Inspirander

Strona główna / TEMAT DNIA / 5 filmów dla fanów designu

5 filmów dla fanów designu
 Design,

5 filmów dla fanów designu

6 listopada, 2020

Otoczenie, w jakim przebywamy wywiera na nas ogromny wpływ. Może decydować o naszym nastroju, motywować do działania, pobudzać lub koić zmysły. Poza programami wnętrzarskimi mamy dostęp do innych rewelacyjnych produkcji, w których zadbano o ekspozycję pomieszczeń, choć nie grają one pierwszych skrzypiec. W jakich filmach zobaczymy unikatowe wnętrza?

architecturaldigest.com
architecturaldigest.com

Parasite - laureat tegorocznych Oscarów, przedstawiający kontrasty

Elektryzujący dramat w reżyserii Bonga Joon-ho to z pewnością dzieło faworyzowane przez miłośników południowokoreańskiej twórczości. Film pełen zwrotów akcji ukazuje refleksję na temat nierówności społecznych. Zamożne małżeństwo, w rolę którego wcielili się Yeo-jeong Jo oraz Seon-gyun Lee, zamieszkują wraz z dziećmi w luksusowej posiadłości.

Budynek kryje w sobie wiele odważnych i spektakularnych rozwiązań. Z zewnątrz jest całkowicie niewidoczny niczym tajemniczy ogród. Otacza go potężny mur. To projekt o kubicznej bryle z przeszkleniami na całej wysokości ścian. Naturalne światło w dużym zakresie otula wnętrze. Okazały widok na zieleń. Wszystkie pomieszczenia są minimalistyczne, rzucają się w oczy materiały klasy premium. Meble nie ograniczają wielokondygnacyjnej przestrzeni- panuje ład i harmonia dzięki małej ilości wyposażenia. Okazała kolekcja porcelany i kryształów została wyeksponowana na regale z podświetlanymi półkami. Te cenne przedmioty znajdują się w prywatnej części domu- Koreańczycy nie obnoszą się bogactwem. Nietuzinkowym pomieszczeniem jest z pewnością łazienka. Przestronna, z wolnostojącą wanną, stanowiącą główny punkt aranżacji. Klasyczna drewniana zabudowa i telewizor czynią to miejsce domowym spa. Idealnym dla pani domu.

Dom w tej produkcji to bohater historii, w nim rozgrywa się przeważająca część akcji dramatu. Ma charakter i tajemnicę, o której dowiesz się oglądając ten film…

architecturaldigest.com
home-designing.com

Kiedy dzwoni nieznajomy - posesja kolosalna jak ilość emocji, która towarzyszy podczas seansu

Górska nieruchomość, w odosobnieniu od innych ludzi. Amerykański thriller Simona Westa rozpoczyna się wieczorem, z pozoru niewinnie. Dość szybko spokój przeradza się w przerażenie. Opiekunka dzieci (Camilla Belle) jest nękana tajemniczymi telefonami. Film ten został oparty na miejskiej legendzie o niani, terroryzowanej przez psychopatę. Akcja rozgrywa się w nieco mrocznym domu o nietypowym rozkładzie, gdzie klasyka koreluje z nowoczesnością. Imponujący jest zielony dziedziniec z sadzawką i ptaszarnią, umiejscowiony w centralnej części budynku. Skórzane kanapy, drobne lampy i fortepian dodają wnętrzu elegancji. Mistrzowska aranżacja pomieszczeń, które mają za zadanie podsycać grozę fabuły.

Grand Budapest Hotel - zakwaterowanie w różowym przybytku

Oscarowy komediodramat Wesa Andersona opowiada o przyjaźni, byciu lojalnym i zbrodni. Wszystko to ma miejsce w europejskiej miejscowości o nazwie Zubrowka. Baśniowa i barwna sceneria hotelu jest głównym elementem budowania klimatu. Budynek to w rzeczywistości dom towarowy w Görlitz. Przejdźmy do designu. Pod kątem architektonicznym, wyraźnie widać ducha niemieckiej secesji. Mnóstwo wariacji i landrynkowych ścian. W filmie zawarto wiele aranżacyjnych skarbów, takich jak meble wykonane z rogów i poroży. Odzwierciedleniem takiej stylistyki jest ekscentryczne biurko w posiadłości Madame D. Spa z basenem fenomenalnie oddaje klimat dawnej łaźni, a po hotelowym lobby widać wyrafinowanie minionej epoki dzięki użyciu boazerii i forniru. Scenografowie sprostali niemałemu wyzwaniu, przeprowadzając metamorfozę hotelu z lat 30. do ponurych lat 60. Mocne barwy i zaskakujący wystrój, którego nie ujrzymy nigdzie indziej.
reddit.com
learningfromhollywood.pl

Ból i blask- film tak osobisty, że reżyser użyczył mebli z własnego domu

Ten hiszpański dramat to dzieło, którego dokonał Pedro Almodóvar. Opowiada o starzejącym się reżyserze filmowym, uderzająco podobnym pod kątem fizycznym do autora filmu. Bohater wraca po latach do ludzi, którzy przyczynili się do jego kariery. Przywołuje obrazy dzieciństwa i pierwszej miłości. Mieszkanie głównej postaci jest mocno inspirowane włoskim apartamentem twórcy dramatu. Mieszkanie jest nasycone intensywnymi barwami. To miejsce, gdzie sztuka pełni funkcję nadrzędną. Poniekąd przypomina muzeum. W części gościnnej widzimy wyjątkowy obraz Artysta ogląda książkę o sztuce” Guillerma Péreza Villalty. Dzieło o szczególnym sentymencie dla właściciela mieszkania. Efektowną kompozycję stworzono nawet w kuchni- czerwone meble połączono z niebieskimi kafelkami. Toster i czajnik marki SMEGpochodzą z kolekcji Dolce & Gabbana “Sicily is my Love”. W jadalni piękne, drewniane krzesła, a na stole filiżanka do herbaty marki Hermes. Każdy detal jest tu drogocenny i designerski. Salon zdobi zielona sofa pokryta aksamitem oraz tapicerowane fotele. Unikatowym meblem jest z pewnością kredens Trume Architettura od Fornasetti, ozdobiony rysunkami. Widać, że jest to miejsce, w którym żyje artysta. Mieszkanie z duszą.

Oszustki - fortuna kołem się toczy

Amerykańska komedia o perypetiach 2óch oszustek na drodze do bogactwa z udziałem Anne Hathaway i Rebel Wilson. Główne bohaterki podstępnie uwodzą milionerów przy pomocy osobliwych technik oraz kreacji. Starają się być przy tym szykowne i profesjonalne. Willa Josephine, w której rozgrywa się przeważająca część filmu to posesja warta miliony… zdobyte oczywiście podstępem. Umiejscowiona nad Morzem Śródziemnym i otoczona zewsząd roślinnością, stanowi prawdziwą mekkę dla miłośników luksusu. W środku przeważa biel i minimalizm. Ogromna, przeszklona przestrzeń została ozdobiona licznymi dziełami sztuki, takimi jak rzeźby, wazony i złote talerze. W sali służącej do szkolenia przyszłej oszustki, znajduje się designerska ścianka wspinaczkowa, utrzymana w czarno-białej kolorystyce. Obok niej wisi również elegancki worek treningowy. Każdy detal w tym pomieszczeniu został dokładnie przemyślany. Luksusem i osobliwym designem zachwyca również każde inne tło, na jakim rozgrywają się pozostałe sceny produkcji. Wnętrze pociągu, kasyno czy francuski hotel, w którym zatrzymała się kolejna ofiara oszustwa ze strony głównych bohaterek, to wyrafinowane i bogate pomieszczenia. Film stanowi prawdziwą ucztę dla oczu osób ceniących aranżacje pełne przepychu i złota oraz niezapomnianych, rajskich panoram.
IG: @hustlemovie

Tekst: Weronika Zając

Inne Artykuły: