20. Piknik Naukowy pod hasłem „Zdrowie”

20. Piknik Naukowy  pod hasłem „Zdrowie”

Dzieci zazwyczaj nie lubią wizyty u lekarza i denerwują się przed badaniem. Tegoroczny Piknik Naukowy pod hasłem „Zdrowie” będzie doskonałą okazją, by oswoić je z takimi sytuacjami i od najmłodszych lat rozwijać chęć niesienia pomocy innym.

Gabinety lekarskie i sale operacyjne z pluszowym misiem w roli pacjenta pozwolą dzieciom zrozumieć, na czym polegają różne badania i zabiegi. Oswoją je z bielą lekarskiego kitla i różnymi procedurami związanymi z badaniem czy pobytem w szpitalu. Dzieci będą mogły wziąć udział w specjalnie dla nich przygotowanych kursach pierwszej pomocy, odwiedzą leśną aptekę i dowiedzą się, jak można monitorować stan zdrowia za pomocą nowoczesnych technologii. Poznają ratującego życie robota chirurgicznego najnowszej generacji. Posprzątają domową apteczkę, zobaczą jak powstają tabletki i samodzielnie wyprodukują maść cynkową. Uruchomią sztuczne serce i odkryją potencjał kleszczy w leczeniu. Dowiedzą się, na co chorowali prehistoryczni ludzie i… dinozaury.

W Pikniku weźmie udział ponad 212 instytucji, które zaprezentują przeszło 900 pokazów, dotyczących zjawisk z zakresu medycyny i innych dziedzin nauki. Wspólnie pokażą, jak nauka i  technika torują drogę postępowi w medycynie i ochronie zdrowia. Oraz odwrotnie, jak walka o życie i zdrowie ludzi stymuluje rozwój pozostałych nauk.

Zapraszamy na Stadion Narodowy w sobotę 7 maja, od 11:00 do 20:00.

Wstęp wolny.