Inspirander

Strona główna / Czas z dzieckiem / Kolorowanki / Aniołki w kołyskach

Aniołki w kołyskach
 Kolorowanki,

Aniołki w kołyskach

25 listopada, 2008

Zanim zapach choinki lub jodły wypełni twój dom i poczujesz, że święta tuż – tuż, pomyśl o ozdobach choinkowych. Zrób je razem z dziećmi, bo tylko te, zrobione własnoręcznie, mają szansę stać się rodzinna legendą, dać początek pięknej tradycji i przywołać najmilsze wspomnienia…

Wykonanie:

1. Z gliny lub masy solnej ulep kulki o średnicy ok. 1 cm, nawlecz je na wykałaczki i odłóż do wyschnięcia. Nasza rada: kulki szybciej wyschną, jeśli wbijesz wykałaczki do jabłka.

2. W czasie, kiedy kulki schną, pomaluj skorupki złotą farbą.

3. Do małej płytkiej miseczki nasyp wiórki kokosowe. Obficie smaruj kulki klejem (poza miejscami przeznaczonymi na twarzyczki i obtaczaj je w wiórkach. Odstaw do wyschnięcia. Gdy kulki wyschną – pisakiem dorysuj na nich buźki.

4. Tasiemkę potnij na kawałki o długości ok. 15 cm i przyklejaj je do wewnętrznych ścianek po obu stronach skorupek tak, żeby powstały uchwyty.

5. Wbij wykałaczki z główkami w kawałki plasteliny (jeśli trzeba, możesz trochę skrócić patyczki) i układaj je w koszyczkach ze skorupek.

6. Teraz pozostało tylko wyciąć owalne kołderki z kolorowego materiału lub filcu i przykryć nimi aniołki. Żeby kołderka trzymała się mocno, warto ją przykleić do brzegu łupinki!

Gotowe!

Zobacz też:

Inne Artykuły: