Inspirander

Strona główna / TEMAT DNIA / Najlepsze polskie kempingi /jakich nie znacie/

Najlepsze polskie kempingi /jakich nie znacie/
 Miejsca, hotele, SPA,

Najlepsze polskie kempingi /jakich nie znacie/

24 lipca, 2020

Historia dzisiejszych przyczep kempingowych i kempingów sięga prawie początku XX wieku. Mobilność, oszczędność i spontaniczność podróży sprawiły, że ludzie bardzo chętnie zaczęli korzystać z takiej formy wypoczynku. Dziś kempingowanie nabiera jeszcze innego charakteru – nie liczy się już tylko wygoda przemieszczania się i cena. Czasy technologii i szybki tryb życia sprawiły, że bliskość z naturą stała się znów ogromnie docenianą wartością a spokój i cisza towarem ekskluzywnym. Kempingowanie stało się stylem życia, który jest chętnie wybierany zarówno przez mniej, jak i bardziej zamożnych ludzi. Nie musi to już być nawet wielka podróż, bo kempingi tak rozwinęły swoją ofertę, że często zostają punktem docelowym na cały pobyt.
Warto więc przyjrzeć się jakie kempingowe sekrety kryje Polska, bo jest w czym wybierać i gdzie pojechać.
W czasie podróży często mijamy kempingi, nie przywiązując do nich dużej uwagi, jednak w Polsce istnieją miejsca obok których nie łatwo przejść obojętnie.
Wybrać te najciekawsze, najpiękniejsze i najbardziej kuszące to dziś duże wyzwanie. Dobrze jednak spojrzeć na parę przykładów, które pokazują jak dużo do zaoferowania mają dziś pola kempingowe, oraz jak ciekawie się rozwinęły.

KIMURA GLAMPING

NAJLEPSZE KEMPINGI W POLSCE -
4 REST CAMP

4 Rest Camp to bajkowe miejsce na pograniczu Kaszub, wśród łąk i lasów. Mocne słońce lekko przebija się przez korony drzew, ptaki dają leśny koncert, a łąka pachnie latem – taka pobudka to tutaj codzienność. Jezioro znajduje się tuż obok, kusząc swoją błękitną wodą i widokami. Wieczorami dla zdrowego ciała i ducha skorzystać można z sauny i balii kąpielowej. Wszystko oczywiście na świeżym powietrzu, co sprawia, że doznania odpoczynku idealnie wpasowują się w harmonię natury. Sypialnie w 4 Rest Camp zastępują jurty, czyli coś pomiędzy domkiem a namiotem. Tworzy to wspaniały klimat, szczególnie, że wnętrza są pełne drewna i bardzo przytulne. Taki pobyt z pewnością pozwala doświadczyć prawdziwego i naturalnego odpoczynku. Ceny w 4 Rest Camp wahają się tu między 350 zł a 450 zł w zależności od jurty i czasu w jakim chcemy przyjechać. Jak na kemping w takim położeniu i stylu to naprawdę dobra cena, szczególnie, że śniadanie jest wliczone w cenę.

NAJLEPSZE KEMPINGI W POLSCE - TATRA GLAMP

W tle rozciąga się wielkie pasmo górskie, z ziemi wyrastają białe kopuły, dookoła lasy i cisza bijąca ze szczytów Tatr – taki jest pierwszy moment w Tatra Glamp w Bukowinie Tatrzańskiej. Wszyscy miłośnicy gór i natury będą tym miejscem oczarowani. Nie dość, że zapanowała tu odwieczna magia gór i otaczająca przyroda, to na dodatek wszystko zostało wykonane w luksusowym i estetycznym charakterze. Wnętrza kopuł Tatra Glamp są eleganckie, a wielkie szklane ściany pozwalają nie opuszczać pięknych widoków nawet na moment. Za noc w Tatra Glamp trzeba zapłacić jednak przynajmniej 550 zł za dwie osoby, no cóż to naprawdę ekskluzywny kemping. 

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ NA KAMPING

NAJLEPSZE KEMPINGI W POLSCE - GLENDORIA

Glendoria to ogromny teren pełen pagórków i lasów, znajdujący się na Mazurach. Jego centralnym punktem jest wielka stodoła wypełniona ciepłem kominka i przyjazną atmosferą. Do spania przeznaczone zostało stare gospodarstwo z pokojami o wnętrzach charakterystycznych dla dawnego stylu mazurskiego. Nieco dalej, na lekkim wzniesieniu odkryjemy nasz punkt docelowy. Obóz pod gołym niebem, który z dala od cywilizacji oświetlony jest przez mocno świecące gwiazdy. Dochodząc do rozbitych namiotów i wsłuchując się w bijącą ciszę, poczujemy się niczym członkowie plemienia, nie mającego nic wspólnego z cywilizacją. Odkryjemy w Glendoria prawdziwą radość z natury. Oryginalny, afrykański styl wewnątrz namiotów sprawia, że do naszych zmysłów wkrada się egzotyka i tęsknota za tym co naturalne i pierwotne. Całe dnie można odpoczywać na różnych leżakach, hamakach, czy nad basenem. Wieczorem warto zajrzeć do stodoły, gdzie przy kominku można wypić lampkę wina lub pograć w szachy. W sezonie pobyt musi trwać przynajmniej tydzień i wtedy za namiot zapłacimy od 2250 zł do 2870 zł, w zależności od tego ilu osobowy namiot wybierzemy. Po i przed sezonem możemy przyjechać na dwa dni lub więcej, i wtedy ceny spadają do 390 zł za 2 noce, lub nawet mniej.

NAJLEPSZE KEMPINGI W POLSCE - KIMURA GLAMPING

W ciągu 20 minut od Warszawy, trochę za Markami, możemy znaleźć się w krainie z dalekiego wschodu. Artystyczna wioska, pełna egzotyki, sztuki, estetyki i piękna została założona przez Japońską artystkę tuż pod Warszawą. Kimura Cglamping stawia sobie za cel stworzenie atmosfery, która wzniesie nas na kolejny poziom wypoczynku. Panuje tu niesamowita energia, jakby miejsce to było przez sztukę uduchowione. Domki wśród różnego rodzaju roślin i drzew zostały zaprojektowane w sposób designerski, najwyższej klasy. Za taką estetykę i wygodę przyjdzie nam jednak zapłacić co najmniej 500 zł za dwuosobowy namiot. Bezpłatne jednak będzie SPA, strefa relaksu, strefa ogniska czy magicznego lasu.

VEGAN HOUSE

NAJLEPSZE KEMPINGI W POLSCE - VEGAN HOUSE

Vegan House to pierwszy w Polsce glamping, który oferuje wyłącznie dania wegańskie i stawia na ekologiczny wypoczynek. Vegan House znajduje się na Dolnym Śląsku w Sudetach. Tutaj najważniejsze jest środowisko, materiały są eko, a energia pozyskiwana z paneli słonecznych. Miejsca do spania to przeszklone namioty w kształcie baniek, dzięki czemu niesamowite kolory otaczających gór i lasów będą nam towarzyszyć przez cały pobyt. Co ciekawe na miejscu posługujemy się aplikacją, która zamyka drzwi, czy pozwala skontaktować się z obsługą. Idea przyjaznego dla środowiska kempingu jest dziś bardzo potrzebna, bo bez niej możemy niedługo przestać mówić o wypoczynku w prawdziwej naturze. To jedna z najtańszych opcji kempingowych. Regularna cena za noc to 350 zł, jednak wymagany jest przynajmniej 3 nocny pobyt. Dodatkowo w Vegan House zapłacimy za posilki, jednak ze względu na vegańskie potrawy nie będzie to wielki wydatek. Bańki są 2 osobowe z opcją dostawki.

NAJLEPSZE KEMPINGI W POLSCE - CHAŁUPY 6

To znany już kemping nad Polskim morzem, na półwyspie Helskim. Zakwaterowanie jest w przyczepach, ale w tym miejscu chodzi wyłącznie o klimat i wodę, która otacza nas z każdej strony. Wieczorne koncerty, rozświetlone lampki, zimowe czapki gdy wieje i deski do surfingu to styl tego miejsca. Wszyscy opaleni, uśmiechnięci i wysportowani. Kemping Chałupy 6 położony jest nad zatoką, a żeby dostać się do morza, wystarczy przejść przez ulice i kawałek lasu. Na głównym placu nieustająco trwa życie towarzyskie. Sklepy, lody, restauracje i duży drewniany bar tworzą atmosferę bajkowego miasteczka nad morzem. Wszyscy dobrze ubrani, z lekkim zaznaczeniem obojętności co do stylu, aby pokazać, że to sport i wypoczynek a nie letni pokaz mody. Jednak stylizacje i trendy czuć tu od razu. Dobre samochody i sprzęt do pływania z najwyższej półki widać na każdym kroku, wszystko zachowane w dobrym tonie. W powietrzu unosi się zapach pizzy, morza i gofrów. Luźna atmosfera w połączeniu ze sportowym klimatem daje poczucie zdrowego wypoczynku. Koszt przyczepy w sezonie to 280 zł za najmniejszą i 500 zł za najbardziej ekskluzywną. Wszystkie opłaty kempingowe są w cenie, a więc o nic innego nie musimy się martwić. Poza sezonem w Chałupy 6 przyczepę wynająć można za cenę między 140 zł, a 250 zł.

TEKST: Stanisław Majewski
VEGAN HOUSE

Lniany ręcznik - szybko schnie, zajmuje mało miejsca, możesz używać jako szal w chłodniejsze dni

Inne Artykuły: