Inspirander

Strona główna / TEMAT DNIA / DOBRE SAMOPOCZUCIE / Ćwiczenia vacuum, czyli próżnia brzucha

 Diety,

Ćwiczenia vacuum, czyli próżnia brzucha

30 grudnia, 2020

Próżnia brzucha to łatwe ćwiczenie, które pokocha każdy, kto stara się prowadzić zdrowy tryb życia. Vacuum tonizuje ciało i wzmacnia mięśnie brzucha, zmniejszając tym samym ich objętość. W dzisiejszym artykule mówimy szczegółowo o tym, czym jest próżnia brzucha i dlaczego każdy powinien wprowadzić te ćwiczenia do swojej porannej aktywności fizycznej.

Sposoby na płaski brzuch, czyli próżnia brzucha – jak wykonywać ćwiczenie?

Próżnia brzucha ma swoje korzenie w praktykach jogi – ćwiczenie polega na tym, że podczas wydechu mocno wciągasz brzuch, tym samym pobudzając mięśnie tej części ciała. Próżnię brzucha należy wykonywać rano, na czczo – dzięki temu organizm szybciej się obudzi i zacznie sprawnie działać. Weź głęboki wdech, nadmuchując brzuch, a podczas wydechu wciągnij go jak najgłębiej. Zatrzymaj oddech i napnij mięśnie brzucha tak długo, jak to możliwe. Ćwiczenia vacuum najłatwiej jest wykonywać z rękami położonymi na ugiętych kolanach. 

Zdjęcie: IG @mvb
Zdjęcie: IG @nycbambi

Sposoby na płaski brzuch, czyli próżnia brzucha – zalety ćwiczeń vacuum

Podczas próżni brzucha narządy wewnętrzne są napięte i pobudzone, co działa tonizująco na jelita oraz narządy układu pokarmowego i rozrodczego. Ogromnym plusem ćwiczeń vacuum jest również to, że możesz napompować mięsień poprzeczny brzucha, który nie jest aktywowany przy konwencjonalnej aktywności fizycznej. To właśnie z powodu słabego napięcia mięśnia poprzecznego brzucha tluszcz gromadzi się w okolicach tej części ciała. Dlatego też podciśnienie doskonale zmniejsza objętość tkanki tłuszczowej. Ponadto ze względu na przepływ krwi, który powstaje podczas wykonywania próżni brzucha, metabolizm ulega znacznej poprawie.

Sposoby na płaski brzuch, czyli próżnia brzucha – przeciwwskazania

Stosowanie ćwiczeń vacuum ma kilka przeciwwskazań. Próżni brzucha nie powinno się wykonywać podczas menstruacji i ciąży oraz jeśli cierpisz na chory układu rozrodczego lub nowotwór złośliwy. W pozostałych przypadkach próżnia brzucha jest doskonałym sposobem na wzmocnienie mięśni brzucha bez większego wysiłku. Ćwiczenia vacuum zatroszczą się także na poprawę funkcji narządów wewnętrznych.

Zdjęcia: IG @mvb oraz @nycbambi

Inne Artykuły: