Inspirander

Strona główna / Styl życia / Kultura / 5 najbardziej wyczekiwanych premier prosto z Cannes 2017!

5 najbardziej wyczekiwanych premier prosto z Cannes 2017!
 Kultura,

5 najbardziej wyczekiwanych premier prosto z Cannes 2017!

22 maja, 2017

Już po raz 70. Cannes, urocze miasteczko we Francji, zamieniło się w światową stolicę filmu. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes co roku budzi ogromne emocje ze względu na obecność gwiazd wielkiego ekranu i niesamowite premiery, które walczą o prestiżową Złotą Palmę. W oczekiwaniu na zwycięzców tegorocznego festiwalu, wybraliśmy dla Was 5 nominowanych tytułów nadchodzących filmów, których redakcja INSPIRANDER.pl nie może doczekać się najbardziej! 

The Beguiled – reż. Sofia Coppola

Do tej pory Sofia Coppola przyzwyczaiła nas do takich wspaniałych produkcji jak np. “Maria Antonina”, czy “Somewhere”. Fabuła “The Beguiled” oparta została na powieści Thomasa P. Cullinana pod tym samym tytułem. W rolach głównych zobaczymy Colina Farrella, Nicole Kidman, Kirsten Dunst i Elle Fanning. Utalentowana reżyserka, ciekawa fabuła i wielkie nazwiska! Liczymy na sukces! 

Radiance – reż. Naomi Kawase 

Japońska produkcja opowiadająca historię autorki filmów, która poznaje fotografa tracącego wzrok. W rolach głównych Masatoshi Nagase, Ayame Misaki i Tatsuya Fuji. Zapowiada się niezwykle wzruszający i mówiący wiele o życiu film! Do obowiązkowego obejrzenia na naszej liście. 

Jupiter’s Moon – reż. Kornél Mundruczó

Ostatni film tego węgierskiego aktora i reżysera, “White God” otrzymał prestiżową Prize Un Certain Regard w Cannes w 2014 roku. Tegoroczna produkcja Mundruczó to historia imigranta, który zostaje postrzelony podczas próby przejścia przez granicę. Temat bardzo na czasie, czy nadaje się na film? Będziemy mogli się o tym przekonać już niedługo!

Wonderstruck – reż. Todd Haynes

Dramat oparty na powieści z 2011 roku pod tym samym tytułem autorstwa Briana Selznicka. W rolach głównych zobaczymy takie sławy jak Julianne Moore i Michelle Williams. Główną cechą wyróżniającą tę produkcję jest fakt, że zaangażowano do niej grupę aktorów niesłyszących. Film już teraz typowany jest jako jeden z faworytów w konkursie.

Loveless – reż. Andrey Zvyagintsev

Ta rosyjska produkcja opowiada o dwójce ludzi, którzy pomimo chęci rozwodu muszą połączyć znowu swoje drogi, kiedy to okazuje się, że ich syn zaginął. Do tej pory Zvyagintsev zachwycił świat kina dzięki swojemu obrazowi z 2014 roku. Na jego “Lawiatana” spadł wówczas deszcz nagród. Czy “Loveless” podzieli ten sukces? Czekamy z niecierpliwością!

Sprawdź też:

Debiutant z Gdyni powalczy o Złotą Palmę w Cannes!

Najlepsze filmy podczas Tygodnia Kina Hiszpańskiego 

5 najlepszych filmów o modelkach!

INSPIRADER POLECA: kinowe premiery tygodnia

Inne Artykuły: