Inspirander

Strona główna / TEMAT DNIA / Czy lody są zdrowe?

Czy lody są zdrowe?
 Desery, ciasta i ciasteczka,

Czy lody są zdrowe?

8 lipca, 2021

Lody mogą być wyśmienitą ucztą, ponieważ są kremowe, zimne i słodkie. A to lubimy. Jednak, podobnie jak wiele słodkich przysmaków, są naładowane kaloriami, cukrem i tłuszczem. Oczywiście możesz się zastanawiać nad potencjalnymi wadami tego deseru – i czy możesz włączyć go do zdrowej diety. Czy lody są zdrowe? 

W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o lodach.

Wartości odżywcze lodów. Czy lody są zdrowe?

Wartości odżywcze lodów różnią się w zależności od marki, smaku i rodzaju.

W większości przypadków lody premium – które są przetwarzane tak, aby miały bogatą i bardziej kremową konsystencję niż zwykłe lody – mają również wyższą zawartość cukru, tłuszczu i kalorii.

Co ciekawe, chociaż produkty o niskiej zawartości tłuszczu lub bez dodatku cukru są często promowane jako zdrowsze, te wybory mogą zawierać mniej więcej taką samą liczbę kalorii jak zwykłe lody. A są bardziej szkodliwe.

Ponadto produkty bez dodatku cukru zwykle zawierają substancje słodzące, takie jak alkohole cukrowe, które u niektórych osób mogą powodować zaburzenia trawienia, w tym wzdęcia i gazy.

Niemniej jednak większość lodów jest bogatym źródłem fosforu i wapnia. 

Jednak ta zawartość minerałów nie rekompensuje dużej ilości kalorii i cukru w lodach.

Warto nauczyć się robić lody własnoręcznie w domu. Z pewnych składników. 

 

 

45,00 
36,00 
180,00 

STRESZCZENIE: CZY LODY SĄ ZDROWE
Większość lodów dostępnych w sklepach ma wysoką kaloryczność i zawartość cukru, a jednocześnie ma niską zawartość składników odżywczych. Chociaż produkty o niskiej zawartości tłuszczu i bez dodatku cukru są powszechnie reklamowane jako zdrowsze, nadal są bardzo kaloryczne i mogą zawierać różne słodziki oraz niezdrowe dodatki. 

SZWAJCARSKI PRZEPIS NA LODY Z MANGO

Przedstawiamy przepis na ten deser wg. najlepszej wegetariańskiej restauracji HILTL w Zurichu

25,00 
15,00 
15,00 

Sztuka pięknego serwowania

52,00 
26,00 
29,00 

PYSZNE LODY NA BAZIE ZIELONEJ HERBATY

Zielona herbata to nie tylko bazowy składnik doskonałego naparu, ale również świetny produkt, dzięki któremu możemy stworzyć pyszne i orzeźwiające desery o niespotykanym smaku. Jednym z nich są lody, które w prosty sposób możemy przyrządzić samodzielnie w domu! Przedstawiamy przepis na lody na bazie zielonej herbaty. 

DOMOWE LODY ŚMIETANKOWO-JAGODOWE

Lody to smak dzieciństwa, beztroskiego czasu i gorącego lata. Sprawdza się jako idealny deser dla tych, którzy nie przepadają za ciastami i cukierkami. Dzięki temu przepisowi możesz przyrządzić przepyszne śmietankowo-jagodowe lody w swoim domu! 

Inne Artykuły: