Inspirander

Strona główna / TEMAT DNIA / Czym są czakry? Czakry dla początkujących

 TEMAT DNIA,

Czym są czakry? Czakry dla początkujących

17 września, 2021

Czym są czakry? Odkryj moc życiowej energii

  1. Czakra korzenia (podstawowa)

Fundamentalna czakra umiejscowiona u dołu kręgosłupa, która odpowiada za energię witalną, chęć do życia i działania, poczucie bezpieczeństwa i stabilności. Na poziomie fizycznym pomaga nam oczyszczać organizm z toksyn. Blokady tej czakry powodują niską samoocenę, niepewność, problemy z zarabianiem pieniędzy oraz skłonność do uzależnień.

  1. Czakra krzyżowa (genitalna)

Odpowiada za naszą energię seksualną i twórczą, umiejętność wchodzenia w dobre i dojrzałe relacje, cieszenia się życiem i bliskością. Problemy z trzustką, śledzioną, wątrobą i gruczołami dokrewnymi mogą świadczyć o blokadach tej czakry. Zablokowana energia w tym polu może prowadzić do problemów z akceptacją swojego ciała i wyglądu, impotencji i oziębłości w związkach.

 

Czym są czakry? Rodzaje czakr

  1. Czakra splotu słonecznego (pępka)

Reprezentuje nasze własne „ja”, nasz indywidualizm, odwagę, siłę woli, zaangażowanie, poczucie wartości i spełnienia. Brak równowagi w tej czakrze sprawia, że miotamy się w życiu, zazdrościmy innym, jesteśmy chciwi i złośliwi, a jednocześnie zagubieni.

  1. Czakra serca

Czakra miłości, empatii, troski o innych i umiejętności przebaczania oraz akceptowania i postrzegania życia w szerszej, duchowej perspektywie. Zablokowana czakra serca skutkuje strachem przed odrzuceniem, lokowaniem uczuć i zaangażowania w związki, które nie mają przyszłości,  a także ogromną potrzebą akceptacji ze strony innych osób.

Czym są czakry? Rodzaje czakr

  1. Czakra gardła

Czakra gardła reprezentuje naszą kreatywność i umiejętność komunikacji oraz wyrażania swojej wewnętrznej prawdy. Odpowiada za nasze poczucie spełnienia, twórcze życie, szczerość i otwartość w kontaktach międzyludzkich. Zablokowana z kolei prowadzi do nieśmiałości, braku asertywności albo plotkarstwa.

  1. Czakra trzeciego oka

Czakra odpowiedzialna za naszą intuicję, wewnętrzny rozwój, mądrość i sumienie. Zaburzone pole tej czakry prowadzi do wielu neurologicznych chorób, bólów głowy i oczu, problemów z koncentracją i twórczym myśleniem. Objawia się skrajnym pragmatyzmem i nieumiejętnością posługiwania się językiem symboli. 

  1. Czakra korony

Umiejscowiona na samym czubku głowy jest silnie związana z duchowością i poszukiwaniem sensu życia. Blokady w tej czakrze wywołują permanentne poczucie lęku, izolacji i osamotnienia. Mogą objawiać się przewlekłymi migrenami, zmęczeniem i depresją.

 

Czym są czakry? - odzyskaj równowagę

Jak przywrócić równowagę energetyczną w naszym organizmie? Przeskanuj swoje ciało i zastanów się, w jakich partiach ciała najczęściej doświadczasz bólu? 

Z jakimi dolegliwościami i chorobami się zmagasz? 

Przeanalizuj również sfery życia, w których nie wiedzie Ci się najlepiej oraz te, w których doświadczasz szczęścia i spełnienia. 

Jeśli potrzebujesz zmiany, być może potrzebna jest praca z przekonaniami, a także psychoterapia. 

Możesz również oczyszczać swoje czakry na poziomie energetycznym – tutaj potrzebna jest specjalistyczna wiedza, a najlepiej praca pod okiem profesjonalisty.

Wiedza o czakrach znana była już elitom w starożytnych kulturach Egiptu, Indii, Chin i Tybetu. W czasach współczesnych pojęcie energii życiowej stało się już faktem naukowym, docenianym na wielu płaszczyznach życia. Czakry, czakramy, „okręgi” –  wyjaśniamy, czym są i co powinniśmy o nich wiedzieć.

Słowo „czakra” wywodzi się z sanskrytu i oznacza wir lub koło energii. Czakry to, najprościej mówiąc, centra energetyczne, zwane też kanałami energetycznymi, które przebiegają wzdłuż kręgosłupa człowieka. Centra energii to rodzaj naszej „wewnętrznej mapy”. Każda z siedmiu czakr jest związana z innym aspektem ludzkiej psychiki i ciała.

Czym są czakry?

W naszym organizmie można wyodrębnić 7 czakr – każdy z tych wirów energetycznych znajduje się wokół naszych ważnych gruczołów dokrewnych, m.in. trzustki, nadnerczy, tarczycy i serca.

Człowiek, jako istota wypełniona energią, nieustannie podlega wpływom tych energetycznych wirów.

Jeśli przepływ życiowej energii odbywa się prawidłowo i bez zakłóceń, cieszymy się dobrą kondycją fizyczną, psychiczną i duchową. Z kolei najmniejsze blokady energetyczne  wpływają na nasze zdrowie psychiczne, a także powodują różne dolegliwości i choroby.

Czakry mogą stanowić wskazówkę, jakim obszarom życia należałoby się przyjrzeć dokładniej lub w jakich sferach  powinniśmy popracować nad zmianą. Czakry dla początkujących. 

Jak oczyścić i wzmocnić czakry?

Pomogą tu wszelkie aktywności fizyczne. Świetnie sprawdzi się hatha joga. Co jeszcze możesz robić? Rozpieszczać i dbać o swoje ciało! 

TO SIĘ PRZYDA DO STWORZENIA ATMOSFERY SPRZYJAJĄCEJ ODPRĘŻENIU I OCZYSZCZANIU CZAKR.

Czym są czakry? Blokada czakr

Wiedza o czakrach pozwala nam zlokalizować poszczególne pola energetyczne, które stanowią cenną informację o nieprzepracowanych emocjach i doświadczeniach, które wywołały blokady w ciele. 

Co jest przyczyną tych energetycznych blokad

Przede wszystkim negatywne myślenie, skłonność do samokrytyki, narzekania, roztrząsanie przeszłości oraz lęk przed przyszłością. 

Zakłócenia w czakrachpowstają również na skutek takich czynników zewnętrznych, jak zanieczyszczenia powietrza oraz spożywanie przetworzonego, toksycznego jedzenia.

SPRAWDŹ NASZ AUTORSKI E-BOOK 
Sztuka VEGE – zdrowe, pyszne, pięknie podane.

Kliknij w zdjęcie lub TU >>>

ZUPA KREM PIECZARKOWA

Inne Artykuły: