Inspirander

Strona główna / TEMAT DNIA / Filozofia japońskiego bento z lunchboxami Bentomania

Filozofia japońskiego bento z lunchboxami Bentomania
 DOBRE SAMOPOCZUCIE,

Filozofia japońskiego bento z lunchboxami Bentomania

27 sierpnia, 2020

Zdrowa dieta i prawidłowy rozkład posiłków mają znaczący wpływ na nasze dobre samopoczucie. Pożywna przekąska w ciągu dnia to proste i praktyczne rozwiązanie nie tylko dla dzieci, ale również dla zapracowanych dorosłych. Zwyczaj jedzenia lunchu rozpowszechnił się podczas drugiej rewolucji przemysłowej, na przełomie XIX i XX wieku w tętniącym życiem Nowym Jorku. Szybkie posiłki stały się wówczas idealnym sposobem na dostarczenie organizmowi potrzebnych składników odżywczych. W czym jednak przechowywane były zestawy lunchowe? Oczywiście w pudełkach śniadaniowych, znanych jako lunchboxy.   

Dobre samopoczucie – filozofia japońskiego bento

Tradycja przygotowywania starannie zapakowanych posiłków narodziła się jednak już w V wieku w Japonii. Tubylcy, wyruszając na polowanie lub do odległego miejsca pracy, zabierali ze sobą w woreczkach biały ryż wymieszany z przeróżnymi składnikami. W późniejszych stuleciach, Japończycy zaczęli pakować pożywienie w fantazyjne pudełka bento. Mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni do dzisiaj przywiązują ogromną wagę do estetycznej aranżacji posiłku, zarówno na talerzu, jak i w praktycznym, zamykanym pudełku.

 

Filozofia japońskiego bento dotyczy przyrządzania urozmaiconych, zdrowych i pięknie wyglądających posiłków, które można przechować w specjalnych pojemnikach – bento boxach, lepiej znanych jako lunchboxy. Wszystkie produkty, znajdujące się w ofercie sklepu internetowego Bentomania, wspomagają przygotowywanie posiłków zgodnie z filozofią japońskiego bento.

 

 

Dobre samopoczucie – stylowe lunchboxy od Bentomania.pl

Bentomania jest rodzinną firmą, stworzoną z miłości do zdrowego odżywiania i ochrony środowiska. Sklep internetowy to pierwszy w Polsce dystrybutor bento boxów i lunchboxów z przegródkami. W ofercie znajdują się również wszelkiego rodzaju akcesoria do przygotowywania i ozdabiania posiłku na wynos. Pojemniki śniadaniowe to proekologiczne rozwiązania, dzięki którym możesz ograniczyć zużycie plastiku i zadbać nie tylko o swoje zdrowie, ale również o środowisko. Bentomania.pl wyróżnia się bogatym asortymentem oraz starannie wyselekcjonowanymi lunchboxami, które wykonane są z bezpiecznych materiałów i tworzyw, niezawierających szkodliwych związków chemicznych.  


Dobre samopoczucie – lunchboxy dla dorosłych firmy Monbento

Stylowe i praktyczne pudełka Monbento, jako jedyne na europejskim rynku, zachowują pierwotny charakter pojemników związanych z tradycją japońskiego bento. Produkty firmy wyróżniają się wysoką jakością materiałów bezpiecznych dla człowieka i środowiska naturalnego – najnowsze serie Monbento Original wykonane są z tworzyw w pełni podlegających recyklingowi! 

Lunchboxy Monbento możesz skompletować również z ciekawymi akcesoriami. Ozdobno-ochronne torebki Pochette, które dostępne są przeróżnych wzorach, doskonale pasują do lunchboxów z serii MB Original i MB Square. Eleganckie bidony z serii Positive stworzą fantastyczny zestaw ze sztućcami Pocket, które można śmiało umieścić pod górną pokrywką pojemników Monbento. Do pudełek z łatwością zmieszczą się również małe, wygodne i szczelne pojemniczki na sosy i dodatki do bento z serii Temple. Kolejny ciekawy dodatek to pojemnik z kolekcji Lib, który został stworzony do przechowywania konkretnych posiłków – zup, sałatek lub deserów. Podczas gdy podwójne ścianki tego produktu pozwalają na zatrzymanie ciepła lub chłodu do 2 godzin, termosy obiadowe Element utrzymują temperaturę aż do 5 godzin. Zestaw akcesoriów nie byłby pełny bez butelki termicznej Steel, która pełni funkcję zaparzacza do kawy lub herbaty. Nie mamy najmniejszej wątpliwości, że produkty od Monbento sprawdzą się idealnie podczas krajoznawczej wędrówki, pracy w biurze lub wyjścia na siłownię!   

 

Jak przekonać dziecko do zdrowych przekąsek? Odpowiedzią na to pytanie mogą stać się kolorowe lunchboxy z wymiennymi wkładkami, które ozdobione są ciekawymi ilustracjami. Lekkie, płaskie pudełka śniadaniowe dla dzieci od firmy Yumbox występują w kilku wersjach. W zależności od urozmaicenia posiłku i apetytu Twojej pociechy możesz wybrać Yumbox Classic, wyposażony w 6 przegródek, Panino z 4 przegródkami albo Tapas w wersji z 4 lub 5 przegródkami. Yumboxy Mini Snack są także idealne do przechowywania drobnych przekąsek i przysmaków. Lunchboxy dla dzieci firmy Yumbox to gwarancja bezpieczeństwa najmłodszych. Produkty spełniają restrykcyjne normy dopuszczające do kontaktu z żywnością – Consumer Product Safety Improvement Act (CPSIA) oraz US Food and Drug Administration (FDA). 

 

Zdrowe przekąski nie wzbudzają wyrzutów sumienia, wręcz przeciwnie – wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie i nastrój. Jeśli zainteresowała Cię filozofia japońskiego bento, koniecznie sprawdź produkty firmy Bentomania i już dziś zacznij kompletować swój zestaw Bentomaniaka!

Tekst: Alicja Milczarczyk 

Inne Artykuły: