Inspirander

Strona główna / TEMAT DNIA / Ekologiczne produkty od marki Matka i córy – życie w zgodzie z naturą

Ekologiczne produkty od marki Matka i córy – życie w zgodzie z naturą
 JESIENNE INSPIRACJE,

Ekologiczne produkty od marki Matka i córy – życie w zgodzie z naturą

23 września, 2020

Kiedy w 2019 roku angielski badacz Mike Berners-Lee opublikował książkę „There Is No Planet B: A Handbook for the Make or Break Years”, oczy całego świata zostały ponownie zwrócone na zmiany klimatu. Autor postanowił skłonić czytelników do refleksji nad wpływem ich działań na środowisko naturalne. Analiza Mike’a Bernersa-Lee udowadnia, że alternatywna planeta nie istnieje i  Ziemia pozostanie naszym jedynym domem przez bardzo długi czas. Dlatego też powinniśmy dokonywać świadomych decyzji, które będą sprzyjały zrównoważonemu rozwojowi.

Lista obaw związanych z kryzysem ekologicznym obejmuje ocieplenie klimatu, utratę różnorodności biologicznej oraz zanieczyszczenie powietrza. Ogromny wpływ na środowisko mają jednak również przedmioty codziennego użytku, zazwyczaj wykonywane z tworzyw sztucznych. Każdego roku produkowane jest 311 milionów ton plastiku, z czego aż 10 milionów ton trafia do mórz i oceanów. Nadmierne wytwarzanie plastiku doprowadziło do niepokojącej sytuacji – na naszej planecie znajduje się obecnie około 9 miliardów ton tworzyw sztucznych, które nie mogą ulec biodegradacji ani zniszczeniu. Gdyby wszystkie syntetyczne opakowania przylgnęły do  siebie, powstała masa pokryłaby całą powierzchnię Ziemi. Ta wizja sprawia, że kluczowym działaniem, które może zostać podjęte przez każdego lub każdą z nas, jest ograniczenie zużycia plastiku.


Wiele firm i przedsiębiorstw ułatwia nam to zadanie, wprowadzając na rynek ekologiczne produkty. Jedną z takich wyjątkowych marek jest rodzinny zespół Matka i córy, który przywiązuje ogromną uwagę do troski o naszą wspólną Matkę Ziemię oraz zachęca klientów do wdrażania w ich życie proekologicznych zmian.

Matka i córy – PRAWDZIWA siła kobiet

Matka i córy specjalizuje się w produkcji wielorazowych chusteczek, płatków kosmetycznych, worków na śmieci, przydatnych zestawów podróżnych, ekologicznych woreczków zakupowych oraz zamienników folii, zwanych wegewijkami. Ta rodzinna firma jest tworzona przez niezwykle odważną i silną mamę Anię oraz dwie ukochane córki – Beti i Wiolę. Założycielki marki wykorzystują swoje pasje i umiejętności, zachwycając autorskimi pomysłami. Zanim ekologiczne tekstylia trafią do sklepu, są dokładnie testowane i udoskonalane. Ania, Beti i Wiola wprowadzają różnorakie udogodnienia, aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Ich entuzjazm i zaangażowanie przyczyniają się do powstawania produktów idealnych!


Pozwólcie, że przybliżymy Wam historię kobiet, które zbudowały markę Matka i córy. Dla Ani, kochającej mamy, najważniejsza jest rodzina. Pasja do krawiectwa sprawiła, że to właśnie Ania przekuwa wizje swoich córek w realne projekty. Wykorzystując stare firany i najróżniejsze tkaniny, kobieta szyje cudowne ekologiczne tekstylia, które urzekają przepięknym wyglądem.  

Pierwsza córa – Beti – jest miłośniczką roślinności, zwłaszcza zieleni występującej w nieskażonym działalnością człowieka środowisku. Podobnie jak mama, która w wolnych chwilach nierzadko znika w ogrodzie, Beti również uwielbia spędzać czas na łonie natury. Ze swoich wędrówek bardzo często przynosi zdrowe warzywa, soczyste owoce, aromatyczne grzyby i lecznicze zioła. Przetwory i herbatki Beti cieszą się dużą popularnością i uznaniem wśród znajomych, którzy mieli okazję skosztować tych pyszności! 

Matka i córy nie powstałaby jednak bez inicjatorki tej działalności – Wioli. Ta zakochana we wspinaczce weganka od dziecka była nad wyraz żywiołowa oraz zaangażowana w działalność społeczną i środowiskową. Druga córa wkłada całe serce w tworzenie firmy i promowanie zrównoważonego rozwoju, który może ocalić naszą planetę. Jej największe marzenie? Wiola chciałaby, żeby pewnego dnia troska o środowisko przyrodnicze była nieodłącznym elementem naszej mentalności, dzięki czemu organizacje ekologiczne nie musiałyby w ogóle istnieć. To piękna wizja, do realizacji której powinniśmy dążyć każdego dnia!

Matka i córy – wyjątkowa misja ochrony środowiska naturalnego

Markę Matka i córy wyróżnia przede wszystkim szacunek do natury i dbałość o środowisko przyrodnicze. Firma za swój główny cel stawia uświadamianie klientów oraz zachęcanie ich do zrezygnowania z jednorazowych produktów, które zaśmiecają Ziemię. Matka i córy dokłada wszelkich starań, aby plastik nie pojawiał się na nawet najmniejszym etapie produkcji. O niezwykłym zaangażowaniu właścicielek świadczy stały kontakt z dostawcami, którzy nierzadko podczas realizacji zamówienia proszeni są o wykorzystywanie materiałów podlegających recyklingowi. Unikatowe ekologiczne tekstylia są wytwarzane przez Matkę i córy ze 100% bawełny, lnu lub konopi, będących naturalnymi, przyjaznymi środowisku surowcami. Jeśli jest to możliwe, firma używa materiałów i sznurków pochodzących z odzysku. Założycielki marki dbają także o poszczególne elementy wykończenia tekstyliów, upewniając się, że nici i metki wykonywane są z prawdziwych, bawełnianych tkanin.

Takie świadome podejście sprawia, że podczas procesu produkcji nie są generowane żadne odpady. Matka i córy wykorzystuje resztki tkanin do uszycia woreczków zapachowych, będących symbolicznym podziękowaniem za zakup produktów w sklepie internetowym. Woreczki wypełniane są skrawkami i nitkami, a następnie skraplane naturalnym olejkiem eterycznym, dzięki czemu mogą przez długie lata posłużyć jako zapach do szafy lub auta. Tym samym Matka i córy oferuje swoim klientom doskonałą alternatywę dla plastikowych odpadów generowanych przez odświeżacze powietrza.   

Matka i córy – ekologiczne chusteczki wielorazowe

Firma Matka i córy tworzy wyjątkowe ekologiczne wyroby włókiennicze, m.in. chusteczki wielorazowe „i w drogę”, idealne do przechowywania w torbie lub plecaku. Zestawy estetycznie obszytych chusteczek zawierają dopasowane kolorystycznie etui na czyste chusteczki, woreczek do prania oraz opakowanie na zużyte chusteczki. Ostatni element zestawu, uszyty z 3 warstw materiału, jest niezwykle praktycznym i higienicznym rozwiązaniem. Opakowanie na brudne chusteczki zostało wyposażone w pochodzącą z odzysku, syntetyczną firanę, która zapobiega przenikaniu wilgoci! Chusteczki wielorazowe od marki Matka i córy dostępne są również w niezwykle wygodnych i stylowych zestawach domowych. Podajnik na czyste chusteczki uzupełniony został drugim opakowaniem na brudne produkty, w którym dodatkowo znajduje się worek na pranie. Po zużyciu połowy  chusteczek, możemy ściągnąć worek i wrzucić go bezpośrednio do pralki. Wszystkie chusteczki wielorazowe są wykonane ze 100% bawełny, która posiada atest Oeko Tex Standard 100, świadczący o najwyższej jakości wyrobów tekstylnych i włókienniczych. Produkty w jasnozielonej i ciemnozielonej wersji kolorystycznej to świetna alternatywa dla jednorazowych chusteczek!

Matka i córy – wielorazowe płatki kosmetyczne

Wielorazowe płatki kosmetyczne, zwłaszcza ozdobione motywem kwiatów łąki, to kolejne warte uwagi produkty od Matki i cór. Płatki kosmetyczne są szyte z dwóch rodzajów materiału – z bawełny oraz tkaniny frotte bambusowe, która wykazuje właściwości antybakteryjne. Te ekologiczne tekstylia to prawdziwe dzieła sztuki, które zostały zaprojektowane z myślą o wygodzie użytkowania. Gotowe zestawy posiadają woreczek do prania oraz worek na czyste waciki, który można zawiesić w łazience lub włożyć do 0,5-litrowego słoika. Ponadto kwadratowy kształt płatków kosmetycznych idealnie dopasowuje się do kącika oka oraz sprawia, że podczas wycinania nie są generowane żadne odpady. W przeciwieństwie do produktów szytych od zewnątrz, które prują się już po kilku praniach, zszywane od środka wielorazowe płatki kosmetyczne od firmy Matka i córy są niezwykle trwałe!

Matka i córy – wegewijki

Matka i córy stworzyła również bardzo ciekawy zamiennik folii spożywczej i aluminiowej, tzw. wegewijki. Mogą być one wielokrotnie używane do zakrywania szklanek, misek i innych pojemników. Wegewijki od marki Matka i córy są wytwarzane ręcznie z bawełnianej tkaniny nasączonej woskiem roślinnym, żywicą drzewną i olejkiem jojoba. Dzięki naturalnym surowcom wegewijki w całości ulegają kompostowaniu. Ekologiczne tekstylia, ozdobione wzorami geometrycznymi, z pewnością wprowadzą radość do każdej kuchni!

Matka i córy – zestawy podróżne

Zestawy podróżne, ułatwiające pakowanie na wyjazd, siłownię lub basen, stały się w ostatnim czasie jednym z flagowych produktów firmy Matka i córy. Wielorazowe woreczki, powstałe z recyklingowanych banerów, pozwalają zapomnieć o plastikowych workach na buty lub mokry ręcznik. W zestawach podróżniczych zakochają się osoby, które cenią sobie porządek – w bawełnianych woreczkach możemy przechowywać skarpetki, bieliznę, książki, drobny sprzęt elektroniczny oraz inne przedmioty.

Matka i córy – wielorazowe zestawy i worki na śmieci

Zestawy do zbierania śmieci z rękawiczką oraz wielorazowe worki na śmieci są autorskimi, niespotykanymi nigdzie indziej pomysłami od Matki i cór. Praktyczne worki na śmieci wykonane z wodoodpornego materiału z odzysku to świetna alternatywa dla klientów, pragnących uniknąć wytwarzania nowych odpadów plastikowych. Z kolei wielorazowe zestawy do zbierania śmieci zachęcają do dobrego uczynku i posprzątania okolicy podczas spaceru!

Szacunek do Ziemi, będącej naszym domem, powinien być nadrzędną kwestią naszego codziennego życia. Możemy podejmować różne działania sprzyjające trosce o środowisko naturalne. Jednym z nich jest ograniczenie zużycia plastiku. Ekologiczne, wielorazowe produkty od rodzinnej firmy Matka i córy to doskonała propozycja dla osób, które pragną aktywnie włączyć się tę piękną inicjatywę!

Tekst: Alicja Milczarczyk 

Inne Artykuły: