Inspirander

Strona główna / Czas z dzieckiem / Kolorowanki / Zabawne opakowania do prezentów

Zabawne opakowania do prezentów
 Kolorowanki

Zabawne opakowania do prezentów

3 czerwca, 2008

Odrobina fantazji i trochę papieru, a wyczarujesz ze zwykłych pudełek śmieszne zwierzątka. Są tak ładne, że szkoda je rozpakować.

Wykonanie:

1. Włóż prezent do pudełka i zapakuj je w jednokolorowy papier do pakowania. Do przygotowania pudełka-świnki użyj papieru różowego, do pudełka-słonia użyj papieru niebieskiego, a do żaby-zielonego.

2. Narysuj cyrklem kółka na kartonach dopasowanych kolorem do papieru i wytnij je nożyczkami. Każde kółko powinno mieć przynajmniej taką samą szerokość jak pudełko.

3. Przyklej śwince uszy z jasnoróżowego kartonu i ryjek z kartonu ciemnoróżowego. Domaluj jej buzię. Z ciemnoróżowego kartonu wytnij cztery nóżki. Przyklej głowę i dwie nóżki z przodu pudełka. Pozostałe dwie nóżki przyklej na dole.

4. Do głowy słonia przyklej duże uszy i trąbę zrobioną z paska kartonu. Trąbę trzeba wcześniej owinąć wokół patyczka, aby się trochę wygięła. Z różowego papieru wytnij wewnętrzną część uszy i nogi. Na czubku głowy słonia wytnij dziurkę i zawiąż na niej kilka kawałków niebieskiego papierowego sznureczka. Domaluj słoniowi oczy, przyklej wewnętrzną część uszu, a następnie przyklej całą głowę i nogi z przodu pudełka z prezentem.

5. Do głowy żaby przyklej oczy wycięte z białego kartonu. Jrenice musisz domalować czarnym flamastrem. Dorysuj żabie buzię i przyklej głowę wraz z dwiema łapkami z przodu pudełka. Pozostałe dwie łapki przyklej na dole, świąteczne prezenty, podarunek z okazji dnia Matki, upominek urodzinowy, piękne dekoracje na przyjęcie oraz zabawne pudełka na drobiazgi i przybory do pisania. Więcej projektów i pomysłów znajdziesz w książce ?100 zabawek i dekoracji z papieru"

Gotowe!

Inne Artykuły: