Inspirander

Strona główna / Czas z dzieckiem / Filmowa podróż dookoła świata

Filmowa podróż dookoła świata
 Czas z dzieckiem

Filmowa podróż dookoła świata

20 sierpnia, 2016

Nadszedł czas na 3 edycję corocznego Festiwalu Filmowego „Kino Dzieci”. Tym razem filmowa przygoda pod hasłem „Małe i duże filmowe podróże” odbędzie się w ponad trzydziestu kinach w Warszawie i Wrocławiu. Od 17 do 25 września 2016r. na Wasze pociechy czekać będą wyjątkowe filmy i towarzyszące im atrakcje: warsztaty plastyczne, seanse z muzyką na żywo, spotkania z gośćmi i konkursy.

Filmowa podróż dookoła świata rozpocznie się od przygotowanej wspólnie z Instytutem Francuskim sekcji filmów francuskich. Klasyczne i współczesne animacje, krótkie metraże słynnego studia animacji Folimage oraz filmy pełnometrażowe, które zdobyły w ostatnim czasie uznanie na wielu festiwalach.

Dla miłośników nieco dalszych podróży również znajdzie się wiele interesujących propozycji. Twórcy festiwalu zabiorą Was między innymi do Japonii! Spotkacie znanego na całym świecie, pokrytego futrem niesa­mowitego sąsiada – Totoro i wielu, wielu innych bohaterów animacji mistrza Miyazakiego

Zaplanowano także powrót do poprzednich edycji Festiwalu. W sekcji Panorama obejrzeć będzie można filmy, które w ubiegłym roku zdobyły nagrody jury i największe uznanie publiczności. Następną atrakcją będzie szeroki wybór w sekcji produkcji krótkometrażowych i kolejny konkurs! Festiwal zakończy się głosowaniem na ulubionego bohatera filmu krótkiego. Dobrej zabawy!

Opracowanie: Ania Tobiasz

 

 

0 0 votes
Article Rating

Inne Artykuły: