Inspirander

Strona główna / Styl życia / Kocham Warszawę / Najlepsze jesienne koncerty w Warszawie

Najlepsze jesienne koncerty w Warszawie
 Kocham Warszawę,

Najlepsze jesienne koncerty w Warszawie

7 września, 2017

Instagram/ @oddsound

Sezon jesienny ze względu na specyficzne warunki pogodowe nie ma wielu fanów. Musimy pożegnać się z plenerowymi imprezami, zimnymi drinkami i słońcem. Mamy jednak dobrą wiadomość dla wielbicieli muzyki!  Jesień to sezon, w którym większość artystów, zarówno tych zagranicznych, jak i polskich wyrusza w swoje trasy koncertowe. Patrząc na kalendarz warszawskich imprez muzycznych – jest w czym wybierać! Zamieńmy zatem plener na klimatyczne kluby, lekkie sukienki na ciepłe swetry i cieszmy się nadchodzącym sezonem koncertowym. Przedstawiamy Wam 5 najlepszych jesiennych koncertów w Warszawie, na których nie może Was zabraknąć!

Cigarettes After Sex

To amerykański, stosunkowo młody zespół, który zdążył już zawładnąć umysłami milionów fanów na całym świecie! Twórczość Cigarettes After Sex z jednej strony nasuwa romantyczne obrazy słodkiej miłości, z drugiej jednak, ma swoje mroczne akcenty. Słodkie love story z nutką noir? Takie rzeczy 7 grudnia w warszawskiej Progresji!

Kiasmos

Jesienią trzeba też trochę tupnąć nóżką! Kiasmos – czyli islandzki duet techno spodoba się nawet tym, którzy muzyki techno nie lubią! Ich jesienny koncert 26 października w Progresji będzie prawdziwą gratką dla wielbicieli syntezatorów. A dodając do tego niewątpliwy urok Olafura Arnaldsa – czyli ½ Kiasmos – to pozycja obowiązkowa dla każdej fanki!

Oh Wonder

Ten londyński duet już tydzień po wypuszczeniu swojego debiutanckiego albumu wyprzedał koncerty w wielu miejscach na całym świecie. Czy potrzeba więcej rekomendacji? Jeżeli tak, to po prostu włączcie przycisk play. Gwarantujemy, że od razu zakupicie bilety na ich jesienny koncert 23 listopada w warszawskim Palladium.

BadBadNotGood

Było już coś dla fanów ambient popu, techno, indie, teraz czas na jazz! Po kilku latach nieobecności, do Polski wracają BadBadNotGood. Kanadyjczycy słyną ze swoich zaskakujących interpretacji hitów takich artystów jak Kendrick Lamar, czy Tyler The Creator. Prawdziwi wirtuozi w zachwycających instrumentalnych wykonach – tego możecie się spodziewać 10 listopada w warszawskim Palladium.

The Dumplings Orkiestra

W naszym zestawieniu najlepszych jesiennych koncertów w Warszawie nie mogło zabraknąć polskiego akcentu. Zespół The Dumplings nikomu nie musi już nic udowadniać. Pomimo młodego wieku duet ma już ugruntowaną pozycję na polskim rynku muzycznym. 17 listopada w warszawskim Palladium będziecie mogli usłyszeć twórczość The Dumpling w nowych aranżacjach. Podpowiemy tylko – naprawdę warto!

Jak widzicie, jesień wcale nie jest taka zła, jak ją malują. Życzymy cudownej, koncertowej jesieni!


Opracowanie: Aleksandra Michalska

Sprawdź też:
5 hitów idealnych na domówkę
5 utworów prosto z festiwalu BBC Radio 1’s Big Weekend!

Inne Artykuły: