Inspirander

Strona główna / TEMAT DNIA / Miejsca imprezowe w Polsce

 Inspirander poleca,

Miejsca imprezowe w Polsce

25 lipca, 2020

Wraz z wakacyjnym wypoczynkiem nadchodzi czas nocnych rozmów, zabaw oraz tańców aż do świtu. Noce są ciepłe i pełne magii lata. Znów mamy poczucie, że z każdym oddechem nabieramy w piersi powietrze pełne wolności, chwili i czaru. Postanowiliśmy prześledzić mapę polskich Imprez i miejsc, gdzie odnajdziemy tę niezwykłą, wakacyjną atmosferę i wspaniałe szaleństwo.

ZAKOPANE

Zakopane – czyli stolica polskich gór. Zimą magiczna kraina śniegu, latem raj dla amatorów wycieczek górskich. To tu, wśród zjawiskowych Tatr, powstał klub muzyczny – Le Scandale. Elegancki góralski wystrój, duży taras z widokiem na Giewont oraz ciepło kominka sprawiają, że wieczór staje się niczym górska wyprawa – tajemniczy, niepowtarzalny i pełen niespodzianek. W ciągu dnia – kawa i lunch, wieczorem – najlepsze drinki na południu. Rozświetlony bar i szaleńcze tańce dają prawdziwe poczucie, że „jesteśmy na wczasach w tych góralskich lasach”.

WARSZAWA

To jeszcze nie Berlin, ale Warszawa w ostatnich latach rozgrzała nocne życie do czerwoności i dziś powoli wchodzi na europejskie salony. Ilość nowych miejsc oraz już tych kultowych sprawia, że do Warszawy chętnie przyjeżdżają cudzoziemcy – może dlatego, że w nocnej Warszawie jest coś innego, coś oryginalnego, coś pociągającego.
Zimą oferuje wiele ciekawych klubów, jednak latem pojawiają się roztańczone bary i restauracje pod rozgwieżdżonym niebem. Jedno z codziennie wypełnionych miejsc mieści się pod adresem ul. Nowy Świat 6/12. Znajdziemy się tu kilka znanych warszawskich barów takich jak: Cuda na kiju, Zamieszanie czy Nuance Bar. Wszystko dzieje się na zamkniętym placu oraz przy znanym rondzie Charlesa de Gaulle, gdzie wśród starych murów „ Domu Partii” niesie się echo warszawskich śmiechów, plotek i dyskusji. Podawane są drinki, piwo i pizza, a lokalizacja w centrum miasta sprawia, że zazwyczaj jest to dopiero początek nocnych przygód.

TRÓJMIASTO

Na Północnym krańcu Polski leżą trzy miasta, które nie śpią latem: Gdynia, Gdańsk, Sopot. To miasta które prowadzą w dalszą podróż nad Polskie morze, lub wciągają swoją atmosferą, zabawą i zabytkami. Sopot jest słynnym miejscem wypoczynku. Duża plaża oraz piękne nadmorskie uliczki sprawiają, że spacery mogą nie mieć końca. Na rozległej plaży uwagę przyciąga miejsce o nazwie – Atelier, czyli po polsku – warsztat. Jest to miejsce niezwykle ciekawe, ponieważ powstało we współpracy ze znajdującymi się obok teatrami. Sopot, od zawsze miejsce pełne sztuki i artystów, oferuje właśnie takie niesamowite miejsca jak Atelier. Tutaj kultura, sztuka i zabawa łączą się w jedno, dając wspaniały efekt i to z widokiem na piękne morze.
W Gdańsku dużą popularnością cieszy się klub w samym centrum nieopodal Zielonej Bramy – Miasto Aniołów. Wieczorami zapewnia niezapomnianą rozrywkę w dużych, profesjonalnie nagłośnionych salach. W ciągu dnia cieszy się opinią bardzo dobrej restauracji.

KRAKÓW

Kraków, to miasto pełne imponujących i zachwycających zabytków. To miasto, które przenosi w przeszłość i pozwala odkrywać zagadki historii wdrapując się na zamek czy schodząc w podziemia. Jednak Kraków to nie tylko wielki skansen. Wieczorami ulice są pełne, bar na każdym rogu, ludzie ze wszystkich stron świata, parkiety wypełnione, a atmosfera starego miasta wprowadza odrobinę magii. Klub Choice, w samym centrum, słynie z bardzo ciekawych wnętrz oraz niezapomnianych, przetańczonych nocy. Jest to miejsce z górnej półki, najlepsi DJe i ciekawe koktajle. W Krakowie znajduje się również kultowy klub o nazwie Wściekły Pies, który choć już w trochę innym tonie niż Choice, został owiany legendą. Bardzo znany wśród Krakowian, był miejscem, gdzie spotykali się artyści. Dziś organizowane tu są różne wydarzenia kulturalne oraz imprezy.

WROCŁAW

Wrocław szczególnie zachwyca swoim starym miastem, a dokładniej rynkiem, który jest największym takim placem handlowym w Polsce. To tutaj bije serce nocnego życia, wśród starych kamienic i klimatycznych uliczek. Jednym z najbardziej znanych klubów w tej okolicy jest Grey Music Club. Ładnie oświetlony, elegancki i taneczny. Wśród aż 11 uliczek odchodzących od rynku zobaczymy, że roi się tu od miejsc pełnych zabawy. Spacerując od parkietu do parkietu warto spróbować swoich sił w klubie Cherry, gdzie tańce na pewno nas nie zawiodą. To miejsce z rozmachem i ciekawym wystrojem. Wśród Wrocławian dobrą opinią cieszy się również miejsce o nazwie Poziom 1, gdzie możemy udać się na mniej zobowiązujący wieczór przy drinku.

OPRACOWANIE: Stanisław Majewski

Inne Artykuły: