Inspirander

Strona główna / TEMAT DNIA / Amber Dream – niezwykła moc bursztynu

 DOBRE SAMOPOCZUCIE,

Amber Dream – niezwykła moc bursztynu

28 sierpnia, 2020

Bursztyn uznawany jest za symbol optymizmu i sukcesu – chroni przed negatywną energią, buduje pewność siebie oraz obdarza wewnętrzną siłą. Ten wyjątkowy kamień szlachetny posiada również unikatowe właściwości prozdrowotne, które od wieków wykorzystywane są w medycynie naturalnej. Bursztyn, znany jako złoto północy lub jantar, pomaga przywrócić równowagę psychiczną, zwalcza stres i problemy z bezsennością oraz stabilizuje pracę serca i układu krążenia. 

Oto kilka ciekawostek na temat właściwości zdrowotnych bursztynu:

Jantar zawiera związki organiczne połączone z jodem oraz liczne cenne mikroelementy, takie jak krzem, magnez, potas, wapń lub żelazo. Nieoszlifowany, niepoddany obróbce chemicznej bursztyn dostarcza organizmowi elektronów i jonów ujemnych, które mają pozytywny wpływ na nasze pole elektromagnetyczne.

Ujemne jony czynią bursztyn naturalnym jonizatorem powietrza. Jantar jest więc świetnym remedium na jony dodatnie, które powodują zanieczyszczenie powietrza – nie tylko na ulicy, ale również w mieszkaniach, wypełnionych domowym sprzętem elektrycznym lub urządzeniami grzewczymi. Naturalne bursztyny, postawione w pobliżu przedmiotów wytwarzających dodatnią jonizację, zapobiegają powstawaniu trujących toksyn. 

Złoto północy charakteryzuje się działaniem uspokajającym, antybakteryjnym i przeciwwirusowym. Dlatego też bursztyn uważany jest za jeden z lepszych leków, stosowany na takie dolegliwości, jak astma, reumatyzm, bóle zębów i gardła, problemy z tarczycą, migreny lub choroby oczu.

Dobre samopoczucie – bursztynowe sny z Amber Dream

Niezwykła moc jantaru stała się inspiracją dla marki Amber Dream. Sopocka manufaktura szyje prozdrowotne poduszki wypełnione łuską gryki i nieoszlifowanymi bursztynami. To właśnie złoto północy stało się wyróżnikiem firmy – miłość do bursztynu jest głęboko zakorzeniona w rodzinie właścicieli Amber Dream. Ich rodzice, od ponad 40 lat zajmujący się tworzeniem unikatowej biżuterii bursztynowej, przekazali im pasję i wiedzę na temat tego wyjątkowego surowca. Mając na uwadze zdrowie i komfort swoich dzieci, właściciele postanowili stworzyć dla nich pierwsze poduszki wypełnione bursztynem. Po prezentach dla rodziny i przyjaciół przyszedł czas na rozszerzenie działalności rodzinnej marki – od tego momentu Amber Dream dokłada wszelkich starań, aby zatroszczyć się o dobre samopoczucie swoich klientów oraz zapewnić im najwyższą jakość snu! 

Lokalne wyroby od tej polskiej marki to miła odmiana w świecie przepełnionym masową produkcją i plastikiem. Amber Dream przywiązuje ogromną uwagę do troski o środowisko naturalne oraz do popularyzowania zrównoważonego rozwoju. Do produkcji wykorzystywane są starannie dobrane, ekologiczne surowce oraz  naturalne tkaniny lniane i bawełniane, odznaczone certyfikatem Oeko-Tex® Standard 100. Efektem działań w duchu idei less waste jest kolekcja UPCYCLED, pozwalająca na ponowne wykorzystanie materiału. 

Dobre samopoczucie – produkty WELL-BEING wypełnione bursztynem od Amber Dream

Flagowe produkty marki to poduszki Amber Sleep. Ta wyjątkowa kolekcja stanowi fuzję tradycji i wieloletniego doświadczenia z nowoczesnością i odważnym designem. Prozdrowotne poduszki wypełnione są nieoszlifowanymi bursztynami bałtyckimi oraz ekologiczną łuską gryki. Posiada ona zadziwiające właściwości, uniemożliwiające rozwój bakterii, pleśni i grzybni. Łuska z kaszy gryczanej, przesuwając się pod ciężarem ciała, pobudza krążenie, dotlenia skórę oraz łagodzi silne bóle mięśni przykręgosłupowych. Równie ważne cechy łuski to antyalergiczność, przepuszczalność powietrza oraz regulacja temperatury ciała. Z tego względu poduszka Amber Sleep w naturalny sposób wzmacnia organizm i zapewnia zdrowy, regenerujący sen. Produkt well-being będzie świetnym dodatkiem do dużej poduszki, sprawdzi się także idealnie podczas podróży! 

Aromatyczna poduszka do oczu Amber Joga to kolejna wyjątkowa propozycja od sopockiej marki. Wypełniona siemieniem lnianym, bursztynem bałtyckim oraz uspokajającą lawendą, posiada wyjątkowe właściwości. Produkt well-being, który zwalcza uciążliwe bóle zatok i migreny, może być stosowany podczas praktyk jogi lub medytacji. Woreczek Amber Joga został zaprojektowany, by skutecznie blokować światło i wszelkie zakłócenia wizualne. Odpowiedni ciężar siemienia lnianego wywiera niewielki nacisk, powodując rozluźnienie mięśni wokół oczu. Dodajmy do tego uspokajają lawendę, która wprowadza w stan głębszego relaksu, i otrzymujemy poduszkę idealną!

Ostatni, ale równie ciekawy produkt to termofor Amber Warm, wykonany z wysokiej jakości bawełny. Ciepły termofor sprawdzi się idealnie przy bólach brzucha, dolegliwościach reumatycznych lub kolkach u niemowlaków. Z kolei schłodzony pomoże na stłuczenia i opuchlizny, swędzące ukąszenia owadów lub migreny. Zastanawiacie się pewnie, co wyróżnia ten produkt? Ekologiczny, suchy termofor Amber Warm jest wypełniony nie tylko prozdrowotnymi bursztynami, ale również antyalergicznymi pestkami wiśni. Zatrzymują one ciepło znacznie dłużej niż tradycyjny termofor, a po podgrzaniu wydzielają aromatyczny zapach wiśni. Ah, można się rozmarzyć…     

Amber Dream posiada w swojej ofercie również kolekcję biżuterii, która stanowi symboliczne nawiązanie do tradycji rodzinnej właścicieli. Unikatowe bransoletki i wisiorki, wykonane ręcznie w sopockiej manufakturze, ozdabiają nie tylko kamienie półszlachetne, takie jak agat lub kryształ górski, ale także nieoszlifowany bursztyn. Złoto północy świetnie sprawdza się w bezpośrednim kontakcie ze skórą!  

Surowy bursztyn wpływa korzystnie na nasze zdrowie. Polska marka Amber Dream przywiązuje dużą uwagę do troski o dobre samopoczucie swoich klientów. Koniecznie odkryjcie ich wyjątkowe produkty well-being!

Tekst: Alicja Milczarczyk 

Inne Artykuły: