Inspirander
Zamek z pudełka
 Czas z dzieckiem,

Zamek z pudełka

29 maja, 2008

Dawno, dawno temu, w pewnym państwie lub królestwie stał niezamieszkany zaczarowany zamek.

Wykonanie:

 

  1. Oklej swoje pudełko szarym papierem. Jeśli nie masz pod ręką tego koloru – możesz użyć białego koloru i pomalować je na szaro farbką. Brązowym lub czarnym pisakiem narysuj na wszystkich ścianach pudełka kształt cegły.
  2. Z fioletowego papieru wytnij drzwi i okna (o takim kształcie jak widzisz na zdjęciu lub innym). Przyklej je we właściwych miejscach. Na drzwiach możesz czarnym pisakiem dorysować linie desek oraz klamkę. Z żółtego papieru wytnij małe kwadraciki – światła w oknach (po cztery na jedno okno). Przyklej je tak, żeby nie stykały się ze sobą.
  3. Cztery rolki po papierze toaletowym oklej papierem o tym samym kolorze co większe pudełko. Jeśli trzeba pomaluj na szary kolor farbą. Pisakiem również narysuj cegły. Kiedy klej (farba) wyschnie – nożyczkami zrób na każdej z rolek po dwa nacięcia (o długości około 3cm) i mniej – więcej w takiej samej odległości od siebie.
  4. Gotowe wieżyczki załóż na rogi pudełka.
  5. Teraz pozostało tylko wyciąć i przykleić małe okienka na wieżyczkach, oraz zrobić z wykałaczki i kolorowego papieru flagę. Przymocuj ją do wewnętrznej strony jednej z wierz za pomocą taśmy klejącej.

 

Twój zamek jest gotowy! Teraz pozostało tylko wymyślić dla niego historię i bawić się na całego!

Inne Artykuły: