Inspirander

Strona główna / TEMAT DNIA / Jakie kwiaty wybrać na Dzień Kobiet?

 DZIEŃ KOBIET,

Jakie kwiaty wybrać na Dzień Kobiet?

4 marca, 2021

Kwiaty – nieodłączny element obchodów Dnia Kobiet. Uosabiają piękno, delikatność i wyjątkowość chwili – kobiety je uwielbiają! Wiosenne tulipany, goździki z tradycją czy klasyczne róże? Zanim dokonasz wyboru, poznaj symbolikę kwiatów i florystyczne trendy tego sezonu!

IG @mathildegaunoux

Kwiaty na Dzień Kobiet – symbolika kwiatów

Zanim obdarujesz ukochaną kobietę takim samym bukietem, jak co roku, poznaj symbolikę kwiatów i zastanów się, co chciałbyś wyrazić za pomocą tych pięknych ozdobnych roślin!

Róże – absolutny klasyk i „królowa” wśród kwiatów, której symbolika jest powszechnie znana. Czerwone róże wyrażają miłość, namiętność i gorące uczucia. Różowe z kolei to symbol wdzięczności, uznania i szlachetności – wybierane bardzo często z okazji urodzin oraz jubileuszy. Róże to idealne kwiaty dla kobiet, z którymi łączą Cię silne więzi i uczucia.

Tulipany – kwiaty o pozytywnej symbolice, wyrażają radość oraz sympatię. Niezmiennie kojarzą się z nadejściem wiosny, powiewem świeżości i lekkości. Doskonałe na upominek dla koleżanki z pracy lub osoby, której chcesz okazać przyjaźń i pozytywne uczucia.

Lilie – francuski kwiat królewski, symbol niewinności i czystości. Kupując ten kwiat, warto jednak postawić na minimalizm – jego odurzający zapach potrafi przyprawić o dosłowny zawrót głowy. Ofiarowując lilie, sygnalizujemy swoją troskę oraz gotowość, by zaopiekować się obdarowaną osobą.

Niech wiosna zagości w Twoim domu! Zobacz kolekcję pięknych, minimalistycznych przedmiotów, które wniosą powiew świeżości do wszystkich pomieszczeń!

311,00 
179,00 
19,99 
15,00 
120,00 
19,00 

Kwiaty na Dzień Kobiet – symbolika kwiatów

Piwonie – nazywane różami bez cierni. Niosą obietnicę szczęścia, udanego związku, dobrobytu i zdrowia. Kobiety je uwielbiają! Idealne kwiaty na Dzień Kobiet!

Frezje – kwiaty symbolizujące niewinność oraz wiosnę. Zachwycają swoim pięknym zapachem i kolorami! Te urokliwe kwiaty ucieszą każdą kobietę, która jest życiową optymistką.

Goździki – symbol Dnia Kobiet z czasów PRL-u. Nie bez powodu – wyrażają podziw i uznanie. Nie należy się ich obawiać – trendy ostatnich lat pokazują, że goździki znowu powracają do łask. Wybierz jednak inne kolory niż żółty, który w tym przypadku symbolizuje odrzucenie.

Narcyzy – posiadają mocną symbolikę początku, nowego życia i odrodzenia. Bukiet narcyzów wnosi do domu radość i powodzenie.

Storczyki – wyjątkowe kwiaty, które symbolizują kobiecość, dumę oraz egzotyczne piękno. Ich wymowa oraz popularność w ostatnich latach wskazują jednoznacznie, że stanowią doskonały wybór na Dzień Kobiet!

IG @wethepeoplestyle
IG @thepottedjungle

Kwiaty na Dzień Kobiet – kwiaty doniczkowe

Kwiaty doniczkowe na Dzień Kobiet? Dlaczego nie! Jeśli obdarowywana kobieta jest absolutną miłośniczką kwiatów i roślin domowych oraz ogrodowych, możesz podarować jej florystyczny upominek, który będzie cieszył jej oko znacznie dłużej. Najpopularniejsze kwiaty doniczkowe na Dzień Kobiet to wspomniane wcześniej storczyki, róże, azalie, cyklameny. Możesz pokusić się też o bardziej egzotyczne gatunki, np. drzewko Bonsai lub drzewko cytrynowe. Doskonale będą się prezentować w minimalistycznych doniczkach od skandynawskich marek Skagerak oraz Madam Stoltz. Ich niepowtarzalny design sprawia, że każda roślina prezentuje się w nich wyjątkowo!

Kwiaty na Dzień Kobiet – florystyczne trendy w 2021 roku

Crazy Illusions to najnowszy trend we florystyce tego sezonu. Niezwykle odważny, fantazyjny i nowoczesny styl stawia na ekstrawaganckie i kreatywne połączenia kwiatowych dekoracji. Łączy rośliny i materiały w zaskakujący sposób, np. kwiaty żywe z suszonymi. W stylistyce Crazy Illusions dominują żywe kolory i radosny, wiosenny nastrój. Kwiaty, które doskonale wpisują się w ten najnowszy trend, to gerbera, tulipan, irys, piwonia, lilia oraz ostróżka. Wśród roślin doniczkowych z kolei warto postawić na filodendrony, medinillę, niedośpian oraz egzotyczne owoce i palmy. Do łask zdecydowanie powracają też suszone kwiaty. Postaw na nowoczesność i podaruj na Dzień Kobiet zaskakującą i oryginalną kompozycję kwiatową!

IG @tollwasblumenmachen.de/

Zaskocz ukochaną i podaruj jej na Dzień Kobiet oryginalną kompozycję kwiatową. Wykorzystaj do tego nowoczesne i piękne wazony od skandynawskich marek, które zachwycają swoim designem najbardziej wymagające kobiety!

180,00 
1 035,00 
131,00 
120,00 
29,00 
247,00 

Tekst: Monika Laskowska-Baszak

Inne Artykuły: