Inspirander

Strona główna / Czas z dzieckiem / Modelowanie / Sekretnik dla smyka

Sekretnik dla smyka
 Czas z dzieckiem,

Sekretnik dla smyka

4 kwietnia, 2016

Zabawny sekretnik w kształcie misia pomoże utrzymać porządek w dziecięcych drobiazgach, a przy okazji będzie funkcjonalną ozdobą dziecięcego pokoju.

Wykonanie:

1. Z kawałka materiału wytnij pasek o szerokości ok. 20 cm – użyjesz go do zrobienia dużej kieszeni. Pozostały materiał złóż na pół i wytnij kształt odpowiadający kształtowi wieszaka. Zszyj brzegi.

2. Z białego i pomarańczowego polaru wytnij głowę, uszy i nosek misia. Na maszynie do szycia zszyj najpierw uszy, a następnie przyszyj nosek.

3. Ułóż uszka misia na tej części głowy, gdzie jest nosek tak, żeby były zwrócone ku środkowi. Następnie przyłóż doń tylną część głowy (prawą stroną ku dołowi) i zszyj wszystko razem, pozostawiając otworek do przewrócenia gotowej głowy na prawą stronę. Na koniec przyszyj oczka i nosek z guzików.

4. Uszyj łapki misia.

5. Powycinaj z filcu różnokolorowe ozdoby, przyszyj je do paska materiału przeznaczonego na kieszeń. Jeśli chcesz, aby sekretnik miał więcej schowków, uszyj również kilka małych kieszonek o dowolnym kształcie.

6. Gdy wszystkie ozdoby przyszyjesz do kieszonki – przyszyj całość do tułowia misia. Na koniec zszyj korpus misia po bokach i na górze (tu pozostaw mały otworek, przez który wprowadzisz wieszak). Nie zapomnij również o głowie łapkach misia.

Gotowe!

Miś pełen sekretnych schowków może wisieć właściwie w każdym miejscu – na ścianie, szafce lub na brzegu łóżka.

 

0 0 votes
Article Rating

Inne Artykuły: