Inspirander

Strona główna / TEMAT DNIA / DOBRE SAMOPOCZUCIE / Dlaczego warto morsować?

 DOBRE SAMOPOCZUCIE,

Dlaczego warto morsować?

21 stycznia, 2021

Trudno oprzeć się wrażeniu, że moda na morsowanie to efekt nie tylko tymczasowego trendu, ale też wiara w zbawienną moc zimnych kąpieli, które nie tylko hartują nasze ciała, ale też poprawiają samopoczucie. W czasach pełnych niepewności i zagrożeń dostrzegliśmy w nim obietnicę dobrego zdrowia i lek dla naszej skołowanej duszy. Sprawdziliśmy, czy to jedyne powody, dla których warto morsować.

IG @gillymcarthur

Co daje morsowanie? – zdrowotne zalety morsowania

Właściwości zdrowotne kąpieli w zimnej wodzie doceniali już Rzymianie w starożytnych czasach. Osoby, które morsują od lat, zgodnie twierdzą, że dużo rzadziej niż wcześniej zapadają na infekcje i widzą realną poprawę zdrowia i samopoczucia. Lekarze jako najważniejsze zalety morsowania wskazują poprawę krążenia i wydolności układu sercowo-naczyniowego, przede wszystkim jednak doceniają jego niebagatelną rolę w budowaniu odporności i wspieraniu systemu immunologicznego  człowieka. Morsowanie działa na podobnej zasadzie jak krioterapia i wykorzystywane jest również jako element terapii u pacjentów z urazami, ze względu na to, że podnosi próg bólu i ma działanie znieczulające oraz regenerujące. Przynosi ulgę w przypadku naciągnięć mięśni, ścięgien czy też zwykłych „zakwasów”, przyspiesza rekonwalescencję po kontuzjach. Zimne kąpiele, stosowane systematycznie, ale też bezpiecznie i odpowiedzialnie, to prawdziwe źródło zdrowia i dobrej energii!

Co daje morsowanie? – psychiczne zalety morsowania

Udowodniono, że morsowanie ma bezcenny wpływ nie tylko na funkcjonowanie naszego ciała, ale też zmniejsza psychiczne napięcie i poprawia samopoczucie. Wejście do lodowatej wody sprawia, że w organizmie wydziela się hormon beta endorfiny. Znany jako „hormon szczęścia” uśmierza ból, ale też wprawia w błogostan, działa niczym morfina. Między innymi dlatego atmosfera podczas spotkań morsów w wodzie jest doskonała, a ich uczestnicy nie szczędzą uśmiechów. Ale nie tylko – osoby morsujące czują się po prostu szczęśliwe i dumne, że robią coś wspólnie i przekraczają swoje granice z myślą o zdrowiu i z pożytkiem dla równowagi psychicznej. Morsowanie tym samym pomaga w walce z depresją, redukuje stres i odpręża – jest doskonałym remedium dla chorej i zmęczonej duszy!

IG @gillymcarthur

Po wyjściu z mroźnej wody powinnaś okryć się ciepłym, przyjemnym w dotyku ręcznikiem

84,00 
82,00 
119,00 
109,00 
IG @gillymcarthur

Co daje morsowanie? – zbawienny wpływ dla skóry

Ten fakt z pewnością zainteresuje wszystkie panie – morsowanie działa niczym zabieg kosmetyczny – pomaga walczyć z uporczywym cellulitem, ujędrnia i napina skórę. Podczas morsowania zimna woda masuje ciało i przyspiesza przepływ krwi i limfy, dzięki czemu skóra jest lepiej odżywiona i oczyszczona z toksyn, a w rezultacie odzyskuje zdrowy koloryt i młodszy wygląd. Co więcej, zimna woda przyspiesza metabolizm, ponieważ jest zmuszona wydatkować więcej energii i kalorii, by ponownie ogrzać ciało. Można więc śmiało powiedzieć, że regularne morsowanie przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej i pomaga w pozbyciu się zbędnych kilogramów.

Co daje morsowanie? – wśród morsów znajdziesz przyjaciół

Poza zdrowotnymi zaletami wspólnego morsowania istnieją również inne efekty, o których warto wspomnieć – mianowicie przyjaźnie, jakie zawiązują się pomiędzy ludźmi podczas spotkań w wodzie. Morsowanie, będące formą spędzania wolnego czasu, sprzyja budowaniu relacji opartych na wspólnych wyzwaniach i chęci przekraczania swoich granic, dbania o zdrowie i lepsze samopoczucie. Morsy należą do prężnie działających klubów, które nie tylko organizują spotkania treningowe, ale są też doskonałą towarzyską rozrywką. Społeczność morsów to jedna z najbardziej uśmiechniętych społeczności – ludzi o zdrowym ciele i duchu!

IG @gillymcarthur

Tekst: Monika Laskowska-Baszak

Inne Artykuły: