Inspirander

Strona główna / TEMAT DNIA / NOTI STUDIO na warszawskiej Sadybie – design, funkcjonalność i wygoda

 Design,

NOTI STUDIO na warszawskiej Sadybie – design, funkcjonalność i wygoda

16 października, 2020

„Mebel powie Ci wszystko. Tak jak paleontolog jest w stanie z fragmentu kości szczęki zrekonstruować prehistoryczne zwierzę, tak można, zobaczywszy jedno krzesło, wyobrazić sobie wnętrze domu i zachowanie jego mieszkańców”. 

Cytat ten, pochodzący z książki „Dom. Krótka historia idei” Witolda Rybczyńskiego, odzwierciedla przeobrażenia i zmiany, którym na przestrzeni wieków podlegały idea domu, jego wystrój i wyposażenie. Dla autora przestrzeń domowa jest nierozerwalnie powiązania z najistotniejszą kwestią, jaką staje się szeroko pojęty komfort. Wygoda bywa oczywiście postrzegana przez każdego człowieka w odmiennych kategoriach, ponieważ definiują ją inne poglądy i pragnienia użytkownika. Mimo to analiza Rybczyńskiego dowodzi, że komfort, rozumiany jako „uniknięcie dyskomfortu”, został stopniowo wyparty przez najróżniejsze formy piękna i designu.   

W swojej publikacji teoretyk architektury śledzi przyzwyczajenia dominujące w zachodnim świecie, które uwarunkowały przejście od fascynacji przepychem do nowoczesnego zamiłowania do prostoty i minimalizmu. Esencją idei przestrzeni domowej jest jednak dążenie do uzyskania fizycznego i psychicznego komfortu. Dlatego też imponujące wzornictwo oraz przemyślane rozwiązania architektoniczne nie powinny wykluczać wygody i przytulnej atmosfery. Wartości takie jak design, funkcjonalność i komfort przyświecają wielu polskim markom. Jedną z nich jest firma NOTI, której ciekawe projekty od niedawna można podziwiać w warszawskim showroomie NOTI STUDIO.   

Zdjęcie: Tomo Yarmush

Marka NOTI – gen designu

NOTI to marka produkowanych w Polsce mebli, która przykłada ogromną uwagę nie tylko do świadomego projektowania, jakości materiałów i unikatowego designu, ale również do potrzeb użytkowników i ich stylu życia. Elementy wyposażenia przybierają prostą i elegancją formę, która stanowi świetną alternatywę dla przesadnych lub ekstrawaganckich stylizacji. Uwzględnienie potrzeb klientów, wysoko ceniących sobie wygodę, sprawia, że meble NOTI spełniają swoje zadania przez długie lata! Marka troszczy się również o idee zrównoważonego rozwoju, wspierając polskie wzornictwo, współpracując z utalentowanymi młodymi projektantami oraz nawiązując liczne współprace z instytucjami kulturalnymi. Ponadczasowe projekty NOTI są doceniane przez międzynarodowych krytyków sztuki oraz architektów wnętrz. Produkty firmy zostały już wielokrotnie nagrodzone w najbardziej prestiżowych konkursach designerskich w Polsce i za granicą, takich jak iF PRODUCT DESIGN AWARD lub Red Dot Design Award. 

NOTI STUDIO – premierowe kolekcje

W wyjątkowej przestrzeni NOTI STUDIO możemy również podziwiać pięć nowych kolekcji mebli NOTI. Piotr Kuchciński, dyrektor artystyczny marki, zaprojektował jedną z nich – MISHELL SOFT, czyli nową odsłonę kolekcji MISHELL. Wygodne krzesła i fotele oraz stylowe stołki barowe zostały wyposażone w miękkie, pikowane siedziska. Kolejne projekty Piotra Kuchcińskiego to nowoczesne modele stołków barowych – podczas gdy wklęsła powierzchnia drewnianego siedziska BELEM gwarantuje wygodę użytkowania, obrotowe siedzisko i ergonomiczna konstrukcja ROTOR urzekają oryginalnym designem. W skład premierowych kolekcji NOTI wchodzi także krzesło EKE. Projekt Nikodema Szpunara wyróżnia się subtelnie wyprofilowaną formą oraz fornirem dębowym, które posłużył jako materiał wykończeniowy. Z kolei fotel obrotowy SHIELDON przeznaczony jest do publicznych przestrzeni, w których wymagane jest zachowanie większego dystansu oraz zapewnienie swobody ruchu. Tomek Rygalik, autor projektu, oferuje minimalistyczne i niezwykle funkcjonalne rozwiązanie – wysokie oparcie odsłania użytkowników od otoczenia, jednocześnie umożliwiając im kontakt z otoczeniem. 

NOTI STUDIO – nowe odsłony kultowych kolekcji

Inne imponujące projekty autorstwa Piotra Kuchcińskiego zostały także poddane modyfikacjom, które sprawiają, że meble NOTI nabierają przytulnego, domowego charakteru. Fotel z kolekcji MANTA zyskał metalową podstawkę na krzyżaku oraz nowy zagłówek. ROSCO, czyli popularna kolekcja sof, została wyposażona w metalowe nogi, które nadają meblom lekkości. Nowe odsłony obejmują też fotel MULA, dostępny obecnie w wersji bujanej z drewnianymi płozami, oraz fotele i sofy MUSE, które posiadają skórzany podłokietnik. Co więcej, kolekcja MAMU, zaprojektowana przez Tomka Rygalika, została uzupełniona o tapicerowane krzesła, które wykonywane są w wersji z drewnianymi lub metalowymi nogami. Uniwersalność projektów NOTI gwarantuje więc, że meble sprawdzą się idealnie zarówno w domowej, jak i publicznej przestrzeni!

Zdjęcie: Tomo Yarmush

Kolekcje NOTI od lat fascynują wszystkich miłośników polskiego designu. Ponadto showroom NOTI STUDIO, znajdujący się na klimatycznej, warszawskiej Sadybie, integruje środowiska artystyczne i biznesowe. W zabytkowej willi przy ulicy Okrężnej 36 możemy na bieżąco śledzić premierowe kolekcje polskiej marki! 

Tekst: Alicja Milczarczyk

Zdjęcia: Materiały prasowe oraz zdjęcia autorstwa Tomo Yarmusha 

Inne Artykuły: