Inspirander

Strona główna / Święta i przyjęcia / Walentynki / GRY I ZABAWY NA WALENTYNKOWE PRZYJĘCIE

GRY I ZABAWY NA WALENTYNKOWE PRZYJĘCIE
 Czas z dzieckiem,

GRY I ZABAWY NA WALENTYNKOWE PRZYJĘCIE

5 lutego, 2019

Przyjęcie dla dzieci z okazji walentynek? Czemu nie! Przystrojcie dom w serca różnego rodzaju tak, by wyglądał odświętnie i zaproście do siebie kilku małych gości. Oto zabawy, które będą w sam raz na walentynkowe przyjęcie.

Zabawa “Rozbite serca”

Wytnij z kartonu lub brystolu serca, przy czym powinno ich być dwa razy mniej, niż osób biorących udział w zabawie. Każde z serc trzeba ?rozbić” w sposób charakterystyczny – przeciąć je na połówki zygzakiem, falką i tp. Gotowe połówki trzeba dokład§nie wymieszać i wręczyć każdemu z przychodzących gości. Gdy wszyscy będą na miejscach, pary z ?rozbitych” serc mają się połączyć (przynajmniej na ten wieczór) i tworzyć zespół w grach, które odbywają się w parach.

Ozdabianie piernikowych serc

Upiecz duże ciastka w kształcie serc. Nie ozdabiaj je. Zaopatrz się w różnego rodzaju posypki, pisaki żelowe, drobne cukiereczki, żelki – przyda się wszystko co nadaje się do ozdabiania ciast.

Każda para dostaje serce do ozdobienia. Ustal czas, który będzie przeznaczony na prace plastyczne, nastaw minutnik i do dzieła! Jury w postaci innych domowników wybierze najładniejsze serce, a para która je wykonała dostanie małą nagrodę.

Piernikowe serca można zastąpić papierowymi, wówczas przyda się kolorowy papier, różnego rodzaju ozdoby (cekiny, guziki, koraliki, konfetti, tasiemki), a także nożyczki i klej.

Gra “Gorące serce”

Ta gra jest w sam raz dla przedszkolaków i dzieci nieco starszych. Jest to znana i lubiana przez wszystkich gra “Gorący ziemniak” zaadoptowana na potrzeby przyjęcia z okazji Walentynek. Zamiast ziemniaka (piłki) gracze przekazują sobie serce – może to być mała poduszeczka.

Przebieg gry:

Dzieci siedzą w kółeczku po turecku. Prowadzący znajduje się pośrodku. Jego zadaniem jest na rozpoczęcie gry rzucić “gorące serce” do jednego z uczestników i zamknąć oczy, by nie widzieć kto jest posiadaczem serca w danym momencie. Tymczasem gra się toczy i dzieci na chybił trafił szybko rzucają do siebie serce, jeśli wypadnie ono poza koło, idzie po niego ostatni z graczy, który go dotknął. Po jakimś czasie osoba prowadząca krzyczy: “Gorące!” Ta osoba, która w tym momencie pozostała z sercem w ręku – wypada z gry, zaś ta toczy się dalej, aż zostanie jeden zawodnik – zwycięzca.

Zabawne małpki

Być przez chwilą zabawnym zwierzątkiem i móc bezkarnie naśladować kolegę? Ta gra na pewno spodoba się wszystkim przedszkolakom!

Przebieg gry:

Dzieci siadają w kółku, tak żeby dobrze widzieć wszystkich uczestników zabawy. Pierwszy gracz wykonuje jakiś ruch (np. drapie się w ucho), kolejny gracz powtarza ruch poprzednika i dodaje własny (drapie się w ucho, klaszcze w dłonie). Trzeci gracz wykonuje ruchy poprzedników w takiej samej kolejności i dodaje coś od siebie. Gracz, który nie pamięta ruchów lub myli ich kolejność odpada z gry. Zwycięzcą jest oczywiście ten, kto najdłużej pozostał w grze. Ta gra uczy koncentracji!

Zgadnij, ile?

Do zabawy jest potrzebna duża miska wypełniona cukierkami.

Przebieg zabawy:

Dzieci po kolei podchodzą do miski, zanurzają rękę w misce i biorą tyle cukierków ile się zmieści w dłoni. Zadaniem każdego z nich jest odgadnąć ile cukierków zmieściło się w garści. Jeśli dziecko odgadnie – całość słodyczy zachowuje dla siebie. Jeśli dziecko podaje mniejszą ilość niż rzeczywiście ma w ręce – musi odłożyć tyle cukierków o ile się pomyliło w obliczeniach. Jeśli zaś większą – musi odłożyć z powrotem do wazy całą swoją zdobycz i czekać do następnej kolejki. Gra toczy się dopóki każdy z graczy nie będzie miał garści cukierków.

Paczka pełna niespodzianek

Ta zabawa wymaga przygotowań, ale warto, bo każdy z graczy otrzymuje prezent. Przygotuj tyle pudełek i tyle prezencików, ilu graczy będzie uczestniczyło w zabawie.

Przygotuj kilka pudełek takiej wielkości, by jedno mieściło się do kolejnego. Do najmniejszego pudełka włóż mały prezencik. Zapakuj pudełko w papier, całość włóż do większego opakowania, dołóż tam kolejny prezent niespodziankę i zapakuj je tak jak poprzednio. Pakowanie kontynuuj do czasu, kiedy skończą ci się pudełka i niespodzianki.

Przebieg zabawy:

Dzieci siedzą w kółeczku i przy dźwiękach muzyki przekazują sobie paczkę niespodziankę. W momencie kiedy muzyka przestaje grać, dziecko, które pozostało z paczką w rękach – ma przywilej i może rozpakować pierwszą warstwę i zachować dla siebie prezent z pierwszego pudła. Zabawa trwa do momentu, kiedy zostanie dwóch graczy. Ten, w czyich rękach pozostaje paczka – zachowuje dla siebie prezent z przedostatniego pudełka, a współgraczowi przekazuje to najmniejsze pudełeczko z najcenniejszym upominkiem.

Zobacz też:

 

 

Foto: Dreamstime.com

 

Inne Artykuły: