiczne rozwiązania w Twoim domu od marki Sakwabag®

 JESIENNE INSPIRACJE,

Nowy rok bez plastiku – ekologiczne rozwiązania w Twoim domu od marki Sakwabag®

21 stycznia, 2021

Czy 2021 rok ma szansę przynieść przełom w kontekście kryzysu ekologicznego, którego katastrofalne skutki odczuwamy już na całym świecie? Wiele wskazuje na to, że tak – zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego w 2021 roku zakazem sprzedaży zostaną objęte wszystkie produkty jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych, m.in. wykorzystywane na szeroką skalę i znane nam dobrze na co dzień torby foliowe. Czym je zastąpić i jakie kroki możemy podjąć, by wspierać proces odnowy naszej planety? Z pomocą przychodzą nam takie marki jak Sakwabag® z szeroką gamą wyjątkowych, ekologicznych i przyjaznych środowisku produktów.

Sakwabag® – ekologiczne rozwiązania w Twoim domu na nowy rok

Regulacje prawne to jedno, ale troska o los naszej planety i podejmowanie odpowiedzialnych decyzji, które wspierają jej odnowę, to lekcja do odrobienia dla każdego z nas. Początek nowego roku to dobry moment, by zrobić mały rachunek sumienia swoich przewinień wobec Matki Ziemi i poszukać alternatyw dla naszych codziennych, niekoniecznie przyjaznych, w kontekście zrównoważonego środowiska, wyborów. Wbrew pozorom każda drobna zmiana, polegająca chociażby na wprowadzeniu do swojej codzienności ekologicznych produktów, to mały, ale realny krok ku lepszej kondycji życia – naszej osobistej planety.


Od czego zacząć? Na przykład od ograniczenia zużycia plastiku na co dzień, którego nadmiar, widoczny w naszych gospodarstwach domowych gołym okiem, jest wręcz przytłaczający. Statystyki niestety potwierdzają ten pesymistyczny obraz – w Polsce produkuje się około 6 mln. ton opakowań rocznie, a statystyczny Polak zużywa ich około 160 kg w ciągu roku. Ogromnym problemem pozostaje wciąż recykling kłopotliwych odpadów – w całej Europie jedynie 30% wszystkich odpadów z tworzywa sztucznego zostaje odpowiednio przetworzonych. Prawidłowa segregacja śmieci nie zwalnia nas zatem z obowiązku myślenia o tonach plastiku, zalewającego planetę, jak i z odpowiedzialnego podejścia do codziennych zakupów. Marka Sakwabag® inspiruje do tego, by zacząć od podstaw i proponuje zamianę jednorazowych foliówek na wielorazowe, ekologiczne woreczki na owoce i warzywa. To proste rozwiązanie nie tylko pozwoli Ci cieszyć się zakupami bez konieczności przynoszenia do domu dziesiątek plastikowych toreb, ale też w szerszej perspektywie – przyczyni się do ochrony środowiska naturalnego. Takie proste, a jakie efektywne!

Ekologiczne produkty od Sakwabag®. Na początku była sakwa – poznaj historię marki!

Najlepsze pomysły rodzą się tam, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością, a historia staje się źródłem inspiracji dla rozwiązań, które odpowiadają na potrzeby i wyzwania współczesnych czasów. Tak właśnie jest w przypadku marki Sakwabag® – rodzinnej firmy, która kreuje proste, ekologiczne rozwiązania, pomagające podejmować decyzje zakupowe przyjazne środowisku.

A wszystko zaczęło się od… sakwy. Sakwa to worek podróżny, który w dawnych czasach przewieszało się przez ramię – także na siodle, a jeszcze później na bagażniku roweru. Do sakwy pakowano najpotrzebniejsze rzeczy oraz jedzenie na drogę. Firma Sakwabag®, zainspirowana historią i kierowana troską o środowisko, znalazła rozwiązanie pozwalające uniknąć jednorazowego plastiku – stworzyła wielorazowe, ekologiczne produkty – sakiewki na zakupy, czyli woreczki z bawełny organicznej na pieczywo, owoce i warzywa oraz produkty sypkie. Dawne sakwy we współczesnej, ekologicznej odsłonie to rewelacyjny koncept, który w prosty sposób ułatwi Ci życie i pomoże dbać o planetę każdego dnia.

O wyjątkowości i jakości ekologicznych produktów wielorazowego użytku marki Sakwabag® może świadczyć fakt, że firma ta, jako jedyna tego typu w Polsce, może poszczycić się certyfikatem Global Organic Textile Standard. Symbol GOTS, widoczny na wielorazowych woreczkach, jest gwarantem najwyższej jakości – świadczy on, że na każdym etapie produkcji woreczki powstawały w sposób zrównoważony dla środowiska i respektujący prawa pracowników. Ale to nie wszystko – używając na co dzień certyfikowanych woreczków z bawełny organicznej możesz mieć pewność, że Twoja żywność jest bezpieczna, a do jedzenia nie przedostają się substancje chemiczne używane np. w procesie barwienia konwencjonalnej bawełny. Co więcej, konwencjonalna uprawa bawełny pochłania ogromne ilości wody – certyfikat GOTS gwarantuje, że przy produkcji woreczków Sakwabag® zadbano także o zrównoważoną gospodarkę wodną.


Ekologiczne woreczki marki Sakwabag®, są doskonałe do przechowywania żywności – zapewniają świeżość produktom na długo, a siateczka z naturalnego, organicznego materiału – w przeciwieństwie do popularnych „foliówek” – chroni owoce, warzywa czy np. orzechy przed parowaniem i wilgocią.

Sakwabag® – odkryj ekologiczne produkty przyjazne środowisku

Misją marki Sakwabag® jest tworzenie produktów i rozwiązań w duchu zero waste, które nie tylko przyczyniają się do ochrony środowiska, ale też pomagają klientom w prosty sposób zmieniać ich codzienne nawyki na bardziej ekologiczne. Ograniczenie zużycia plastiku to jedno z głównych założeń wpisanych w tę koncepcję. Założyciele marki wychodzą z przekonania, że globalna zmiana  ma swój początek w codziennych, z pozoru błahych wyborach i działaniach. Szeroka oferta wielorazowych woreczków i toreb zakupowych to odpowiedź na indywidualne dylematy i potrzeby każdego z nas, gdy udajemy się na zwyczajne zakupy. Ekologiczne sakwy na pieczywo, woreczki na warzywa i owoce, sakiewki na produkty sypkie – firma Sakwabag® zadbała o zupełnie nową jakość zakupów w supermarketach i dyskontach, którą doceni każda osoba starająca się żyć w duchu zero waste.

Sakwabag® – odkryj ekologiczne produkty przyjazne środowisku

Sakwabag traktuje swoją misję kompleksowo i zachęca nie tylko do tego, by dokonywać przemyślanych zakupów, ale też, by wybierając ekologiczne woreczki zakupowe, zastanowić się, jakie produkty, warzywa i owoce kupujemy najczęściej i na tej podstawie dobrać odpowiednie ekologiczne sakiewki. Dla osób, które robią zakupy rzadko i w dużych ilościach, idealny będzie największy worek, który pomieści nawet 6 kg jabłek lub ziemniaków. W sakiewce średniej z kolei zmieści się np. pół kilo marchewki lub pęczek rzodkiewek. Najmniejsze woreczki Sakwabag doskonale sprawdzą się do pakowania małych owoców, np. cytryn, kiwi czy fig.

Wśród produktów Sakwabag® na wyróżnienie z pewnością zasługuje ekologiczna torba Paryżanka, wykonana z certyfikowanej bawełnianej siateczki. Piękna, delikatna, w naturalnym kolorze doskonale sprawdzi się zarówno jako torba zakupowa, jak i modny dodatek do naszej garderoby.

Ekologia w kuchni – innowacyjne, ekologiczne produkty Sakwabag

Ekologiczne, wielorazowe woreczki i torby zakupowe, wykonane w 100% z organicznej bawełny, jako alternatywa dla plastikowych jednorazówek to flagowe, ale nie jedyne produkty firmy Sakwabag®. Na stronie internetowej firmy znajdziemy wiele ekologicznych akcesoriów kuchennych, które w łatwy sposób pomogą Ci ograniczyć zużycie plastiku na co dzień. Naturalne słomki z makaronu, wykonane z organicznej pszenicy durum, słomki metalowe wielokrotnego użytku i wielorazowe sztućce bambusowe to produkty, które zasługują na szczególną uwagę. Stanowią interesującą propozycję nie tylko dla indywidualnych klientów, którzy chcą żyć bardziej „eko”, ale też dla firm cateringowych i lokali, które używają plastikowych akcesoriów na szeroką skalę. Marka Sakwabag® współpracuje m.in. z firmami eventowymi i restauracjami, dzięki czemu podejmuje działania na rzecz ochrony środowiska w dużo szerszym zakresie. Zmianę stylu życia na bardziej „eko” ułatwią Wam także takie akcesoria w kuchni, jak wielorazowe bambusowe ręczniki, ekologiczne czyściki czy szczotki do czyszczenia butelek.

Na stronie internetowej firmy Sakwabag® znajdziesz również ekologiczne pudełka na kanapki, przekąski, zupy, zioła czy nabiał, wykonane z najwyższej jakości nietoksycznego silikonu spożywczego, bezpieczne dla ludzi i środowiska, które zrewolucjonizują Twoje życie. Można w nich przechowywać niemalże wszystko – mrozić, gotować, podgrzewać żywność – bez lęku o zdrowie i konsekwencje dla środowiska naturalnego.

Ekologiczne produkty od Sakwabag® w Twojej łazience

Oferta sklepu Sakwabag® pozwala odkryć nowe ekologiczne rozwiązania także do Twojej łazienki. Codzienne zabiegi pielęgnacyjne generują ogromne ilości plastikowych opakowań i środków higienicznych jednorazowego użytku. Jak tego uniknąć? Najlepiej wybrać ekologiczną alternatywę i zamienić przedmioty wykonane z jednorazowego plastiku na te wykonane z przyjaznych środowisku materiałów. To od czego zaczniesz, zależy tylko od Ciebie: ekologiczne patyczki do uszu, wielorazowe płatki kosmetyczne i maszynki do golenia oraz bambusowe szczoteczki do zębów. Akcesoria wykonane z naturalnych tworzyw uczynią Twoją codzienną pielęgnację znacznie przyjemniejszą, a przede wszystkim zdrowszą i efektywną. Przykładem mogą być biodegradowalne szczoteczki do zębów z ergonomicznym uchwytem. Nylonowe włosie szczoteczki zawiera dodatek węgla drzewnego, który ma właściwości wybielające i pozostawia przyjemne uczucie świeżości.

Sakwabag® – warsztaty ekologiczne LESS WASTE

Sakwabag® to firma, która wychodzi naprzeciw klientom – dosłownie i w przenośni. Makra aktywnie uczestniczy w targach i wydarzeniach związanych z ruchem zero waste, prezentując na żywo swoje innowacyjne, ekologiczne produkty i zachęcając kolejne osoby do ekozmian. Troska o losy naszej planety, pasja związana z działaniami na rzecz zrównoważonego stylu życia oraz doświadczenie w branży recyklingowej stały się także inspiracją do zainicjowania specjalnej oferty szkoleń dla firm. Cykl wykładów obejmuje zagadnienia związane z segregacją śmieci w domach i biurach oraz z szeroko pojętą filozofią zero waste.

Sakwabag® w swojej działalności stawia na otwartość, współpracę i projekty z różnymi firmami i agencjami – w myśl zasady, że razem można więcej, a troska o dobro Ziemi to nasz wspólny obowiązek. Firma, oferując nam cały wachlarz wypracowanych, gotowych ekologicznych rozwiązań oraz innowacyjnych produktów przypomina, że każdy z nas, już dziś, może uczynić jeden mały krok, wprowadzić jedną drobną zmianę w swoim codziennym życiu, by przyczynić się do ochrony środowiska i że tylko takie, perspektywiczne myślenie pozwoli ocalić naszą planetę przed postępującą i katastrofalną w skutkach degradacją.

Tekst: Monika Laskowska-Baszak

Inne Artykuły: