Inspirander

Strona główna / TEMAT DNIA / 5 książek o charyzmatycznych kobietach biznesu

 DZIEŃ KOBIET,

5 książek o charyzmatycznych kobietach biznesu

8 marca, 2021

Budują gigantyczne biznesy, wyznaczają trendy, pociągają za sobą tłumy i konsekwentnie dążą do celu, często idąc pod prąd. Są ambitne i zdeterminowane, a swoją siłę czerpią z trudnych doświadczeń i porażek. Charyzmatyczne kobiety biznesu – inspirują, pociągają i udowadniają, że każda z nas posiada potencjał, który może zmieniać świat. Przedstawiamy 5 książek o charyzmatycznych kobietach biznesu, które warto mieć w swojej biblioteczce.

Książki o charyzmatycznych kobietach biznesu – „Być kobietą biznesu”

„Być kobietą biznesu. Kierowanie zespołem, motywowanie pracowników, budowanie własnego wizerunku” to zbiór wywiadów przeprowadzonych przez Marzenę Rogalską i Grażynę Białopiotrowicz z niezwykłymi kobietami, które na co dzień doskonale poruszają się po meandrach biznesu. Rozmówczyniami są takie charyzmatyczne osobowości jak Krystyna Janda, Anna Dymna, Małgorzata i Agnieszka Kotlonek (twórczynie marki Goshico), Dorota Soszyńska (właścicielka marki Oceanic), Sonia Wędrychowicz-Horbatowska (bizneswoman świata finansów), Lucyna Wieczorek (założycielka Szkoły Trenerów Komunikacji oparte na Empatii). Sześć porywających historii różnych kobiet, z których każda przeszła zupełnie inną drogę, by dotrzeć do mety z napisem „sukces”. Każda z nich definiuje ten sukces na swój sposób, często podkreślając, że dużo bardziej niż meta liczą się doświadczenia i potknięcia na tej pełnej wybojów drodze. Książka stanowi również kompendium cennej i praktycznej wiedzy, która może pomóc w procesie budowania własnej pozycji w biznesie, tworzenia zespołu, motywowania pracowników i prowadzenia skutecznej komunikacji w firmie i poza nią. Ta pozycja to prawdziwa skarbnica inspiracji, obok której trudno przejść obojętnie!

IG @tojajanda
IG @agnieszkamaciag

Książki o charyzmatycznych kobietach biznesu – „Pełnia życia”

„Pełnia życia” Agnieszki Maciąg to bestsellerowa książka, która poruszyła serca tysięcy czytelniczek w Polsce! Agnieszka Maciąg, znana przede wszystkim jako jedna z najpiękniejszych polskich top modelek, ale również dziennikarka, piosenkarka i dyrektor kreatywny marek odzieżowych, odsłania w tej książce swoją kobiecość w zupełnie zaskakujący i poruszający sposób. „Pełnia życia” to świadectwo jej duchowej przemiany i „biblia” wielu przebudzonych kobiet, które dzięki tej pozycji postanowiły zmienić swoje życie. Autorka pisze otwarcie o kulisach życia na wybiegach, o trudnych doświadczeniach związanych z rozwodem, śmiercią ojca i rzeczywistością samotnie wychowującej dziecko mamy. Książka porusza swoją autentycznością i posiada moc, która popycha czytelników do pozytywnych zmian, do szukania własnej ścieżki i bycia wiernym sobie, bez względu na wszelkie okoliczności. Jednym słowem – książka pisana sercem!

Odkryj zmysłową biżuterię Destine Zurich i olśniewaj swoją kobiecością!

Sale!
686,00 
Sale!
465,00 
Sale!
273,00 
Sale!
273,00 
Sale!
154,00 
Sale!
66,00 

Książki o charyzmatycznych kobietach biznesu – „Oprah”

Oprah Winfrey – trudno znaleźć bardziej charyzmatyczną bizneswoman naszych czasów! „Oprah” to biografia w ujęciu Kitty Kelley – autorki bestsellerowych książek, m.in. o Elisabeth Taylor, Franku Sinatrze, Nancy Reagan oraz rodzinie Bushów. Sama Oprah, zaliczana do najbardziej wpływowych kobiet świata, trafia tutaj na godnego siebie „przeciwnika”. Kitty Kelley z niezwykłą precyzją i szczerością maluje obraz Oprah, przytaczając mnóstwo cytatów, źródeł i wypowiedzi – autorstwa Oprah, ale też jej współpracowników, przyjaciół, krytyków i hejterów. Dość powiedzieć, że to biograficzne studium zamknęła w tomie liczącym ponad 600 stron. Historia życia i kariery Oprah sama w sobie jest niezwykle wciągająca i poruszająca, a ujęta w ramy tak rozbudowanej i starannie przygotowanej opowieści staje się prawdziwym dziełem!

IG @oprahmagazine
IG @gosiabaczynska_official

Książki o charyzmatycznych kobietach biznesu – „Mistrzynie”

„Mistrzynie” Anny Luboń to trzynaście wywiadów z kobietami, których nazwiska na zawsze zapisały się na kartach historii. Dziennikarka zaprosiła do rozmowy takie charyzmatyczne osobowości, jak dr Irena Eris, Gosia Baczyńska, Henryka Bochniarz, Krystyna Kaszuba, Anda Rottenberg czy Dorota Czarnota. Innowatorki, artystki, pasjonatki, kreatorki – przedmiotów, pojęć, trendów, miejsc. Choć rozmówczyniami są prawdziwe mistrzynie, w wywiadzie muszą się zmierzyć z elementarnymi pytaniami, które – gdy wchodzi się głębiej – okazują się nie być takie proste. Poznajemy je nie tylko poprzez pryzmat biznesowych osiągnięć, ale również jako kobiety, które po pracy mają swoje zwyczajne, rodzinne życie. Ta książka to kilkanaście portretów, namalowanych z dziennikarską dociekliwością i subtelnością, które nie pozwalają o sobie łatwo zapomnieć – na długo. Doskonała pozycja dla kobiet poszukujących motywacji i inspiracji do podejmowania wyzwań na co dzień!

Książki o charyzmatycznych kobietach biznesu – „Coco Chanel: legenda i życie”

„Coco Chanel: legenda i życie” Justine Picardie – w tym zestawieniu nie mogło zabraknąć jednej z najbardziej rozpoznawalnych ikon mody i charyzmatycznych bizneswoman na świecie! Ta francuska projektantka mody i twórczyni najbardziej kultowych perfum Chanel N°5 nie tylko wytyczyła zupełnie nowe trendy, ale też była pionierką wśród kobiet zarządzających międzynarodową korporacją. Książka pozwala zrozumieć, jak z porzuconej dziewczynki, wychowywanej w zakonnym sierocińcu, narodziła się kobieta, będąca marką samą w sobie. Autorka włożyła w przygotowanie biografii mnóstwo, momentami niemalże detektywistycznej, pracy, a książkę opatrzyła wieloma niepublikowanymi wcześniej zdjęciami i materiałami. Dzięki tej pozycji mamy możliwość i niewątpliwą przyjemność zajrzeć pod maskę jednej z najbardziej charyzmatycznych kobiet świata, która słynęła nie tylko z sukcesów w świecie mody, ale też… z burzliwych romansów. Doskonała uczta dla wielbicieli Coco Chanel i świata mody!

IG @chanelofficial

Bądź jak Coco Chanel, postaw na połączenie wygody i elegancji w aranżacji wnętrz. Zakochaj się w jakości i minimalistycznym designie skandynawskich tekstyliów...

449,00 
115,00 
165,00 
489,00 
179,00 
99,00 

Tekst: Monika Laskowska-Baszak

Być może zainteresują Cię również nasze artykuły o:

Inne Artykuły: