Inspirander

Strona główna / Styl życia / Design / Wnętrza w stylu hygge

Wnętrza w stylu hygge
 Design,

Wnętrza w stylu hygge

15 grudnia, 2017

Instagram/@scandi_mandine

Styl skandynawski od kilku lat cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Coraz chętniej urządzamy własne mieszkania stosując się do popularnej w ostatnim czasie filozofii hygge, czyli duńskiej recepty na szczęście. Według hygge to właśnie dom jest naszą oazą spokoju, miejscem w którym relaksujemy się, gromadzimy wspomnienia i pielęgnujemy domowe ognisko. To najważniejszy punkt całej filozofii, dlatego tak niezwykle ważne jest jego wnętrze.

Czym charakteryzuje się styl hygge?

Przede wszystkim prostotą. Ma być ciepło i przytulnie. Bez zbędnego przepychu i jaskrawych kolorów. Proste formy, jasne barwy i drewniane akcenty to idealne zestawienie wg filozofii hygge. Charakteru całemu wnętrzu dodadzą ceramiczne i porcelanowe dodatki.

Instagram/@dream_on.now

Najważniejszym elementem mieszkania jest przytulny kącik, w którym znajduje się wygodny fotel i stolik, gdzie można celebrować chwile przy kawie.

Instragram/@our_happy_cabin

Niezwykle ważnym elementem w duńskiej filozofii szczęścia są świece. Nieważne pod jaką postacią – ma być ich dużo i w każdym pomieszczeniu. Nic tak nie tworzy ciepłej atmosfery jak blask świec, zwłaszcza w ponure, zimowe dni.

Instagram/@brookeslennonuk

Poduszki to kolejny dodatek bez których wnętrze hygge nie może się obejść! Mają być miękkie, puszyste i działać na nasze zmysły. Świetnie sprawdzą się też różnego rodzaju futra, najlepiej te w kolorze białym.

Instagram/@vextilehome


Opracowanie: Edyta Paszkowska

Sprawdź też:

Hygge przepis, czyli szwedzkie bułeczki cynamonowe
HYGGE, czyli 5 sposobów na szczęście!
Hygge – playlista szczęścia!

Inne Artykuły: