Inspirander

Strona główna / TEMAT DNIA / Biżuteria damska Saffa

 Skandynawski styl,

Biżuteria damska Saffa

15 grudnia, 2020

Przy wyborze biżuterii damskiej stawiamy na kolor, jakość wykonania i unikatowość. Ciekawe wzory, odzwierciedlające naszą estetykę są ogromnie pożądane w jubilerstwie. Bywa, że złote bądź srebrne dodatki przejmują całą uwagę w stylizacji, zamiast stanowić jej uzupełnienie.

Biżuteria damska Saffa - zaskakująca forma sztuki

Kobieca pracownia Saffa, mieszcząca się w Katowicach, przedstawia nową rzeczywistość biżuterii damskiej. Marka łamie konwenanse, proponując odważne wzornictwo i nietuzinkowe koncepcje Marty Szafraniec. Saffa idealnie odzwierciedla pasję właścicielki. Każda kolekcja kryje w sobie niespotykaną historię. Celem idei przekształconej w projekt jest skłanianie do refleksji, wywoływanie uśmiechu, a momentami zaskoczenia. Marta, Basia i Monia zapraszają do świata Saffy, który bogaty jest w aromat kawy, kwiatów i… smarów maszyn!

Biżuteria damska Saffa - produkty regionalne

Saffa potrafi zaskoczyć szerokim wachlarzem propozycji jubilerskich, czego doskonałym odzwierciedleniem jest naszyjnik Palec Ślonski. Nazwę zawdzięcza swemu zastosowaniu – można nim zrobić otwór w klusce śląskiej. Jednak głównym założeniem tego projektu było stworzenie produktu, będacego pretekstem do rozmowy o Śląsku. Do Palca dołączony jest przepis, pisany gwarą oraz po angielsku dla tych, którzy nie poradzą sobię ze śląską wersją.

Ten typ biżuterii damskiej składa się  z porcelany o srebrnym wykończeniu. Do wyboru kilka odcieni rzemienia. 

Biżuteria damska Saffa - produkty regionalne

Kolejnym regionalnym produktem od Saffy są kolczyki Spodki. Eleganckie, srebrne bądź srebrno-oksydowane stanowią nie tylko ozdobę uszu, ale biżuterię damską, za którą kryje się historia. Nawiązują do hali widowiskowej w Katowicach. Do pudełeczka dołączona jest fotografia oryginalnego obiektu. Oprócz kolczyków z tej kolekcji, dostępna jest również wspaniała bransoletka Spodek z widocznym logo Saffy. Akcent pięknych Katowic znajdziemy także na pierścionku z panoramą miasta. Widnieją na nim kultowe bloki „Kukurydze” oraz „Gwiazdy”, jak i Pomnik Powstańców Śląskich.

Saffa to marka mocno osadzona w Katowicach a tym samym współpracująca z takimi instytucjami i festivalami jak m.in. Jazz Art festiwal, Uniwersytet Śląski, Miasto Katowice, Industriada i wiele innych.

Biżuteria damska Saffa - kolekcja ringowa

Wyjątkowa, bo inspirowana kosmosem – kolekcja biżuterii damskiej nawiązująca do piękna planet, gwiazd i bezmiaru wszechświata przybrała formę bazującą na kształcie koła. Podkreśla wrażliwość i metafizyczność kobiet.

 

Z miłości Saffy do intensywnego koloru srebra, oksydy i złota powstał asymetryczny zestaw, który można powiększyć. Podstawę w nim stanowią nieregularne kształtem, i przez to niezwykłe, kolczyki oraz 2 pary podkładek. Swą różnorodnością i możliwościami kombinacji ten rodzaj biżuterii damskiej zachęca do eksperymentowania.

Biżuteria damska Saffa - Adriana

Saffa prezentuje kolekcję biżuterii damskiej Adriana w 3 seriach: Adriana True, Adriana Just i Adriana Secret. W ramach każdej z nich znajdziemy kompozycję dziecięcej naiwności, szczerości i siły kobiety dojrzałej. Linia biżuterii damskiej najbliższa sercu właścicielki Saffy to zdecydowanie Adriana Secret. Przy jej tworzeniu oprócz natchnienia, niezbędna była anielska cierpliwość, gdyż każdy element to pokłosie długotrwałej ręcznej pracy z metalem. Wymagający proces przyniósł spektakularny efekt, który w zestawieniu z perłą podkreśla delikatność i złożoność kobiecej natury.

Na wyróżnienie z pewnością zasługuje pierścionek z biżuteryjnym origami. Minimalistyczny, lecz wyrazisty, przykuwający uwagę detal.

Biżuteria damska Saffa - Adriana

Adriana True by Saffa zachwyca długim, delikatnym naszyjnikiem zbudowanym z rurek i rozetek. Dopełni swą kunsztownością stylizacje wieczorowe bądź casualowe. 

Idealnym domknięciem finalnego looku będą również szykowne wiszące kolczyki od Saffy, przypominające rozetkę. Do wyboru srebrne, oksydowane bądź złocone.

Biżuteria damska Saffa - Adriana

Adriana Just to pełna minimalizmu i prostoty linia biżuterii damskiej od Saffy. Subtelność z akcentami nowoczesności i tradycji. Został tutaj zaznaczony dualizm żeńskiego charakteru – delikatność z równoczesną siłą.

Kolczyki perełki swój blask zawdzięczają perłom czystości pierwszej klasy. Klasyka w nowoczesnej odsłonie. Razem z perłowym pierścionkiem tworzą duet biżuterii damskiej pełen stylu.

Bizuteria damska saffa- pani błyskawica

Rok 2020 z pewnością zaskoczył nas wszystkich. Od października symbol pioruna bądź błyskawicy kojarzy nam się ze strajkiem kobiet- rewolucyjną akcją,  ukazującą potęgę płci pięknej. Chcąc wyrazić pełne poparcie dla tej idei, Saffa stworzyła projekt Pani Błyskawica. W jego ramach znajdziemy wycięte ze srebra kolczyki błyskawice, zaprojektowane dla tych, którzy wierzą w prawo wyboru. Dostępne także w wariantach złotym i oksydowanym. Ich zapięcia są wykonane ze srebra z silikonowym wypełnieniem. 20 zł z każdej zakupionej pary zostanie przekazane fundacji Kosmos, która to tworzy środowisko przyjazne dziewczynkom, gdzie podejmowanie wyzwań i rozwijanie zainteresowań jest możliwe.

Saffa oprócz kolczyków przygotowała elegancki pin w kształcie błyskawicy, który można przypiąć do marynarki bądź innej części garderoby. Dostępny w dwóch rozmiarach: 25 mm i 40 mm. Stanowi ona manifestację wojowniczego charakteru.

Pracownia biżuterii damskiej Saffa to niezwykła przestrzeń, pełna artystycznego ducha oraz profesjonalizmu. Opiera się nie tylko na nietuzinkowych pomysłach, ale i na relacjach. Za zjawiskowe fotografie odpowiedzialna jest Marta Chrobak, która odsłania kulisy procesu twórczego Saffy. Projekty potrzebują wiele uwagi i skupienia. Ich autorka zaznacza, że to nie tempo jest istotne, a dobry kierunek! Z tym stwierdzeniem absolutnie się zgadzamy.

Tekst: Weronika Zając

Inne Artykuły: