Inspirander

Strona główna / Styl życia / Porady / 5 sposobów na zarabianie w domu

5 sposobów na zarabianie w domu
 Porady,

5 sposobów na zarabianie w domu

29 maja, 2017

Czujesz, że praca wśród ludzi sprawia Ci trudność? Masz problemy zdrowotne, które nie pozwalają Ci na przebywanie poza domem? Jeszcze się uczysz, ale w wolnych chwilach chciałbyś coś zarobić bez potrzeby wychodzenia z pokoju? A może po prostu masz ochotę zaszyć się w ciepłym fotelu z laptopem i dostawać za to przelewy? Któryś z naszych 5 sposobów na zarabianie w domu na pewno Ci się spodoba!

Wypełnianie ankiet

Instagram/ @msharma

Dołącz do wszystkich firm z ankietami online, aby otrzymać ich jak najwięcej i zarobić możliwie największą ilość pieniędzy. Należy zarejestrować się na stronach, a płatne ankiety będą Ci wysyłane na e-mail, bądź wypełnisz je poprzez formularze na stronie. Można zarobić na tym nawet 40 zł za godzinę. Wydaje Ci się podejrzane, że dostaniesz pieniądze za wypełnienie zwykłej ankiety? Cóż, dla firm ankiety to jedno z najważniejszych źródeł wiedzy na temat klientów i potencjalnych klientów. Dzięki Tobie zdobywają cenne informacje, co należy zmienić w ich produktach, bądź usługach, więc płacąc Ci za Twój czas, tak naprawdę płacą za niezbędną do ulepszenia firmy wiedzę. A co idzie za ulepszeniem firmy? Pieniądze. Wilk syty i owca cała. Jeśli masz czas i chcesz zarabiać, odpowiadając na pytania, nie czekaj. 

Sprzedaż zdjęć

heather_young_

Istnieje dziś dużo stron, które są bazami zdjęć stockowych. Na czym to polega? Jesteś fotografem, bądź po prostu robisz świetne zdjęcia, rejestrujesz się na takiej stronie i wrzucasz swoje prace. Muszą być naprawdę dobre, bo konkurencja jest na chwilę obecną ogromna, ale jeśli się uda, będziesz zarabiał naprawdę sporo. Dzisiaj firmy biją się  o dobre zdjęcia i wolą je kupić, niż robić własne. Cena za jedno zdjęcie waha się od 1 zł do 40 zł. Plusem jest jednak to, że ta sama fotografia może być pobrana przez innych nieskończoną ilość razy. 

Uczenie innych

Instagram/ @caterpillarstudies

Jeśli jesteś bardzo dobry w jakiejś dziedzinie, możesz stworzyć własny, internetowy kurs. Musi być przygotowany rzetelnie, w formie filmów, bądź tekstów, albo ,,spotkań” na Skype. Na początku warto wypróbować swoje możliwości na znajomych lub rodzinie, by ocenili jakość i przydatność Twoich materiałów. Koszt takiego kursu, kiedy jest naprawdę dobry, może wynosić nawet kilkaset złotych dla jednej osoby. 

Pisanie bloga

Instagram/ @ryderkingcreative

Interesujesz się modą? Filmem? Podróżami? Gotowaniem? Załóż bloga, pisz regularnie posty, promuj go, a zaczniesz odnosić sukcesy. Kiedy statystyki wejść będą na odpowiednim poziomie, możesz zacząć zarabiać na reklamach, lokowaniach produktów i promowanych postach. Pamiętaj, aby nie przesadzić i nie zapomnieć wtedy o tematyce bloga – nikt nie będzie czytał samych postów pełnych sztucznych reklam. Jeśli już, niech będą to produkty lub usługi związane z Twoją pasją. 

Zarabianie na Instagramie

Instagram/ @danmleephotography

Wygląda to podobnie jak w przypadku punktu poprzedniego. Instagram to coś w stylu bloga opartego na zdjęciach. Jeśli zbierzesz wystarczającą ilość followersów, poszukaj różnych aplikacji i platform dla użytkowników tego portalu, które pozwolą Ci zarobić. Polega to na wrzucaniu odpowiednich zdjęć z hashtagami i opisami wymaganymi przez firmy. Również nie zapominaj o tym, że przesada z promowanymi postami może doprowadzić do utraty obserwatorów. We wszystkim należy zachować smak i umiar.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy i już niedługo będziesz mógł cieszyć się pierwszymi zarobkami!


Opracowanie: Marta Bijan

 

Inne Artykuły: