Inspirander

Strona główna / TEMAT DNIA / Kolorowe skarpetki nie do pary od Many Mornings

 Boże Narodzenie,

Kolorowe skarpetki nie do pary od Many Mornings

20 listopada, 2020

Idealny upominek podarowany z okazji Mikołajek lub świąt Bożego Narodzenia to najzwyczajniej w świecie… trafiony prezent. Czy istnieje jakiś bardziej niezawodny pomysł niż wysokiej jakości skarpety? Przecież już w latach 80. zarówno kobiety, jak i mężczyźni z dumą eksponowali kolorowe i wzorzyste skarpetki, traktując je jako wyraz swojej indywidualności. 

Kolorowe skarpetki nie do pary od Many Mornings – prezenty na święta Bożego Narodzenia

Many Mornings, czyli polska marka produkująca fantazyjne skarpetki nie do pary, wprowadza dużo uśmiechu do życia swoich klientów oraz zachęca ich do wyróżniania się z tłumu. Firma jest ściśle związana z włókienniczą tradycją województwa łódzkiego – Many Mornings selekcjonuje materiały najwyżej jakości, przykłada ogromną uwagę do nawet najmniejszych detali oraz produkuje lokalnie w Aleksandrowie Łódzkim.

Co więcej, z Many Mornings możecie nie tylko zredefiniować rolę skarpetek w Waszym codziennym życiu lub wprowadzić do niego trochę koloru i szaleństwa. Marka chętnie angażuje się w działalność społeczną, troszcząc się o dobrostan społeczeństwa i środowiska. Te piękne inicjatywy zyskują na znaczeniu zwłaszcza w okresie świąt Bożego Narodzenia. Jeśli poszukujecie świetnych, być może nieco nieszablonowych pomysłów na mikołajkowe lub świąteczne prezenty, kolorowe skarpetki nie do pary Many Mornings staną się Waszymi faworytami!

Kolorowe skarpetki nie do pary od Many Mornings – kultowe modele i świąteczne wzory

Many Mornings posiada w swojej ofercie imponującą kolekcję najróżniejszych skarpetkowych wzorów. Kultowe modele, takie jak Bee Bee, Tropical Heat lub Barbie, czyli pierwsza międzynarodowa kolaboracja Many Mornings, towarzyszą firmie do dzisiaj i niezmienne cieszą się ogromną popularnością.

Z kolei świąteczne wzory skarpetek nie do pary od Many Mornings to bożonarodzeniowe must-have’y. Od klasycznego designu poprzez model Gingerbread Man aż po motyw… pingwinów i wielorybów. Kolorowe i zabawne skarpetki nie do pary muszą znaleźć się Waszych zimowych garderobach. Mikołajkowy lub świąteczny prezent z przymrużeniem oka zostanie też z pewnością doceniony przez Waszych bliskich!    

Akcje charytatywne organizowane przez Many Mornings – podziel się radością!

Już od kilku lat Many Mornings wspomaga najróżniejsze charytatywne aktywności, dzięki którym marka wywiera pozytywny wpływ na świat oraz wnosi choć odrobinę radości w życie osób zmagających się z przeciwnościami losu. Nasza redakcja miała ogromną przyjemność przeprowadzić wywiad ze wspaniałym  przedstawicielami firmy, którzy wkładają całe serce w organizowanie akcji charytatywnych. Musimy przyznać, że jesteśmy zachwyceni przepięknymi inicjatywami zapoczątkowanymi przez Many Mornings – zwłaszcza programem SHARE A PAIR oraz wsparciem Ogólnopolskiego Strajku Kobiet i Aborcyjnego Dream Teamu. Niewykluczone, że podczas lektury wywiadu zakręci się Wam łezka w oku!  

INSPIRANDER.pl: Jako firma w sposób szczególny angażujecie się w działalność z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Skąd pojawił się pomysł na wprowadzenie akcji CSR-owych do Many Mornings?

Many Mornings: Udało nam się odnieść sukces, ale nie wyobrażamy sobie, że będziemy jedynymi beneficjentami kolorowej mody. Od początku naszym marzeniem jest pracować na rzecz społeczności i sprawić, by rozwój Many Mornings był także pozytywnym impulsem dla społecznego otoczenia. Od ponad 6 lat nasza codzienność kręci się wokół kolorowania ludzkich stóp. Dlaczego więc nie stawiać sobie jeszcze bardziej ambitnych celów: by kolorować także ludzkie życia? Wierzymy, że dobro wraca. Mimo, że nie naprawimy całego świata w pojedynkę, to wiemy, że mamy obowiązek dbać o te obszary, na które mamy rzeczywisty wpływ. Mamy nadzieję, że ci, którym pomagamy chociaż na chwilę zapomną o tym, co jest dla nich przykre.

Misja Waszej marki jest ściśle związana z autorskim programem CSR SHARE A PAIR, w ramach którego przekazujecie 5% zysku z każdej sprzedaży na cele charytatywne. Czy możecie opowiedzieć coś więcej o tej pięknej inicjatywnie? Co udało się Wam już osiągnąć w ramach akcji?

Początkowo pomysł na SHARE A PAIR! – zgodnie z nazwą – polegał przede wszystkim na podwajaniu każdego zakupu i przeznaczaniu skarpetek na cele charytatywne. Już w pierwszym roku przekazaliśmy ponad 100 tys. skarpet m.in. na rzecz organizacji SOS Wioski Dziecięce i Zupa na Plantach. Bardzo szybko jednak skala naszego biznesu przerosła nasze pierwotne wyobrażenia, co powodowało nadpodaż dobroczynnych skarpetek. Dlatego od 2017 roku przeznaczamy po prostu 5% przychodu ze sprzedaży detalicznej na szeroko rozumiane cele dobroczynne. Na dziś wspieramy między innymi organizacje przeciwdziałające bezdomności zwierząt oraz wspaniałą osobowość – Maję Kotalę, która zakłada szkoły szwalnicze w Kenii. Mamy na koncie także pracę na rzecz równowagi ekologicznej – wspólnie z ekspertami zainaugurowaliśmy akcje o nazwie There is no planet B(ee). W dowcipny sposób odnosiła się do jednego z naszych kultowych modeli skarpetek nie do pary o nazwie Bee Bee. Jednocześnie całkiem poważnie zakładała dbałość o ekosystem: wokół naszego zakładu dziewiarskiego w Aleksandrowie Łódzkim sadzimy rośliny miododajne; pod naszą opieką funkcjonują też całe pszczele rodziny na dobre zadomowione w pasiekach Many Mornings.

Jak wygląda Wasza współpraca z fundacją Dr Clown? Czy pracujecie nad przygotowaniem czegoś wyjątkowego z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia?

O, to jest grubszy temat! (śmiech) Współpraca z fundacją Dr Clown jest częścią naszej szeroko zakrojonej akcji związanej z ideą less-waste, z której jesteśmy szczególnie dumni. Symbolem tych przekrojowych działań są maskotki-małpki, które wymyśliliśmy jako artefakt łączący pokolenia. Maskotki szyjemy wspólnie z seniorkami i seniorami, a następnie – właśnie za pośrednictwem fundacji Dr Clown – przekazujemy na dziecięce oddziały onkologiczne. Tym sposobem w jednej akcji sprzęgamy działanie naprawcze dla wielu niedokapitalizowanych obszarów. W końcu do szycia maskotek wykorzystujemy materiały poprodukcyjne, by wyzwolić kreatywność – w sobie i u społeczności związanej z MM. Chcemy niwelować negatywny wpływ na środowisko, także gdy działamy na rzecz innych. Niedługo ważny punkt na osi czasu tej długofalowej akcji. Przecież właśnie przed Bożym Narodzeniem razem ze skarpetkowymi małpkami odwiedzamy dzieci w szpitalach!

Naszą redakcję szczególnie urzekły działania promujące Wasz unikatowy skarpetkowy wzór Simply The Breast, który stanowi pewnego rodzaju hołd dla Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Dlaczego zdecydowaliście się wesprzeć społecznie tę bliską wszystkim kobietom inicjatywę?

Pewnego październikowego dnia poczuliśmy jakby ktoś zdzielił nas obuchem w głowę. To uczucie pojawia się, gdy ktoś wchodzi w obszar Twojego prywatnego życia i samodzielnych decyzji; gdy ktoś narusza Twoje prawo do samostanowienia. Tak samo poczuliśmy się, podczas publikacji orzeczenia Trybunały Konstytucyjnego i późniejszego startu protestów związanych z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet. W sytuacji, gdy ma miejsce nierówność władzy, czujemy niemal przymus, by stanąć po stronie pokrzywdzonych. Jakkolwiek zwykle stronimy od jednoznacznych deklaracji politycznych – w końcu nasza firma to nie podmiot życia politycznego – to tym razem poczuliśmy, że nie mamy innego wyjścia, jeśli nadal chcemy czuć się dobrze sami ze sobą. Choć wiemy, że temat budzi kontrowersje, to czasami jest moment po prostu na odważne decyzje. Tego nauczyły nas przecież protestujące kobiety! Dlatego ubraliśmy nasze wsparcie w skarpetki będące hołdem dla kobiecości i różnorodności, powstałe w duchu Body Positive – po prostu Simply The Breast.

Bardzo dziękujemy za rozmowę! 

Tekst: Alicja Milczarczyk 

Inne Artykuły: